KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy:  09 - 29 listopada
               30 listopada - 20 grudnia

               nowe terminy w 2021 podamy do końca lipca

Ceny:  opcja A: od 16700 zł/os. (zależna od ilości Uczestników w grupie)
          opcja B: od 22000 zł/os. (zależna od ilości Uczestników w grupie)

Grupa: od 2 do 15 uczestników
Charakter:
wyprawa krajoznawczo - kulturowa z programem turystycznym i trekkingami

    W trakcie tej wyprawy czeka nas ogromna dawka wrażeń, obrazów, krajobrazów Ameryki Południowej. Parki Narodowe Pan de Azucar, Llanos de Challe i Vincente Perez Rosales pokażą nam różnorodność krajobrazową i przyrodniczą Chile. W Parku Narodowym Torres del Paine zobaczymy to, co najlepsze w chilijskiej Patagonii.
Pustynia Atacama - najsuchsze miejsce na Ziemi, odkryje przed nami solne jeziora, dymiące gejzery, flamingi i stanowiska archeologiczne. W Santiago de Chile i Valparaiso zobaczymy jak żyje się w dużych miastach, a w Ancud i Castro z urokliwą architekturą poczujemy klimat prowincjonalny. Nie przejdziemy obojętnie wobec pysznej chilijskiej kuchni oraz winnic, gdzie spróbujemy jednych z najlepszych win na świecie.

Opcjonalnie można wziąć udział w wycieczce na Wyspę Wielkanocną. Marzenie wielu, jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi. Raj dla fotografów, historyków, archeologów i miłośników kultury polinezyjskiej. Niemal 1000 posągów Moai czeka, by powitać nas na brzegach Oceanu Spokojnego.


Cena wyprawy za osobę uzależniona jest od finalnej liczby Uczestników wyprawy oraz wybranej opcji (długości) - szczegółowe informacje poniżej, pod programem.


                    P R O G R A M dla opcji A i B:

    1 dzień, WARSZAWA – przelot
Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie (opcjonalnie wylot z Berlina lub dowolnego innego lotniska na świecie). Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot z konieczną przesiadką.

    2 dzień, SANTIAGO de CHILE
Przylot do Santiago de Chile, stolicy Chile. Przejedziemy do hotelu i złożymy bagaże w depozycie. Ruszymy na zwiedzanie Santiago. Stolica kraju położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho. W tej ogromnej metropolii zamieszkuje jedna trzecia ludności kraju – około 5 milionów osób, a atrakcji turystycznych jest mnóstwo. Założone przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Valdivię w 1541 roku, prawdziwy rozkwit przeżyło dopiero w XIX wieku. Centralne miejsce w stolicy zajmuje tętniący życiem Plac Broni, przy którym znajduje się przepiękna katedra utrzymana w kolonialnym stylu, budynek poczty głównej i Narodowe Muzeum Historyczne. Wart zobaczenia jest również ukończony w 1805 roku Palacio de la Moneda – dawna mennica, będąca obecnie siedzibą prezydenta Chile. Odwiedzimy barwne targi Los Domínicos i Santa Lucía. Po obiedzie zakwaterujemy się w naszym hotelu. Aby spojrzeć na zawiłą topografię Santiago i podziwiać imponującą panoramę przedgórza Andów przebiegających z północy na południe kraju, warto udać się na wzgórze Cerro San Cristobal (880 m n.p.m), korzystając w tym celu z zabytkowej kolejki linowej z 1925 roku, lub – zdobywając je piechotą. Pierwszy raz zetkniemy się z chilijską kuchnią, a ta jest bardzo prosta. Kucharze przyprawiają jedzenie oszczędnie, a sam proces gotowania jest zwykle mało skomplikowany. Króluje mięso, warzywa, owoce morza i ziemniaki. Warto spróbować Pastel de choclo (zapiekanka kukurydziana), Humitas (kukurydziane "gołąbki"), czy hot dogów z... avocado. Nocleg w Santiago.

    3 dzień, 29 czerwca sb: SANTIAGO – CAJON RIO MAIPO – SANTIAGO
Odbiór wynajętego samochodu. Kanion rzeki Maipo znajdujący się w odległości zaledwie 30 km od Santiago jest popularnym miejscem wycieczek, zarówno wśród Chilijczyków, jak i przybywających do stolicy turystów. Chętni mogą wziąć udział w bardzo popularnym raftingu Maipo dostarczającym prawdziwie ekstremalnych wrażeń (chęć udziału należy zgłosić przynajmniej na miesiąc przed rozpoczęciem wyprawy). Aby ukoić nerwy po emocjonującym spływie pontonami, udamy się w górę rzeki, do Baños Colina. Gorące źródła, wypełniające 8 naturalnych basenów turkusową wodą, wykazują dużą zawartość leczniczych minerałów, w tym wapnia, które wpływa relaksująco zarówno na umysł, jak i na ciało. Jeśli wystarczy czasu i będą chęci, to możemy jeszcze udać się na kilkugodzinny trekking na wzgórza za miastem, z widokami na stolicę. Do rozważenia są wycieczki fakultatywne (listę i opis wycieczek i atrakcji fakultatywnych prześlemy mailem).
Dzienny dystans samochodem: 220 km

    4 dzień, 30 czerwca nd: SANTIAGO – VALLE CASABLANCA – VALPARAISO
W drodze do Valparaiso, zatrzymamy się w kilku winnicach w dolinie Casablanca, by spróbować dobrych chilijskich win (degustacje to wybór i dodatkowy koszt uczestników). Chile to szóste Państwo winiarskie świata i drugie w Ameryce Południowej. Historia wina sięga tu XVI wieku, a wiodącą odmianą była od początku odmiana Pais, uprawiana w dużych ilościach do dziś, głównie na potrzeby własne lub jako surowiec do destylatów. Skosztujemy tego, i innych gatunków. Valparaiso jest największym portem handlowym na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej i drugim pod względem wielkości miastem w kraju. Jest nazywane "Perłą Pacyfiku" ze względu na malownicze położenie nad oceanem u podnóża Andów. W 2003 roku zabytkowa dzielnica portowego Valparaiso została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Urok i wyjątkowość Valparaiso tworzy kontrast ruchliwego, nowoczesnego portu z zachowanymi, XIX-wiecznymi budynkami, promenadą pełną kawiarni i restauracji, molem Muelle Prat, na którym odbywają się wydarzenia kulturalne, a miejscowi rzemieślnicy i artyści chętnie prezentują swoje dzieła, oraz wznoszącą się stromo starą częścią miasta z zabytkami architektury kolonialnej, starymi willami, wąskimi uliczkami, kościołami i wieloma budynkami pokrytymi charakterystycznymi, kolorowymi muralami. Niezwykłe są zewnętrzne windy, ułatwiające mieszkańcom komunikację pomiędzy różnymi poziomami ulic i wzgórz. Nocleg w Valparaiso
Dzienny dystans samochodem: około 120 km

    5 dzień, VALPARAISO – SANTIAGO – przelot – CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA
Przejedziemy na lotnisko w Santiago, oddamy samochód. Polecimy samolotem do Calama. Tam odbierzemy kolejny wynajęty samochód i przejedziemy do San Pedro de Atacama. Przespacerujemy się po urokliwym centrum miasteczka, gdzie jakby zatrzymał się czas. Nocleg w San Pedro de Atacama.
Dzienny dystans samochodem: 220 km

    6 dzień, SAN PEDRO DE ATACAMA – LOS FLAMENCOS NP
Po pierwszym noclegu, nieco zaaklimatyzowani już do wysokości na jakiej się znaleźliśmy, pojedziemy do Parku Narodowego Los Flamencos, gdzie będziemy mieli okazję do obserwacji flamingów. To jedna z niesamowitości Chile, że na tak suchym, pustynnym i niegościnnym terenie żyją te wyjątkowe, kolorowe ptaki. Najpierw jednak nieco historii. Odwiedzimy pozostałości po fortecy Pukara de Quito. Możemy odwiedzić Muzeum Meteorytów (dla chętnych). Pojedziemy do liczącej 3000 lat prekolumbijskiej wioski Tulor ze stanowiskami archeologicznymi. Odwiedzimy Toconao – wioskę, w której znajdują się rzeźby z kamieni i kamienna zabudowa, a po ulicach biegają lamy. Przez San Pedro de Atacama przebiegał niegdyś główny szlak przepędu bydła z Argentyny do chilijskich kopalni saletry. Miasteczko znajduje się w pobliżu trzeciego największego solniska na świecie – Salar de Atacama – liczącego 3000 km2, gromadzącego około 40% światowych rezerw litu. Zobaczymy Ojos del Salar – dwa niezwykła jeziorka pośrodku ogromnego solniska, przypominające… szeroko otwarte oczy. Dalej pojedziemy do Laguny Chaxa. Na zachód słońca pojedziemy do znajdującej się wewnątrz solniska Salar de Atacama Laguny Puilar, w której wodach brodzą flamingi. Nocleg w San Pedro de Atacama.
Dzienny dystans samochodem: około 260 km

    7 dzień, SAN PEDRO DE ATACAMA – EL TATIO GEYSERS
Znajdujące się na pustyni Atacama gejzery El Tatio to najwyżej położone pole gejzerów na świecie (4300 m n.p.m.). Najpiękniej prezentują się tuż przed wschodem słońca, kiedy temperatura powietrza jest ujemna, a parująca, gorąca woda daje niezwykłe refleksy świetlne (para wodna wzbija się wtedy na wysokość kilkunastu, czasem kilkudziesięciu metrów). Przechadzając się wśród pary, można poczuć się jak w wielkim garnku wypełnionym wrzącą wodą. Trzeba jednak uważać, by spod stóp nie osunęła się ziemia... W gorących źródłach Piscina Termal del Tatio, w których temperatura jest nieco niższa, można zażyć kąpieli mimo ujemnej temperatury powietrza. Aby dotrzeć do gejzerów o wschodzie słońca, należy wyjechać z miasteczka San Pedro de Atacama ok. 4 w nocy. Po porannych wrażeniach będzie można zanurzyć się i zrelaksować w źródłach termalnych Termas de Puritama niedaleko San Pedro de Atacama (dla chętnych). Wracając, będziemy wiele razy przystawać na zdjęcia i podziwianie krajobrazów – Mirador Rio Putana, Iglesia de Machuca, Rio Grande, Quebrada Escalera. Po odpoczynku i obiedzie pojedziemy w kierunku granicy z Argentyną. Miniemy fotogeniczny wulkan Licancabur. Po drodze zatrzymamy się kilka razy w bardzo fotogenicznych miejscach, przy lagunach, aby w końcu osiągnąć cel: Mirador Salar de Loyoques. Nocleg w San Pedro de Atacama.
Dzienny dystans samochodem: ok. 430 km

    8 dzień, SAN PEDRO DE ATACAMA – ALTIPLANIC LAGOONS – CALAMA
Po śniadaniu odwiedzimy Tęczową Dolinę (Valle Arcoiris) w górach Domeyko. Nazwa odzwierciedla widoki – dzięki domieszkom różnych minerałów, góry na tym obszarze są wyjątkowo wielobarwne, przez co i niebywale fotogeniczne. Wracając przystaniemy na punkcie widokowym Mirador de Kari - Piedra del Coyote. Następnie odwiedzimy Dolinę Księżycową, której nazwa jest najlepszym odzwierciedleniem jej krajobrazu. Zatrzymamy się kilka razy na zdjęcia, czeka nas również mały trekking. Po obiedzie pojedziemy na południe. Bliźniacze, czarno-niebieskie laguny Meñiques i Miscanti, otoczone przez biel soli i wulkany, umiejscowione na wyżynie 4200 m n.p.m., szczycą się wyjątkową przyrodą. Spróbujemy dojechać aż do punktu widokowego na Piedras Rojas. Wracając możemy przystanąć jeszcze w niewielkiej wiosce Socaire. Nocleg w Calama.
Dzienny dystans samochodem: ok. 570 km

    9 dzień, CALAMA – przelot – PUERTO VARAS – PUERTO MONTT
Przejazd do Calama i przelot z Calama do Puerto Montt. Po przylocie odbiór samochodu i krótki przejazd do Puerto Varas. Znane jako Miasto Róż, położone jest nad brzegami Lake Llanquihue – drugiego pod względem wielkości jeziora w Chile, z wulkanami Osorno i Calbuco odbijającymi się w jego wodach. Nocleg w Puerto Montt.
Dzienny dystans samochodem: ok 40 km

     10 dzień, PUERTO MONTT – WULKAN OSORNO – PN VICENTE PEREZ ROSALES – PUERTO MONTT
Jeśli pogoda na to pozwoli (jeśli wyciąg krzesełkowy będzie czynny) wjedziemy na zbocze stratowulkanu Osorno, z którego rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków w Chile (przydadzą się ciepłe rzeczy i buty trekingowe). Wulkan znany jest na świecie jako symbol tamtejszego krajobrazu i zauważono, że jest podobny z wyglądu do góry Fudżi.  Nawet jeśli nie uda się wjechać na górę, to widok ze stacji kolejki zarówno na górę, jak i to, co w dole i tak jest spektakularny. Możemy również przespacerować się zboczem wulkanu. Po zjechaniu na dół odwiedzimy Park Narodowy Vicente Perez Rosales, gdzie zobaczymy wodospady na rzece Petrohue i ukrytą w lesie Lagunę Zakochanych. Wzdłuż rzeki przejedziemy nad jezioro Todos Los Santos. Chętni mogą pójść do Muzeum Pionierów oraz udać się w krótki rejs po jeziorze. Nocleg w Puerto Montt.
Dzienny dystans samochodem: 180 km

   11 dzień,  PUERTO MONTT – CHILOÉ ISLAND – CASTRO – przelot – PUNTA ARENAS
Przejazd do Pargua i przez the Chacao Channel promem na Island of Chiloé. Po przyjeździe udamy się do miasteczka Ancud i jego słynnego muzeum, zobaczymy fortecę San Antonio i odwiedzimy rynek oferujący m.in. owoce morza i rękodzieło. Po drodze odwiedzimy skansen poświęcony mitologii Wyspy, a ta jest bardzo bogata i obfituje w stwory ubrane w mchy, glony, algi i uzbrojone w ostre muszle czy kamienne topory. Wyspa Chiloe wyróżnia się pod względem architektonicznym od reszty kraju. Szczególnie widać to w mieście Castro, gdzie jest niesamowita drewniana katedra wpisana na listę UNESCO oraz kolorowe domy i domki na plażach. Wjedziemy na wzgórze Millantuy, by zobaczyć panoramę miasta i okolicy. Polecimy z Puerto Montt do Punta Arenas. Nocleg w Punta Arenas.
Dzienny dystans samochodem: 370 km


   12 dzień, PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES
Wyśpimy się porządnie i po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie. Pojedziemy na wycieczkę do parku historycznego Strait of Magellan Park. Będąc w Punta Arenas, warto zatrzymać się na porośniętym drzewami Plaza Múñoz Gamero – głównym placu miasta otoczonym zabytkowymi budowlami, takimi jak: Club de la Unión, główna siedziba Sociedad Menéndez Behety, czy katedra. Odwiedzimy najciekawsze miejsca, m.in. muzea na świeżym powietrzu, wraki statków, skansen pionierów. Punta Arenas jest największym miastem chilijskiej Patagonii. Uchodzi za najdalej wysunięte na południe duże miasto na świecie (powyżej 100 000 mieszkańców). Zanim wybudowano Kanał Panamski, było jednym z ważniejszych portów w Ameryce Łacińskiej. To tutaj statki przygotowywały się do niebezpiecznego opłynięcia przylądka Horn. Do dzisiaj do Punta Arenas przypływają statki z wielu zakątków świata, okręty marynarki wojennej oraz rybackie kutry. "Piaszczysty przylądek" jest także miejscem, z którego wypływają ekspedycje naukowe do Antarktyki, a także rozpoczynają się turystyczne wyprawy na Antarktydę (najpierw turyści odbywają lot z Punta Arenas na Wyspę Króla Jerzego, gdzie przesiadają się na statek). Popołudniu przejazd do Puerto Natales, zakwaterowanie. Nocleg w Puerto Natales.
Dzienny dystans samochodem: 370 km 

   13 dzień, TORRES DEL PAINE
Po śniadaniu odwiedzimy jaskinię Mylodon Cave, gdzie archeolodzy znaleźli liczące 12000 lat szczątki olbrzymiego leniwca. Wczesnym popołudniem czeka nas wycieczka statkiem po jeziorze Grey, do czoła lodowca Grey Glacier, spektakularne widoki gwarantowane. Znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku "ósmym cudem świata" – czytelnicy portalu Virtual Tourist oddali na niego ponad 5 mln głosów. Park znalazł się także na liście najpiękniejszych parków narodowych na świecie według CNN. Turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i największy poza strefami polarnymi lądolód na Ziemi, przyciągają tysiące turystów. Nocleg w Puerto Natales.
Dzienny dystans samochodem: 240 km

   14 dzień, PUERTO NATALES  – TORRES DEL PAINE – PUNTA ARENAS
Po śniadaniu będziemy zwiedzać jeden z najwspanialszych parków narodowych na świecie, słynący z przyrody i dramatycznej scenerii gór, lodowców, jezior i rzek. Główną atrakcją parku Torres del Paine są szczyty łańcucha Cerro Paine, które wznoszą się 3500 m n.p.m. i łącząc się z Cuernos del Paine tworzą zapierający dech w piersiach widok. Tego dnia wybierzemy się na trekking górski (ok. 7 godzin w dwie strony, technicznie łatwy) do punktu widokowego na Las Torres, najsłynniejsze miejsce w parku - wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże. Wieczorem wrócimy do Punta Arenas i zakwaterujemy się. Nocleg w Punta Arenas.
Dzienny dystans samochodem: 450 km

    15 dzień, PUNTA ARENAS – przelot – SANTIAGO de CHILE
Dzisiaj odpoczniemy nieco po trekkingach. Przedpołudniem - możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej na Wyspę Magdaleny, gdzie żyje kolonia licząca około 150 tysięcy pingwinów Magellana. Będzie około godziny czasu, aby je obserwować i fotografować. Następnie z łodzi będzie można obejrzeć kolonię lwów morskich i wiele gatunków ptaków, na Wyspie Marty. I to wszystko płynąc Cieśniną Magellana. To, czy wycieczka się odbędzie zależy od warunków na morzu (rejsy bywają odwoływane). Czas trwania wycieczki to ok. 6 godzin. Z hotelu wykwaterujemy się wcześnie, o godzinie 6 rano, koniec wycieczki przewidziany jest w południe. Popołudniu będziemy zwiedzać jeszcze te miejsca w Punta Arenas, na które nie wystarczyło czasu kilka dni wcześniej. Przejedziemy na lotnisko w Punta Arenas i polecimy do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Santiago de Chile.

    16 dzień, SANTIAGO de CHILE – przelot – HANGA ROA (WYSPA WIELKANOCNA)
Opcja A: wylot powrotny do Polski // Opcja B:
Rano przelot do Hanga Roa na Wyspie Wielkanocnej (w języku polinezyjskim Rapa Nui). Odbierzemy samochód i pojedziemy do hotelu w Hanga Roa - jedynej miejscowości na Wyspie. Po zakwaterowaniu pojedziemy zwiedzić zabytki w mieście. W Ahu Tahai, Ahu Ko Te Riku i Mirador Hanga Kioe nad brzegiem Oceanu Spokojnego przywitają nas słynne posągi Moai. Na całej wyspie jest ich ok. tysiąca. Figury są monolityczne. Niektóre ważą nawet ponad 20 ton i mają ponad 6 metrów wysokości. Niemal wszystkie wyrzeźbiono w skałach wulkanicznych. Do dziś naukowcy zachodzą w głowę, w jaki sposób tak ogromne posągi były transportowane przez Polinezyjczyków w XV
i XVI wieku. Odwiedzimy lokalny rynek z rękodziełem i cmentarz Tahai z nietypowymi nagrobkami z miniaturowymi posągami Moai. Odwiedzimy Puna Pau, niewielki nieczynny kamieniołom na stożku
wulkanicznym. Mimo niepozornych rozmiarów należał do najważniejszych miejsc na wyspie, ponieważ było tu jedyne źródło scorii - czerwonej skały, z której mieszkańcy wyrabiali pukao - rodzaj barwnika zdobiący część posągów moai. Nocleg w Hanga Roa.
Dzienny dystans samochodem: 20 km

    17 dzień, WYSPA WIELKANOCNA
Opcja A: Przylot do Warszawy lub na dowolne inne lotnisko. Koniec wyprawy wg programu // Opcja B:
Po śniadaniu pojedziemy eksplorować Wyspę Wielkanocną. Zaczniemy od Orongo. To dawne centralne miejsce obrzędów na Wyspie położone na krawędzi krateru Wulkanu Rano Kau. Zobaczymy kamienne domy odrestaurowane w 1974 roku. Z krawędzi krateru będziemy mieli świetny widok na jezioro na jego dnie o średnicy 1km. Pojedziemy dalej do Ahu Vinapu, gdzie posągi Maui zostały powalone i częściowo przysypane ziemią. Pobawimy się więc w archeologów i spróbujemy znaleźć jak najwięcej z nich. Przejedziemy do Aku Akahanga, z punktu widzenia archeologicznego jednego z najważniejszych miejsc na Wyspie. Tu również posągi zostały powalone. Dlaczego? Do końca nie wiadomo, prawdopodobnie w wyniku działań wojennych prowadzonych na wyspie między różnym klanami. Niektóre leżą zwrócone twarzą w dół. W Aku Akahanga znajduje się też grób pierwszego króla Wyspy Wielkanocnej Hotu Matu’a. Po drodze zatrzymamy się w wielu miejscach na południowym wybrzeży Wyspy, w których stoją posągi Moai. Wejdziemy na szczyt krateru wulkanicznego Rano Raraku. W obrębie krateru i jego sąsiedztwie znajdują się posągi moai oraz pozostałości kamieniołomu, w którym je wykuwano. Po południu wybierzemy na się na trekking do wulkanu Poike, możemy pójść też dalej do Easter Island Eye, nazwane tak, bo z lotu ptaka rzeczywiście przypomina oko. Znajdziemy tu kolejne posągi Moai - wkopane w ziemię. Nocleg w Hanga Roa. Dzienny dystans samochodem: 70 km
Dzienny dystans samochodem: 70 km

    18 dzień, WYSPA WIELKANOCNA
Po śniadaniu będziemy kontynuować zwiedzanie wyspy i przejedziemy przez jej środkową część. Podjedziemy do pozostałości po Fundo Vitaea - wioski owczarzy i spróbujemy zobaczyć ile się da. Pojedziemy dalej do Anakena Beach, uznawanej za najpiękniejszą plażę Wyspy. Stoją tu Moai z kamiennymi czapkami na głowach. Odwiedzimy kompleks archeologiczny Te Pito Kuraz kamiennym kręgiem o właściwościach magnetycznych, nazywanym popularnie Pępkiem Świata. Wrócimy na zachód do Ahu Akivi, gdzie czekają na nas kolejne posągi Moai. Nieopodal rozpoczyna się szlak na górę Mt Terevaka - najwyższy szczyt Wyspy (510 m n.p.m. ok 90 minut marszu na górę). Stąd jest najlepszy widok na całą Wyspę. Przy dobrej pogodzie widać wszystkie jej krańce.
Wrócimy do hotelu aby się odświeżyć. Wieczorem w Hanga Roa będziemy uczestniczyć w 4-godzinnym show Easter Island Rapa Nui Experience, podczas którego poznamy kulturę (taniec, sztuki walki) dawnych mieszkańców wyspy i zjemy pyszną kolację. Nocleg w Hanga Roa.
Dzienny dystans samochodem: 50 km

    19 dzień, WYSPA WIELKANOCNA – przelot – SANTIAGO de CHILE
Rano pojedziemy na północną część wyspy do jednej lub dwóch jaskiń (zależy od możliwości czasowych, musimy tego dnia zdążyć na samolot) - Cueva De Las Dos Ventanas, czyli Jaskini Dwóch Okien oraz Ana Kakenga. Z obu są świetne widoki na Ocean. Przydadzą się latarki (czołówki, by mieć wolne ręce). Około południa przejedziemy na lotnisko w Hanga Roa i polecimy do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago.
Dzienny dystans samochodem: 20 km

    20 dzień, SANTIAGO de CHILE – przelot
Przejazd na lotnisko, rejestracja na rejs. Przelot z przesiadką do Warszawy lub na dowolne inne lotnisko.

    21 dzień, przelot – WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

Łączny dystans samochodami: ok. 3500 km (opcja A) ; ok. 3700 km (opcja B).

Program autorski: Arsoba Travel.

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji A – 17 dni):

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami, w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 5500 PLN* ];
- przeloty wewnętrzne na trasach:
1. Santiago de Chile - Calama
2. Calama - Puerto Montt
3. Puerto Montt - Punta Arenas
4. Punta Arenas - Santiago de Chile
wszystkie przeloty wewnętrzne w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 20 kg;
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin
z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, z prywatną łazienką);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 14 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i
inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach
(samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do
5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i
wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika
(zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu
wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Cena wyprawy za osobę uzależniona jest od finalnej liczby Uczestników wyprawy oraz wybranej opcji (długości):

opcja A:
16700 zł/os (grupa 15 Uczestników + 3 pilotów/kierowców)
17000 zł/os (grupa 14 Uczestników + 3 pilotów/kierowców)
17300 zł/os (grupa 13 Uczestników + 3 pilotów/kierowców)
17800 zł/os (grupa 12 Uczestników + 3 pilotów/kierowców)
18400 zł/os (grupa 11 Uczestników + 3 pilotów/kierowców)
17000 zł/os (grupa 10 Uczestników + 2 pilotów/kierowców)
17700 zł/os (grupa 9 Uczestników + 2 pilotów/kierowców)
17900 zł/os (grupa 8 Uczestników + 2 pilotów/kierowców)
18900 zł/os (grupa 7 Uczestników + 2 pilotów/kierowców)
19300 zł/os (grupa 6 Uczestników + 2 pilotów/kierowców)
18000 zł/os (grupa 5 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
19300 zł/os (grupa 4 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
20600 zł/os (grupa 3 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
25000 zł/os (grupa 2 Uczestników + 1 pilot/kierowca)

opcja B:
22000 zł/os (grupa 15 Uczestników + 3 pilotów/kierowców*)
22500 zł/os (grupa 14 Uczestników + 3 pilotów/kierowców*)
22700 zł/os (grupa 13 Uczestników + 3 pilotów/kierowców*)
23300 zł/os (grupa 12 Uczestników + 3 pilotów/kierowców*)
23900 zł/os (grupa 11 Uczestników + 3 pilotów/kierowców*)
22800 zł/os (grupa 10 Uczestników + 2 pilotów/kierowców*)
23200 zł/os (grupa 9 Uczestników + 2 pilotów/kierowców*)
23500 zł/os (grupa 8 Uczestników + 2 pilotów/kierowców*)
24600 zł/os (grupa 7 Uczestników + 2 pilotów/kierowców*)
25300 zł/os (grupa 6 Uczestników + 2 pilotów/kierowców*)
24200 zł/os (grupa 5 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
26000 zł/os (grupa 4 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
27500 zł/os (grupa 3 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
33000 zł/os (grupa 2 Uczestników + 1 pilot/kierowca)
* na Wyspie Wielkanocnej będzie tylko 1 pilot/kierowca
 


Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 300 USD. Sugerujemy, aby dysponować nieco większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, pamiątki, nieprzewidziane wydatki.

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji B – 21 dni):
- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami, w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 5500 PLN* ];
- przelot na trasie Santiago de Chile – Hanga Roa – Santiago de Chile, w klasie ekonomicznej [do limitu ceny
biletu 3300 PLN* ];
- przeloty wewnętrzne na trasach:
1. Santiago de Chile - Calama
2. Calama - Puerto Montt
3. Puerto Montt - Punta Arenas
4. Punta Arenas - Santiago de Chile
wszystkie przeloty wewnętrzne w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 20 kg;
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin
z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, z prywatną łazienką);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 19 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i
inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach
(samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do
5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem; na Wyspie Wielkanocnej przy ilości Uczestników od 6 do 15
podróżowanie busem 11-18-miejscowym);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i
wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika
(zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu
wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
   

Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 400 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: KONTAKT

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ