KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

BRAZYLIA, URUGWAJ i Buenos Aires 14 dni - kawa w rytmie samby i tanga


Program archiwalny. Pracownia Podróży Arsoba Travel zakończyła swoją działalność.

BRAZYLIA i URUGWAJ - Brazylia i Urugwaj - dwóch sąsiadów w Ameryce Południowej. Jeden słynny na cały świat za sprawą kawy, samby i piłki nożnej, drugi w cieniu znanego sąsiada. Na tej wycieczce poznamy oba te kraje i to, co w nich najciekawsze. Zaczniemy w Rio de Janeiro, eksplorując ulice miasta i oglądając je z dwóch słynnych gór. W rytmach samby spróbujemy pysznej brazylijskiej kuchni i zajrzymy do palarni kawy, udamy się również na prowincję na plantację kawy. Czeka nas dzika górska przyroda i niezapomniane wrażenia przy wodospadach Iguazu.
W Montevideo - stolicy Urugwaju kolejna dawka historii opowiedzianej przez architekturę, zabytki i pokaz urugwajskiego tango. Będziemy poruszać się wzdłuż urugwajskiego wybrzeża. Odwiedzimy najstarsze urugwajskie miasto, Park Narodowy Cabo Pueblo i skosztujemy pysznej urugwajskiej wołowiny, popitej lokalnym winem.
Odwiedzimy także nieodległe BUENOS AIRES - w ciągu dwóch dni zwiedzimy stolicę Argentyny, w której nowoczesność spotyka się z tradycją.


        P R O G R A M :

    dzień 1 – WARSZAWA – przelot – RIO de JANEIRO
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot do Rio de Janeiro, z przesiadką. Po wylądowaniu przejedziemy do hotelu, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy po podróży. Z chętnymi pilot pójdzie na kolację w pobliżu hotelu. Nocleg w Rio de Janeiro.
    dzień 2 – RIO de JANEIRO
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, po którym poruszać się będziemy wynajętym dla grupy busem. Najpierw zawiezie nas na stację kolejową, gdzie wsiądziemy w specjalny pociąg, którym wjedziemy na górę Corcovado (710 m n.p.m.). To tam właśnie podziwiać będziemy Pomnik Chrystusa Odkupiciela, najpopularniejszą statuę Chrystusa na świecie i jeden z nowych siedmiu cudów świata. Później wjedziemy kolejką linową na górę Pao de Acucar (396 m n.p.m.), co w języku portugalskim oznacza Głowa Cukru. Ze szczytu można obserwować spektakularną panoramę Rio i okolic. Z Pao de Acuca blisko już do słynnej, czterokilometrowej plaży Copacabana. Zjemy obiad w wybranej wcześniej restauracji, pójdziemy na spacer i pojedziemy dalej do centrum miasta. Zwiedzimy katedrę Metropolitana, która ze względu na swoją nietypową architekturę jest uznawana za jedną z niewielu ekscentrycznych budowli sakralnych na świecie. Odwiedzimy dzielnicę Santa Teresa z widokiem na Hawelę Rocincha - największą w Brazylii. Wieczorem zostaniemy zawiezieni na kolację z pokazem samby i kultury brazylijskiej (w cenie wycieczki). Nocleg w Rio de Janeiro.
dzienny dystans samochodem: ok. 50 km
    dzień 3, 10 października pn – RIO de JANEIRO – COFFE VALLEY – RIO de JANEIRO
Po wcześniejszym śniadaniu pojedziemy autobusem turystycznym na całodniową wycieczkę do Coffee Valley (Doliny Kawy). Odwiedzimy plantację kawy, której historia sięga XIX wieku. Dowiemy się więcej o brazylijskiej epoce kolonialnej i imperialnej, zobaczymy wszystkie etapy produkcji i parzenia kawy, lepiej poznamy jej historię i skosztujemy autentycznej brazylijskiej kawy. Po drodze przystaniemy na obiad. Po powrocie do Rio de Janeiro będziemy mieli czas wolny, np. na relaks na plaży Ipanema, spacery po mieście itp. Szczegóły omówimy poprzedniego dnia w grupie. Na kolację pójdziemy grupą do wybranej wcześniej restauracji. Nocleg w Rio de Janeiro.
dzienny dystans samochodem: ok. 150 km   
    dzień 4 – RIO DE JANEIRO – PARK NARODOWY TIJUCA – przelot – FOZ DO IGUACU
Po śniadaniu wykwaterujemy się z pokoi i zostawimy nasze bagaże w hotelowym depozycie. Pojedziemy wynajętym dla grupy autobusem do parku narodowego Tijuca, jednego z największych miejskich lasów na świecie. Obejmuje ogromny obszar, który w większości stanowi górzysty krajobraz. Park został prawie całkowicie zniszczony na początku 1800 roku przez założenie na tym obszarze plantacji kawy. Duża część lasu została odbudowana w drugiej połowie wieku poprzez zasadzenie aż dziewięciu milionów drzew. Jedną z atrakcji jest kaplica Mayink z muralami autorstwa słynnego brazylijskiego malarza Cândido Portinari. Zobaczymy też wodospad Cascatinha i Jaskinię Nietoperza. Na punktach widokowych będziemy podziwiać górskie krajobrazy. Na obiad zatrzymamy się w wybranej wcześniej restauracji. Do Rio wrócimy od jego południowej strony. Jeśli zdążymy, to pospacerujemy po rozległym Ogrodzie Botanicznym. Odbierzemy nasze bagaże z hotelu i pojedziemy na lotnisko. Polecimy z konieczną przesiadką do Foz do Iguacu. Nocleg w Foz do Iguacu.
dzienny dystans samochodem: ok. 60 km
    dzień 5 – FOZ DO IGUACU
Po śniadaniu pojedziemy prosto do słynnych wodospadów Iguazu. Pójdziemy na spacer ścieżką turystyczną z widokiem na ten cud natury rozciągający się na długości dwóch kilometrów. Iguazu to 275 skalnych skarp, odpowiadających takiej samej liczbie wodospadów. Niesamowitemu widokowi towarzyszy huk tysięcy metrów sześciennych wody spadającej z wysokości 82 metrów. Po wizycie przy wodospadach odpoczniemy w czasie obiadu, a następnie przespacerujemy się po centrum miasteczka. Późnym popołudniem przed zachodem słońca pojedziemy na Marco das tres Fronteiras, miejscu na skrzyżowaniu rzek Iguazu i Parana, na styku granic Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Po zmroku są tu pokazy taneczne, zostaniemy by je obejrzeć. Kolację zjemy w wybranej wcześniej restauracji. Nocleg w Foz do Iguacu.
dzienny dystans samochodem: ok. 80 km
    dzień 6 – FOZ DO IGUACU – przelot – MONTEVIDEO
Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko. Polecimy z przesiadką do Montevideo, stolicy Urugwaju. Po zameldowaniu w hotelu ruszymy na pieszą eksplorację miasta, którą zaczniemy od obiadu w wybranej wcześniej restauracji. Zwiedzimy Plaza Independencia, główny plac miasta z pozostałościami dawnych murów obronnych, ciekawą architektonicznie Executive Tower - siedzibę prezydenta Urugwaju, zabytkowy Palacio Salvo - siedzibę władz Montevideo. Zobaczymy Solís Theater, najsłynniejszy i najbardziej poważany teatr w Urugwaju mieszczący się w monumentalnym, bogato zdobionym budynku w stylu antycznym. Odwiedzimy też lokalne targi, by spróbować miejscowych specjałów. Wieczorem czeka nas kolacja z pokazem tanga urugwajskiego i kultury urugwajskiej (w cenie wycieczki). Nocleg w Montevideo.
    dzień 7 – MONTEVIDEO – PUNTA DEL ESTE
Zjemy śniadanie i przejedziemy wynajętym dla grupy autobusem (ok 2 h) do Punta del Este, popularnej miejscowości uzdrowiskowej, która nosi miano "Monaco południa". Przespacerujemy się Juan Gorlero Avenue, jedyną ulicą miasta nazwaną na cześć osoby (reszta ma po prostu numery), głównym deptakiem miasta. Odwiedzimy miejsce uznawane za umowną granicę między akwenem Rio de la Plata, a pełnymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Pojedziemy do dzielnicy La Barra z plażami, kamienistymi klifami i ciekawą architekturą. Jest tu m.in. słynny "pofalowany most" i wyjątkowe muzeum kultury urugwajskiej Casapueblo, mieszczące się w budynku o niezwykłej architekturze. Na obiad zatrzymamy się w wybranej wcześniej restauracji. Po południu odpoczniemy na jednej z długich plaż. Wieczorem siądziemy w miejscu, gdzie można zjeść m.in. pyszną, znaną na całym świecie urugwajską wołowinę. Nocleg w Punta del Este.
dzienny dystans samochodem: ok. 150 km
    dzień 8 – PUNTA DEL ESTE – CABO POLONIO – PUNTA DEL ESTE
Po śniadaniu pojedziemy autobusem turystycznym na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Cabo Polonio i po urugwajskim wybrzeżu. W Cabo Polonio poruszać się będziemy samochodami terenowymi 4x4, podziwiając piękne plaże, lwy morskie, dziewiczą przyrodę i nabrzeżne krajobrazy. Po drodze zatrzymamy się na lunch, po czym przejedziemy do Mount Ombues, unikalnego rezerwatu drzew ombu. Ich cechą charakterystyczną jest często olbrzymi, wręcz rozlewający się "pień", i owoce przybierające formę jagód, podobne do owoców morwy. Ombu zawiera w sobie trujący sok o nieprzyjemnym zapachu i dzięki temu nie jest atakowany ani przez zwierzęta roślinożerne, ani żadne insekty. Położony na terenach podmokłych rezerwat  pełen jest ptaków i innej zwierzyny. Do Punta Del Este wrócimy wieczorem. Kolację zjemy w wybranej wcześniej restauracji. Nocleg w Punta del Este.
dzienny dystans samochodem: ok. 300 km
    dzień 9 – PUNTA DEL ESTE – MONTEVIDEO
Po śniadaniu ruszymy w drogę powrotną do Montevideo. Po drodze zatrzymamy się w Piriapolis, mieście założonym przez biznesmena Francisco Pirię. Zwiedzimy zamek, w którym mieszkał i pobliskie opuszczone Pueblo, oraz ruiny katedry Piriaopolis. Zatrzymamy się też w miejscowości Atlantida na spacer po historycznej ulicy. Po obiedzie odwiedzimy jedną z okolicznych winnic. Urugwaj jest czwartym producentem win w Ameryce Południowej. Popularnymi odmianami winorośli są klasyczne bordoskie szczepy cabernet sauvignon i merlot, czerwone syrah, sangiovese i pinot noir. Po południu/wieczorem w Montevideo będziemy mieli czas wolny, do uzgodnienia z pilotem. Na kolację pójdziemy do wybranej wcześniej restauracji. Nocleg w Montevideo.
dzienny dystans samochodem: ok. 160 km
    dzień 10 – MONTEVIDEO – COLONIA del SACRAMENTO
Po śniadaniu przejedziemy autobusem międzymiastowym (3h) do Colonii del Sacramento – urokliwego, niewielkiego miasteczka z brukowanymi uliczkami, będącego jednocześnie najstarszym miastem Urugwaju. Jego wizytówką są stare, zabytkowe samochody porzucone przy obsadzonych platanami ulicach. Argentyńczycy z Buenos Aires przyjeżdżają tu na weekendy szukać wytchnienia od miejskiego zgiełku. Po obiedzie pójdziemy na spacer po zabytkowej historycznej dzielnicy (wpisana na listę UNESCO) z kolorową niską zabudową w stylu portugalskim, hiszpańskim i postkolonialnym. Miasto założone w XVII w. przez Portugalczyków przetrwało do dziś w praktycznie niezmienionej formie. Pełne jest urokliwych uliczek z kafejkami i sklepikami. Zwiedzimy XIX-wieczną latarnię morską i pobliskie ruiny klasztoru św. Franciszka. Zobaczymy też pozostałości po siedemnastowiecznej portugalskiej twierdzy. Na kolację pójdziemy do wybranej wcześniej restauracji. Nocleg w Colonii del Sacramento.        
dzienny dystans samochodem: ok. 180 km
    dzień 11 – COLONIA del SACRAMENTO – rejs – BUENOS AIRES
Po śniadaniu popłyniemy promem do Buenos Aires, stolicy Argentyny. Przejedziemy do hotelu i zakwaterujemy się. Po obiedzie będziemy mieli jeszcze pół dnia na zwiedzanie Buenos Aires. To jedno z największych miast Ameryki Południowej, ale siatka ulic podobna do tej w Nowym Jorku sprawia, że bardzo łatwo jest się po nim poruszać. Buenos Aires ma opinię najbardziej europejskiego miasta w Ameryce Południowej przez swoje włosko-hiszpańskie naleciałości. Są tu liczne kolonialne budynki, parki i portowe promenady. Stolica Argentyny słynie z ogromnej ilości dobrych kawiarni, w których lubił przesiadywać m.in. Witold Gombrowicz. W mieście jest też dużo pięknej przyrody. Buenos Aires to także miejsce narodzin tanga. Wieczorem czeka więc nas kolacja z pokazem argentyńskiego tanga (w cenie wycieczki). Nocleg w Buenos Aires.
    dzień 12 – BUENOS AIRES
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Buenos Aires. Odwiedzimy Cmentarz Recoleta, znajduje się tu wiele misternych, marmurowych mauzoleów z licznymi statuami, w różnych stylach. Zobaczymy budynek opery Teatro Colon i spróbujemy wejść do pięknie zdobionej głównej sali teatralnej. Odwiedzimy Plaza de Mayo, główny plac miasta, na którym rozegrały się wydarzenia rewolucji majowej. która doprowadziła do niepodległości Argentyny. Znajduje się tu wiele instytucji Argentyny, m.in. Casa Rosada („Różowy Dom”) – dom prezydenta i siedziba rządu. Dla chętnych wycieczka z przewodnikiem po Pałacu. Wokół placu znajduje się wiele zabytkowych budynków, m.in. muzeum Cabildo, Katedra Metropolitan, Pałac Gubernatora. W centrum przystaniemy na obiad i odpoczynek. Następnie z głównego placu przeniesiemy się do Puerto Madero, dla odmiany nowoczesnej dzielnicy miasta. Przejdziemy m.in. Aleją Malarzy, gdzie można obserwować artystów przy pracy. Na kolację pójdziemy do wybranej wcześniej restauracji. Nocleg w Buenos Aires.
    dzień 13 – BUENOS AIRES – przelot
Po śniadaniu wykwaterujemy się i pojedziemy na lotnisko, zarejestrujemy na rejs i nadamy bagaże główne. Polecimy do Polski, z przesiadką.
    dzień 14 – przelot – WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2022
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wycieczki, przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze na trasach Warszawa – Rio de Janeiro i Buenos Aires – Warszawa, w klasie ekonomicznej, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg  [do limitu: 6000 zł, do rozliczenia* ];
- pozostałe bilety lotnicze wg programu, w klasie ekonomicznej:
  Rio de Janeiro – Foz do Iguacu,
  Foz do Iguacu – Montevideo;
- rejs promem Colonia del Sacramento – Buenos Aires;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne, zawierające opcję zachorowania na COVID 19: koszty leczenia, ratownictwa i transportu, ochrona w zakresie Covid 19 (300.000 zł), pomoc w podróży Assistance 24h (300.000 zł), następstwa nieszczęśliwych wypadków (25.000 zł), OC (100.000 zł) i bagaż podróżny (2000 zł); ubezpieczenie jest z opcją chorób przewlekłych oraz zdarzeń pod wpływem alkoholu;
- wszystkie noclegi wg programu ze śniadaniami (w standardzie pokojów 2-osobowych z dwoma pojedynczymi łóżkami i łazienką, hotele w standardzie lokalnym 3***);
- wszystkie transporty wg programu;
- wszystkie transfery lotniskowe oraz na dworce – wg programu;
- wszystkie wycieczki wg programu;
- bilety wstępu do atrakcji wg programu;
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania wycieczki;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wycieczce na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wycieczki, wysyłka w terminie do 1 miesiąca po zakończeniu wycieczki);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
- wyżywienia (poza śniadaniami - które są w cenie),
- dodatkowych fakultatywnych atrakcji, wstępów, wycieczek (nie zawartych powyżej w "Świadczeniach w cenie" lub z dopiskiem „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 150 dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE