KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Zaproszenie na IV Festiwal KAJAK JAMBOREE - video & photo show 2009

strona główna » aktualności » Zaproszenie na IV Festiwal KAJAK JAMBOREE - video & photo show 2009

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej, czwartej już edycji, KAJAK JAMBOREE - VIDEO & PHOTO SHOW - festiwalu filmów oraz konkursu fotografii o tematyce kajakowej, który odbędzie się 28 listopada 2009 roku w Żyrafie w Gdyni...

    Jak wyglądają zmagania z żywiołem górskiej rzeki? Kto przyjaźni się z mieszkańcami Ałtaju? Czy trudno jest przetrwać szkolenie w czeskich Alpach? Jak wysokie są fale Lyonu? Czym różni się spływ w Afryce od spływu w Kanadzie i Francji? Co można spotkać w Krainie Papierzaków? Czy kajak może zastąpić sanki?
Ci, którzy byli w zeszłym roku na Kajak Jamboree, znają odpowiedzi na te pytania. Czym zostaniemy zaskoczeni w tym roku?

    W dniu 28.11.2009 w Klubie Filmowym Żyrafa odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Kajak Jamboree - Video & Photo Show. Jest to międzynarodowy przegląd filmów oraz konkurs fotografii o tematyce kajakowej, którego cel stanowi popularyzacja kajakarstwa oraz jego amatorskiego filmowania i fotografowania we wszelkich przejawach. Podczas festiwalu obejrzymy około 6 godzin filmów autorów z Polski i Europy. W gronie "filmowców", poza Polakami, znaleźli się przedstawiciele z Wielkiej Brytanii i Słowenii.
W konkursie bierze udział także 200 zdjęć, w tym zgłoszone przez nas fotografie naszego Klubowicza Olka Doby.
Twórcy rywalizować będą o złote wiosła.

W IV edycji Kajak Jamboree konkurencje dzielą się na:
a) zdjęcia
   - górskie
   - nizinne + inne (np. morskie)
b) filmy
   - reportaż - opowiada konkretną historię (preferowane prace z czytelną narracją) - max. 30 minut
   - klip - forma dowolna czyli "róbta co chceta" - byle wokół kajaków - do 10 minut
Prace nagradzane będą w:
- zdjęcia w każdej z kategorii + 1 nagroda publiczności
- filmy w każdej z  kategorii + 1 nagroda publiczności
                   PROGRAM FESTIWALU ::
Projekcje filmów:
„Solo”, „Crossing the ditch”
Pierwszy z filmów poświęcony jest wyprawie Andrewa McAuleya, który postanowił przepłynąć Morze Tasmańskie zwykłym kajakiem. Natomiast „Crossing the ditch” bezpośrednio się z nim wiąże, gdyż poświęcony został wyprawie dwóch kajakarzy płynących trasą McAuleya.
„Empire”
Film zrealizowany w Rosji i promujący region wraz z jego trudnymi rzekami, będącymi wyzwaniem dla wszystkich zapaleńców.
Filmy konkursowe:
reportaże ::
(„K jak kajaki” – Kamienna – Kinga Flisak, „Karelia 2009” – Wiesław Michalak, „2009 Untertalbach Retenbach” – Przemysław Kmita, „Soca” – Radosław Orłowski)
klipy :: („Wda szkoleniowa OK.” – Radosław Orłowski, „2009 Untertalbach Retenbach” – Przemysław Kmita, „Krótka forma czadowa” – Bartosz Żukowski, „Rodeo trip” – Kirill, „LLVegas” – Boris Jahnis)
Relacja Aleksandra Doby nt. jego wyprawy wokół Bajkału
Dla przyjezdnych możliwość noclegu w klubie! Bilet wstępu kosztuje 15 zł.

    Do zobaczenia na festiwalu filmów i konkursie zdjęć kajakowych KAJAK JAMBOREE 2009 w sobotę 28 Listopada, o godzinie 16:00 w klubie filmowym Żyrafa w Gdyni, ul. Waszyngtona 1
-->> Odwiedź oficjalną stronę Festiwalu <<--

Miło nam, że Klub Podróżników Arsoba Travel dodany został do działu Patroni i przyjaciele Festiwalu - ZOBACZ.

Poniżej prezentujemy 43 zdjęcia Aleksandra Doby, wysłane na festiwalowy konkurs. Zdjęcia upamiętniają tegoroczną zwycieską wyprawę naszego Klubowicza "Kajakiem dookoła Bajkału w pojedynkę", pod patronatem Klubu Podróżników Arsoba Travel.