wersja polska english version deutsche Webseite Русская версия

KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy: 13 lipca - 03 sierpnia

Cena:  od 4490 USD/os
Grupa: minimum 3 osoby
Charakter:
wyprawa trampingowa, krajoznawcza, z programem turystycznym
                  i trekkingami oraz warsztatami fotografii krajobrazowej

    Zapraszamy na wyprawę w głąb niezwykłych kanionów południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych.
    W ciągu trzech tygodni odwiedzimy dziesięć parków narodowych USA, w tym najsłynniejsze - Grand Canyon, Arches, i najpiękniejsze - Bryce Canyon i Zion. Odwiedzimy miejsca znane i mniej znane - takie, które łączy jeden wspólny element: niezwykłe piękno.


Od ilości osób w grupie zależeć będzie cena za osobę.
        4490 USD/os (grupa 6 uczestników)
        4690 USD/os (
grupa 5 uczestników)
        4890 USD/os (grupa 4 uczestników)
        5190 USD/os (grupa 3 uczestników)

           P R O G R A M  ::

     1 dzień
Przylecimy z Warszawy do Los Angeles, przenocujemy w Palmdale.
     2 dzień
Dzień poświęcimy na aklimatyzację. Będziemy mieli czas wolny z możliwością wybrania się do Universal Studios lub wysłuchania wykładu i podyskutowania na temat techniki HDR w fotografii krajobrazowej. Po obiedzie przejedziemy się na piękną plażę Pacyfiku a następnie przez Sunset Boulevard dojedziemy do Beverly Hills i pójdziemy na spacer po tej słynnej okolicy. Po południu przejdziemy aleją gwiazd Hollywood Boulevard i zrobimy sobie zdjęcia przy odsickach dłoni sław kina i muzyki. Przenocujemy w Palmdale.
     3 dzień

Po śniadaniu wyruszamy do Death Valley National Park (Doliny Śmierci). Dotrzemy do Panamint Springs i będziemy mieli kilka godzin na przejazd do Furnace Creek. Zwiedzimy Painters Palette - zbiór pięknie kolorowych skał, punkt widokowy Dante’s Vies, solnisko Devils Golfcourse, i słone jezioro Badwater Basin. Pojedziemy na nocleg do Las Vegas a wytrzymali, będą mogli przespacerować się wieczorem po mieście.
    4 dzień
Przedpołudnie spędzimy w Las Vegas
Zrobimy zakupy i pójdziemy na trekking do Parku Narodowego Havasupai. W drodze do Kingman zatrzymamy się na zdjęcia na zaporze Hoovera – Hoover Dam. Przenocujemy w Kingman.
    5 dzień
Zejdziemy (wówczas z Kingman musimy wyjechać około 1 w nocy) polecimy lub zjedziemy konno do Supai Village (wyjazd około 4 nad ranem). Pójdziemy na trekking po okolicznych wodospadach (Havasu Falls, Moony Falls, Rock Falls, New Navajo Falls) Ambitni będą mieli możliwość zejścia do Beaver Falls, i wykąpanie się w strumieniu Havasu Creek pod wodospadami. Spać będziemy w campingu w Supai.
    6 dzień
Z Supai wrócimy helikopterem lub konno i przejedziemy Route 66 do Ash Forks. Pojedziemy dalej do Flagstaff, zwiedzimy muzeum Północnej Arizony (jedno z najlepszych muzeów w USA) lub do obserwatorium Lowella na Mars Hill. Do Ash Forks wrócimy na nocleg.
    7 dzień
Pojedziemy do Tuba City nad kaniony – w zależności od tego ile czasu będziemy mieli -  kanion Ha ho ne geh, Coal Mine canyon. Przyjedziemy do krateru Barringera – Canyon Diablo Crater, najlepiej zachowanego krateru impaktowego na Ziemi, który powstał w wyniku uderzenia, około 50 000 lat temu, meteorytu żelaznego o średnicy 50m i mazie około 300 000 ton. 
Większa część tej masy wyparowała w trakcie przejścia meteoru przez atmosferę, reszta – prawie całkowicie – w trakcie uderzenia. Jednak w okolicy bliższej i dalszej nadal znajdowane są fragmenty meteorytu. Tego dnia przenocujemy w Winslow.
    8 dzień
Przejedziemy do Petrified Forest Road i pójdziemy na spacer wśród skamieniałych drzew pochodzących z Triasu (225 mln lat temu) parku narodowym Petrified Forest National Park. Przejazd na punkt widokowy nad Painted Desert National Park, z którego rozciąga się widok na kolorowe skały formacji geologicznej Chinle pochodzącej z późnego Triasu, którą charakteryzują skały osadowe z dużą domieszką żelaza i manganu, nadającą skałom niezwykłe barwy. Przenocujemy na campingu Spider Rock Campground w indiańskim Hoganie.
     9 dzień
Pojedziemy drogą South Rim Drive ponad kanionem Canyon de Chelly National Monument aż do Spider Rock View Point. Podejdziemy lub podjedziemy do White House, domu wykutego w skale. Następnie pojedziemy do Monument Valley Navajo Tribal Park - planu niezliczonej ilości westernów i przejedziemy pętlą widokową w dolinie (Monument Valley Scenic Drive) aż do zachodu Słońca. Nocleg w Page.
    10 dzień
Dzień zaczniemy od 2,5 godzinnego photo tour Upper Antelope Canyon z indiańskim przewodnikiem. Fakultatywnie - photo tour Lower Antelope Canyon lub wycieczka łodzią z Waheap Bay po Lake Powell  (Glenn Canyon National Recreation Area) do Antelope Canyon lub do Lower Antelope Canyon. Śpimy w Kanab.
    11 dzień
Pojedziemy na trekking po kanionach szczelinowych Coyote Bluffs lub – jeżeli się uda – the Wave. Późnym popołudniem przyjedziemy na północną krawędź wielkiego kanionu Colorado
, North Rim Grand Canyon National Park i pójdziemy na spacer do Angel Point. Przejedziemy na Valhalla Mesa i zobaczymy piękny zachód Słońca nad Grand Canyonem. Nocleg w Kanab.
    12 dzień
Rano wyruszymy do Zion National Park, przejeżdżając wśród niezwykłych formacji skalnych nad Zion, m.in. obok Checkerboard Mesa, majestatyczne wzgórzao poprzecinanej powierzchni górującego 900 stóp nad Zion-Mt. Camel Highway, przypominające gigantyczną szachownicę. Wejdziemy do Narrows – kanionu Zion, gdzie brodząc w potoku powędrujemy wzdłuż głębokiego miejscami na 300 m kanionu. Powrót do Kanab.  
    13 dzień
Dotrzemy do Bryce Canyon National Park, na trekking po malowniczej trasie Fairyland Loop
z pięknymi widokami (13km, różnica poziomów 700m) lub innej wybranej ścieżce. Po obiedzie przejedziemy trasą Rim Trail. Spać będziemy w Escalante.
    14 dzień
Przejedziemy drogą Hole-in-the-Rock Trail w stronę Devil’s Garden do Harris Wash. Tam zostawimy pojazdy i pójdziemy na trekking przez Harris Wash do Zebra Slot Canyon (6km, należy pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą wodę do picia) i Tunel Slot Canyon. Pójdziemy na spacer po Devil’s Garden słynącym z kilkunastu łuków skalnych, które ulegają ciągłemu kruszeniu ze względu na erozję, tworząc w rezultacie wiele spektakularnych form. Wrócimy na nocleg do Escalante.
    15 dzień
Wcześnie, o 7 rano wyjedziemy do Capitol Reef National Park. Pojedziemy uważaną za najpiękniejszą  w USA drogę stanową State Road 12. Jedziemy niezwykłą Burr Trail Road, a następnie odbijemy na północ drogą Bottom Bullfrog Trail i dalej do Cathedral Valley lub pojedziemy State Road 12 na północ do Cathedral Valley w Capitol Reef N.P. Potem w zależności od czasu i chęci skręcimy albo do Mars Research Station, albo do Goblin's Valley State Park, lub do obu tych miejsc. Przenocujemy w Green River.
    16 dzień
Przejedziemy do Needles District w parku narodowym Canyonlands. Z wyniesionej 600 metrów ponad rzekę mesy Dead Horse Point State Park będziemy podziwiać zakole rzeki Colorado. Następnie przeniesiemy się do Island in the Sky w Canyonlands National Park – tu wejście na Upheaval Dome, być może wybierzemy się naa spacer do False Kiva. Przenocujemy w Green River.
    17 dzień
Pojedziemy zwiedzić Arches National Park, słynący z piaskowych skał. Jeżeli zdecydujemy się jechać około trzech godzin nocą do Richfield, to zostaniemy tu do zachodu Słońca. W Richfield przenocujemy.
    18 dzień
Przejedziemy Extraterrestial Highway niedaleko słynnej i owianej tajemnicą bazy wojskowej Area 51. Podobno Amerykanie trzymają tam kosmitów:) Cel naszej podróży to  Mammoth Lakes gdzie przenocujemy.
    19 dzień
Urządzimy sobie wycieczkę nad jezioro Mono Lake (spacer pod South Tufa), jeżeli czas pozwoli to obejrzym organy diabła (Devils Postpile National Monument). Następnie przejedziemy przez przełęcz Tioga w parku narodowym Yosemite National Park z widokami na niezwykły, polodowcowy krajobraz w Olmstead Poing. W Toulume Grove of Giant Sequoias zobaczymy niesamowite drzewa, słynne na cały świat gigantyczne sekwoje. Po zwiedzaniu pojedziemy na nocleg do Turlock.
    20 dzień
Zwiedzimy Park Narodowy Yosemite National Park
, m.in. wodospady Vernall Falls, Yosemite Falls, Bridalveil Falls. Pójdziemy na punkty widokowe Glacier Point i Tunel View, skąd rozciągają się przepiękne widoki na park narodowy. Wrócimy na nocleg w Turlock.   
    21 dzień
Przyjedziemy do San Francisco i zwiedzimy miasto. Wieczorem wylecimy do Polski.
    22 dzień
Zakończymy wyprawę na lotnisku w Warszawie.
   


To jest plan maksymalny – być może pogoda, albo warunki drogowe wymuszą pewne zmiany, natomiast jeżeli nie będzie nieoczekiwanych problemów to chcielibyśmy go zrealizować.

Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  ::


- logistyka wyprawy i jej przygotowanie w terenie,
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa - Los Angeles i San Francisco - Warszawa (do limitu ceny biletów 1400 USD*),
- noclegi w motelach i hostelach na trasie, kemping w Supai i Chinle,
- wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy, ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi
  i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów, itp,
- opłaty ze wstępy do Parków Narodowych i innych atrakcji, opłaty przewodników,
- wynajęcie koni lub helikopter w Supai na powrót z kanionu,
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – na miejscu w czasie całej wyprawy,

- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd i na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane
  w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.

Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem cena nie obejmuje:
- wyżywienia,
- wizy amerykańskiej – ale pomagamy w uzyskaniu wizy,
- pamiątek, napiwków, własnych wydatków.

    Kwota, jaką każdy Uczestnik powinien mieć ze sobą to około 650 USD. Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:
   Jeszcze raz dziękujemy Ci za prowadzenie tej wyprawy, Twoje zaangażowanie, przekazywanie wiedzy na temat zwiedzanych obiektów, jak również na inne ciekawe tematy które poruszałeś, za przyjazny charakter i cierpliwość dla nas z uwagi na za długie sesje fotograficzne. Fantastyczny program, którego długość dnia nie zawsze pozwalała na realizację.
______________________________________________Mirka i Jacek, Toruń