KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

CHILE 20/8 dni + całkowite zaćmienie Słońca + opcja: Wyspa Wielkanocna 5 dni


Terminy:
Opcja A (20 dni):
27 czerwca - 16 lipca / pełna wyprawa + zaćmienie
Opcja B (  8 dni): 27 czerwca - 04 lipca / 1 tydzień + zaćmienie

Opcja C (24 dni): 23 czerwca - 16 lipca /
Wyspa Wielkanocna + pełna wyprawa + zaćmienie
Opcja D (12 dni): 23 czerwca - 04 lipca / Wyspa Wielkanocna + 1 tydzień + zaćmienie
Opcja E (16 dni):
23 czerwca - 08 lipca /
Wyspa Wielkanocna +
1 tydzień + zaćmienie + Atacama
                        

Ceny:  18100 zł/os. (opcja A - 20 dni)
           11600 zł/os. (opcja B -  8 dni)
           23100 zł/os. (opcja C - 24 dni)
          16600 zł/os. (opcja D - 12 dni)
          19100 zł/os. (opcja E - 16 dni)

Grupa: od 5 osób
Charakter:
wyprawa krajoznawczo - kulturowa z programem turystycznym i trekkingami oraz obserwacją całkowitego zaćmienia Słońca

    Organizacja wypraw zaćmieniowych to już 10-letnia tradycja w Arsoba Travel. 2 lipca 2019 w okolicach miasta La Serena w Chile księżyc znów całkowicie zakryje tarczę Słońca. Nas tam nie zabraknie!
    W trakcie tej wyprawy odwiedzimy wiele niezwykłych miejsc. Parki Narodowe Pan de Azucar, Llanos de Challe i Vincente Perez Rosales pokażą nam różnorodność krajobrazową i przyrodniczą Chile. W Parku Narodowym Torres del Paine zobaczymy to, co najlepsze w chilijskiej Patagonii. Pustynia Atacama - najsuchsze miejsce na Ziemi, odkryje przed nami solne jeziora, dymiące gejzery i stanowiska archeologiczne.
    W Santiago de Chile i Valparaiso zobaczymy jak żyje się w dużych miastach, a w Ancud i Castro z urokliwą architekturą poczujemy klimat prowincjonalny.
    Nie przejdziemy obojętnie wobec pysznej chilijskiej kuchni oraz winnic, gdzie spróbujemy jednych z najlepszych win na świecie.
    Czeka nas ogromna dawka wrażeń, obrazów, krajobrazów Ameryki Południowej z „wisienką na torcie”, jaką będzie z pewnością całkowite zaćmienie Słońca.
    Opcjonalnie można wziąć udział w wycieczce na Wyspę Wielkanocną. Marzenie wielu, jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi. Raj dla historyków, archeologów i miłośników kultury polinezyjskiej. Niemal 1000 posągów Moai czeka, by powitać nas na brzegach Oceanu Spokojnego.

Program obejmujący zwiedzanie Wyspy Wielkanocnej (opcje C i D), znajduje się pod poniższym programem dla opcji A i B, będących zasadniczym programem wyprawy zaćmieniowej po Chile .

                    P R O G R A M    dla opcji A i B:

    1 dzień, 27 czerwca cz: WARSZAWA (lub inne lotnisko) – przelot
Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie (opcjonalnie wylot z Berlina lub dowolnego innego lotniska na świecie). Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot z konieczną przesiadką.

    2 dzień, 28 czerwca pt: SANTIAGO de CHILE
Przylot do Santiago de Chile, stolicy Chile. Przejedziemy do hotelu i złożymy bagaże w depozycie. Ruszymy na zwiedzanie Santiago. Stolica kraju położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho. W tej ogromnej metropolii zamieszkuje jedna trzecia ludności kraju – około 5 milionów osób, a atrakcji turystycznych jest mnóstwo. Założone przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Valdivię w 1541 roku, prawdziwy rozkwit przeżyło dopiero w XIX wieku. Centralne miejsce w stolicy zajmuje tętniący życiem Plac Broni, przy którym znajduje się przepiękna katedra utrzymana w kolonialnym stylu, budynek poczty głównej i Narodowe Muzeum Historyczne. Wart zobaczenia jest również ukończony w 1805 roku Palacio de la Moneda – dawna mennica, będąca obecnie siedzibą prezydenta Chile. Odwiedzimy barwne targi Los Domínicos i Santa Lucía. Po obiedzie zakwaterujemy się w naszym hotelu. Aby spojrzeć na zawiłą topografię Santiago i podziwiać imponującą panoramę przedgórza Andów przebiegających z północy na południe kraju, warto udać się na wzgórze Cerro San Cristobal (880 m n.p.m), korzystając w tym celu z zabytkowej kolejki linowej z 1925 roku, lub – zdobywając je piechotą. Pierwszy raz zetkniemy się z chilijską kuchnią, a ta jest bardzo prosta. Kucharze przyprawiają jedzenie oszczędnie, a sam proces gotowania jest zwykle mało skomplikowany. Króluje mięso, warzywa, owoce morza i ziemniaki. Warto spróbować Pastel de choclo (zapiekanka kukurydziana), Humitas (kukurydziane "gołąbki"), czy hot dogów z... avocado. Nocleg w Santiago.

    3 dzień, 29 czerwca sb: SANTIAGO – CAJON RIO MAIPO – SANTIAGO
Odbiór wynajętego samochodu. Kanion rzeki Maipo znajdujący się w odległości zaledwie 30 km od Santiago jest popularnym miejscem wycieczek, zarówno wśród Chilijczyków, jak i przybywających do stolicy turystów. Chętni mogą wziąć udział w bardzo popularnym raftingu Maipo dostarczającym prawdziwie ekstremalnych wrażeń (chęć udziału należy zgłosić przynajmniej na miesiąc przed rozpoczęciem wyprawy). Aby ukoić nerwy po emocjonującym spływie pontonami, można udać się w górę rzeki, do Baños Colina. Gorące źródła, wypełniające 8 naturalnych basenów turkusową wodą, wykazują dużą zawartość leczniczych minerałów, w tym wapnia, które wpływa relaksująco zarówno na umysł, jak i na ciało. Dla osób, które nie skorzystają z raftingu, przewidziany jest trekking malowniczą trasą z widokiem na góry na granicy Chile z Argentyną lub jedna z wycieczek fakultatywnych (listę i opis wycieczek i atrakcji fakultatywnych prześlemy mailem osobom zainteresowanym). Nocleg w Santiago.
Dzienny dystans samochodem: 220 km

    4 dzień, 30 czerwca nd: SANTIAGO – VALLE CASABLANCA – VALPARAISO – LOS VILOS
W drodze do Valparaiso, zatrzymamy się w kilku winnicach w dolinie Casablanca, by spróbować dobrych chilijskich win (degustacje to wybór i dodatkowy koszt uczestników). Chile to szóste Państwo winiarskie świata i drugie w Ameryce Południowej. Historia wina sięga tu XVI wieku, a wiodącą odmianą była od początku odmiana Pais, uprawiana w dużych ilościach do dziś, głównie na potrzeby własne lub jako surowiec do destylatów. Skosztujemy tego, i innych gatunków. Valparaiso jest największym portem handlowym na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej i drugim pod względem wielkości miastem w kraju. Jest nazywane "Perłą Pacyfiku" ze względu na malownicze położenie nad oceanem u podnóża Andów. W 2003 roku zabytkowa dzielnica portowego Valparaiso została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Urok i wyjątkowość Valparaiso tworzy kontrast ruchliwego, nowoczesnego portu z zachowanymi, XIX-wiecznymi budynkami, promenadą pełną kawiarni i restauracji, molem Muelle Prat, na którym odbywają się wydarzenia kulturalne, a miejscowi rzemieślnicy i artyści chętnie prezentują swoje dzieła, oraz wznoszącą się stromo starą częścią miasta z zabytkami architektury kolonialnej, starymi willami, wąskimi uliczkami, kościołami i wieloma budynkami pokrytymi charakterystycznymi, kolorowymi muralami. Po południu ruszymy na północ, w stronę La Serena. Po drodze zatrzymamy się na spacer po malowniczym parku Salto El Puquen na samym brzegu Oceanu Spokojnego. Przenocujemy w jednym z miasteczek po drodze.
Dzienny dystans samochodem: około 300-500 km (zależy od miejsca noclegu)

    5 dzień, 1 lipca pn: COQUIMBO – LA SERENA
Przejazd do Coquimbo. Zakwaterujemy się i podjedziemy zwiedzić miasteczko La Serena. Zobaczymy zabytkową latarnię Faro Monumental przy szerokiej piaszczystej plaży i przejdziemy się po zabytkowym centrum miasta. Na obserwację zachodu słońca wrócimy do Coquimbo i wejdziemy na wzgórze, na którego szczycie stoi 83-metrowy Krzyż Stulecia. Stamtąd będziemy mieli przepiękny widok na okolicę. Postaramy się (dzisiaj albo jutro) odwiedzić obserwatorium astronomiczne Mamalluca w Vicuna. Nocleg w Coquimbo.
Dzienny dystans samochodem: 70-265 km (zależy od miejsca noclegu poprzedniego dnia)

    6 dzień, 2 lipca wt: CAŁKOWITE ZAĆMIENIE SŁOŃCA!, COQUIMBO
Po śniadaniu i przygotowaniach technicznych skierujemy się na północ, aby znaleźć się jak najbliżej środka pasa zaćmienia. Dojedziemy do punktu obserwacyjnego, wybranego wcześniej przez pilota/pilotów wyprawy (analizy rozpoczniemy na miesiąc przed zaćmieniem). Będziemy podróżować własnym samochodem/samochodami, dzięki czemu będziemy mobilni – aby reagować na przewidywaną i bieżącą sytuację pogodową, zwłaszcza na obecność chmur które mogłyby przeszkodzić nam w czystej obserwacji i rejestracji zaćmienia.

FAZY ZAĆMIENIA (dla La Serena):
początek zaćmienia częściowego             15:22:38              

początek zaćmienia całkowitego             16:38:13

koniec zaćmienia całkowitego                16:40:31

koniec zaćmienia częściowego               17:46:35

Zaćmienie osiągnie swą kulminację na wysokości ok 14 stopni nad zachodnim horyzontem. Jednocześnie powinny być widoczne niektóre planety - Merkury, Mars i Wenus, która będzie wtedy zachodzić. Powinno być też widać Syriusza. Wyjątkowym zjawiskiem, będzie też zachód tarczy Słońca częściowo zakrytej przez Księżyc. Po obserwacji zaćmienia późnym wieczorem wrócimy do Coquimbona na nocleg.
Dzienny dystans samochodem: 160-200 km (zależy od miejsca obserwacji)

    7 dzień, 3 lipca śr: COQUIMBO – PN LLANOS DE CHALLE – COPIAPO
Po śniadaniu czeka nad długi przejazd na północ. Naszym głównym celem jest San Pedro de Atacama, ale dojedziemy tam dopiero następnego dnia. Przejedziemy przez Park Narodowy Llanos de Challe, który słynie z rzadkich odmian kaktusów i innych roślin. Żyje tu największa populacja guanacos - ssaków z rodziny wielbłądowatych, przypominających lamy. Podjedziemy do obserwatorium astronomicznego La Silla. Na plaży Playa Blanca spróbujemy wypatrzeć flamingi.  Przenocujemy w Copiapo.
Dzienny dystans samochodem: 470 km

OPCJA krótka B oraz D: Przejazd (wynajętym samochodem, autobusem lub taksówką) do Santiago na lotnisko i przelot do Polski.

    8 dzień, 4 lipca cz: COPIAPO – PN PAN DE AZUCAR – SAN PEDRO DE ATACAMA
Przedpołudniem zajrzymy do Parku Narodowego Pan De Azucar, w którym żyją m.in. pelikany i pingwiny. Po południu zboczymy kilkanaście kilometrów z trasy by zobaczyć Hand of The Desert, ogromną rzeźbę dłoni na środku pustyni Atacama. Rzeźba autorstwa chilijskiego artysty Mario Irarrázabala odsłonięta w 1992 roku powstała na zamówienie pobliskiej kopalni miedzi dla ożywienia pustynnego krajobrazu. Na późny wieczór dojedziemy do San Pedro de Atacama. Nocleg w San Pedro de Atacama. 
Dzienny dystans samochodem: 800 km (zależy od miejsca noclegu).

     9 dzień, 5 lipca pt: SAN PEDRO DE ATACAMA i okolice
Pojedziemy do Parku Narodowego Los Flamencos, gdzie poszukamy flamingów. To jedna z niesamowitości Chile, że na tak suchym, pustynnym i niegościnnym terenie żyją te wyjątkowe, kolorowe ptaki. Przez San Pedro de Atacama przebiegał niegdyś główny szlak przepędu bydła z Argentyny do chilijskich kopalni saletry. Miasteczko znajduje się w pobliżu trzeciego największego solniska na świecie – Salar de Atacama – liczącego 3000 km2 i niezwykłej Doliny Księżycowej, której nazwa jest najlepszym odzwierciedleniem jej krajobrazu. Odwiedzimy oba te miejsca. Pojedziemy do liczącej 3000 lat prekolumbijskiej wioski Tulor ze stanowiskami archeologicznymi. Odwiedzimy pozostałości po fortecy Pukara de Quito. Na koniec odwiedzimy Toconao – wioskę, w której znajdują się rzeźby z kamieni i kamienna zabudowa, a po ulicach biegają lamy. Nocleg w San Pedro de Atacama.
Dzienny dystans samochodem: 280 km


    10 dzień, 6 lipca sb: SAN PEDRO DE ATACAMA – EL TATIO GEYSERS –ALTIPLANIC LAGOONS–CALAMA
Znajdujące się na pustyni Atacama gejzery El Tatio to najwyżej położone pole gejzerów na świecie (4300 m n.p.m.). Najpiękniej prezentują się tuż przed wschodem słońca, kiedy temperatura powietrza jest ujemna, a parująca, gorąca woda daje niezwykłe refleksy świetlne (para wodna wzbija się wtedy na wysokość kilkunastu, czasem kilkudziesięciu metrów). Przechadzając się wśród pary, można poczuć się jak w wielkim garnku wypełnionym wrzącą wodą. Trzeba jednak uważać, by spod stóp nie osunęła się ziemia... W źródłach, w których temperatura jest nieco niższa, można zażyć kąpieli mimo ujemnej temperatury powietrza. Aby dotrzeć do gejzerów o wschodzie słońca, należy wyjechać z miasteczka San Pedro de Atacama ok. 3 w nocy. Po porannych wrażeniach będzie można zanurzyć się i zrelaksować w źródłach termalnych Termas Banos de Puritaman iedaleko San Pedro de Atacama (dla chętnych). Bliźniacze, czarno-niebieskie laguny Meñiques i Miscanti, otoczone przez biel soli i wulkany, umiejscowione na wyżynie 4200 m n.p.m., szczycą się wyjątkową przyrodą. Przejazd do Calama i zakwaterowanie. Nocleg w Calama.
Dzienny dystans samochodem: 300 km

    11 dzień, 7 lipca nd: CALAMA – przelot – PUERTO MONTT – PUERTO VARAS
Wcześnie rano przejazd na lotnisko i przelot do Puerto Montt. Po przylocie odbiór samochodu i krótki przejazd do Puerto Varas. Znane jako Miasto Róż, położone jest nad brzegami Lake Llanquihue – drugiego pod względem wielkości jeziora w Chile, z wulkanami Osorno i Calbuco odbijającymi się w jego wodach. Nocleg w Puerto Varas.
Dzienny dystans samochodem: ok 30 km

     12 dzień, 8 lipca pn: PUERTO MONTT– CHILOÉ ISLAND – PUERTO MONTT
Przejazd do Pargua i przez the Chacao Channel promem na Island of Chiloé. Po przyjeździe udamy się do miasteczka Ancud i jego słynnego muzeum, zobaczymy fortecę San Antonio i odwiedzimy rynek oferujący m.in. owoce morza i rękodzieło. Po drodze odwiedzimy skansen poświęcony mitologii Wyspy, a ta jest bardzo bogata i obfituje w stwory ubrane w mchy, glony, algi i uzbrojone w ostre muszle czy kamienne topory. Wyspa Chiloe wyróżnia się pod względem architektonicznym od reszty kraju. Szczególnie widać to w mieście Castro, gdzie jest niesamowita drewniana katedra wpisana na listę UNESCO oraz kolorowe domy i domki na plażach. Wjedziemy na wzgórze Millantuy, by zobaczyć panoramę miasta i okolicy.Powrót. Nocleg w Puerto Montt.
Dzienny dystans samochodem: 370 km

   13 dzień, 9 lipca wt: PUERTO VARAS – WULKAN OSORNO – PUERTO MONTT– PUNTA ARENAS
Pojedziemy ponownie do Puerto Varas i dalej, okrążając jezioro. Jeśli pogoda na to pozwoli (jeśli wyciąg krzesełkowy będzie czynny) wjedziemy na zbocze stratowulkanu Osorno, z którego rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków w Chile (przydadzą się ciepłe rzeczy i buty trekingowe). Wulkan znany jest na świecie jako symbol tamtejszego krajobrazu i zauważono, że jest podobny z wyglądu do góry Fudżi.  Nawet jeśli nie uda się wjechać na górę, to widok ze stacji kolejki zarówno na górę, jak i to, co w dole i tak jest spektakularny. Po zjechaniu na dół odwiedzimy Park Narodowy Vicente Perez Rosales, gdzie zobaczymy wodospady na rzece Petrohue i ukrytą w lesie Lagunę Zakochanych. Wzdłuż rzeki przejedziemy nad jezioro Todos Los Santos. Chętni mogą pójść do Muzeum Pionierów. Wieczorem polecimy z Puerto Montt do Punta Arenas. Nocleg w Punta Arenas.
Dzienny dystans samochodem: 150 km


   14 dzień, 10 lipca śr: PUERTO MONTT – PUNTA ARENAS
Punta Arenas jest największym miastem chilijskiej Patagonii. "Piaszczysty przylądek" uchodzi za najdalej wysunięte na południe duże miasto na świecie (powyżej 100 000 mieszkańców). Zanim wybudowano Kanał Panamski, było jednym z ważniejszych portów w Ameryce Łacińskiej. To tutaj statki przygotowywały się do niebezpiecznego opłynięcia przylądka Horn. Do dzisiaj do Punta Arenas przypływają statki z wielu zakątków świata, okręty marynarki wojennej oraz rybackie kutry. Punta Arenas jest miejscem, z którego wypływają ekspedycje naukowe do Antarktyki, a także rozpoczynają się turystyczne wyprawy na Antarktydę (najpierw turyści odbywają lot z Punta Arenas na Wyspę Króla Jerzego, gdzie przesiadają się na statek). W tym dniu możemy zrealizować całodniową wycieczkę fakultatywną do kolonii pingwinów Tierra del Fuego – King Penguin Park (dla chętnych). Nocleg w Punta Arenas.

   15 dzień, 11 lipca cz: PUNTA ARENAS, okolice  – PUERTO NATALES
Będąc w Punta Arenas, warto zatrzymać się na porośniętym drzewami Plaza Múñoz Gamero – głównym placu miasta otoczonym zabytkowymi budowlami, takimi jak: Club de la Unión, główna siedziba SociedadMenéndezBehety, czy katedra. Zwiedzanie miasta. W tym dniu możemy skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych (listę i opis wycieczek i atrakcji fakultatywnych prześlemy mailem wszystkim Uczestnikom). Przejazd do Puerto Natales. Nocleg w Puerto Natales.
Dzienny dystans samochodem: 250 km

   16 dzień, 12 lipca pt: TORRES DEL PAINE
Będziemy zwiedzać jeden z najwspanialszych parków narodowych na świecie, słynący z przyrody i dramatycznej scenerii gór, lodowców, jezior i rzek. Główną atrakcją parku Torres del Paine są szczyty łańcucha Cerro Paine, które wznoszą się 3500 m n.p.m. i łącząc się z Cuernos del Paine tworzą zapierający dech w piersiach widok. Tego dnia wybierzemy się na długi (8 godz., 23 km w obie strony) trekking górski do punktu widokowego na Las Torres, najsłynniejsze miejsce w parku - wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże. Nocleg w Puerto Natales.
Dzienny dystans samochodem: 240 km

    17 dzień, 13 lipca sb: PUERTO NATALES – TORRES DEL PAINE – PUNTA ARENAS
Dzisiaj odpoczniemy nieco po wczorajszym trekkingu. Znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku "ósmym cudem świata" – czytelnicy portalu Virtual Tourist oddali na niego ponad 5 mln głosów. Park znalazł się także na liście najpiękniejszych parków narodowych na świecie według CNN. Turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i największy poza strefami polarnymi lądolód na Ziemi, przyciągają tysiące turystów. Przedpołudniem zaplanowana jest wycieczka statkiem do czoła lodowca Grey Glacier. Z parkingu do przystani czeka nas 3-kilometrowy spacer, podobnie z powrotem. Odwiedzimy jaskinię Mylodon Cave, gdzie archeolodzy znaleźli liczące 12000 lat szczątki olbrzymiego leniwca. Przejedziemy do Punta Arenas i zakwaterujemy się. Nocleg w Punta Arenas.

    18 dzień, 14 lipca nd: SANTIAGO de CHILE – przelot
Przedpołudniem czas wolny dla uczestników. Możliwość wzięcia udziału w krótkiej wycieczce fakultatywnej, albo w spacerze - trekkingu z pilotem. Przejazd na lotnisko w Punta Arenas i przelot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny – ostatni wieczór w stolicy Chile.Nocleg w Santiago de Chile.

    19 dzień, 15 lipca pn: SANTIAGO de Chile - przelot
Przejazd na lotnisko, rejestracja na rejs. Przelot z konieczną przesiadką do Warszawy lub na dowolne inne lotnisko.

    20 dzień, 16 lipca wt: przelot - WARSZAWA (lub inne lotnisko)
Przylot do Warszawy lub na dowolne inne lotnisko.


Program autorski: Arsoba Travel.

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialnościza wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen -  jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników. Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

Łączny dystans samochodami: ok. 5000 km (opcja A) ;  ok. 1500 km (opcja B)


             PROGRAM zwiedzania Wyspy Wielkanocnej (dla opcji C i D)


    1 dzień, 23 czerwca nd: WARSZAWA (lub inne lotnisko) – przelot
Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie (opcjonalnie wylot z Berlina lub dowolnego innego lotniska na świecie). Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot z konieczną przesiadką.

    2 dzień, 24
czerwca pn: SANTIAGO de CHILE
Przylot do Santiago de Chile, stolicy Chile. Przejedziemy do hotelu i złożymy bagaże w depozycie. Ruszymy na zwiedzanie Santiago. Stolica kraju położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho. W tej ogromnej metropolii zamieszkuje jedna trzecia ludności kraju – około 5 milionów osób, a atrakcji turystycznych jest mnóstwo. Założone przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Valdivię w 1541 roku, prawdziwy rozkwit przeżyło dopiero w XIX wieku. Centralne miejsce w stolicy zajmuje tętniący życiem Plac Broni, przy którym znajduje się przepiękna katedra utrzymana w kolonialnym stylu, budynek poczty głównej i Narodowe Muzeum Historyczne. Wart zobaczenia jest również ukończony w 1805 roku Palacio de la Moneda – dawna mennica, będąca obecnie siedzibą prezydenta Chile. Odwiedzimy barwne targi Los Domínicos i Santa Lucía. Po obiedzie zakwaterujemy się w naszym hotelu. Aby spojrzeć na zawiłą topografię Santiago i podziwiać imponującą panoramę przedgórza Andów przebiegających z północy na południe kraju, warto udać się na wzgórze Cerro San Cristobal (880 m n.p.m), korzystając w tym celu z zabytkowej kolejki linowej z 1925 roku, lub – zdobywając je piechotą. Pierwszy raz zetkniemy się z chilijską kuchnią, a ta jest bardzo prosta. Kucharze przyprawiają jedzenie oszczędnie, a sam proces gotowania jest zwykle mało skomplikowany. Króluje mięso, warzywa, owoce morza i ziemniaki. Warto spróbować Pastel de choclo (zapiekanka kukurydziana), Humitas (kukurydziane "gołąbki"), czy hot dogów z... avocado. Nocleg w Santiago.

    3 dzień, 25 czerwca wt: SANTIAGO de CHILE przelot HANGA ROA (WYSPA WIELKANOCNA)
Rano przelot do Hanga Roa na Wyspie Wielkanocnej (w języku polinezyjskim Rapa Nui). Odbierzemy samochód i pojedziemy do hotelu w Hanga Roa - jedynej miejscowości na Wyspie. Po zakwaterowaniu pojedziemy zwiedzić zabytki w mieście. W Ahu Tahai, Ahu Ko Te Riku i Mirador Hanga Kioenad brzegiem Oceanu Spokojnego przywitają nas słynne posągi Moai. Na całej wyspie jest ich ok. tysiąca. Figury są monolityczne. Niektóre ważą nawet ponad 20 ton i mają ponad 6 metrów wysokości. Niemal wszystkie wyrzeźbiono w skałach wulkanicznych. Do dziś naukowcy zachodzą w głowę, w jaki sposób tak ogromne posągi były transportowane przez Polinezyjczyków w XV i XVI wieku. Odwiedzimy lokalny rynek z rękodziełem i cmentarz Tahai z nietypowymi nagrobkami z miniaturowymi posągami Moai. Odwiedzimy Puna Pau, niewielki nieczynny kamieniołom na stożku wulkanicznym. Mimo niepozornych rozmiarów należał do najważniejszych miejsc na wyspie, ponieważ było tu jedyne źródło scorii - czerwonej skały, z której mieszkańcy wyrabiali pukao - rodzaj barwnika  zdobiący część posągów moai. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzienny dystans samochodem: 20 km

    4 dzień, 26 czerwca śr: WYSPA WIELKANOCNA
Po śniadaniu pojedziemy eksplorować Wyspę Wielkanocną. Zaczniemy od Orongo. To dawne centralne miejsce obrzędów na Wyspie położone na krawędzi krateru Wulkanu Rano Kau. Zobaczymy kamienne domy odrestaurowane w 1974 roku. Z krawędzi krateru będziemy mieli świetny widok na jezioro na jego dnie o średnicy 1km. Pojedziemy dalej do Ahu Vinapu, gdzie posągi Moai zostały powalone i częściowo przysypane ziemią. Pobawimy się więc w archeologów i spróbujemy znaleźć jak najwięcej z nich. Przejedziemy do Aku Akahanga, z punktu widzenia archeologicznego jednego z najważniejszych miejsc na Wyspie. Tu również posągi zostały powalone. Dlaczego? Do końca nie wiadomo, prawdopodobnie w wyniku działań wojennych prowadzonych na wyspie między różnym klanami. Niektóre leżą zwrócone twarzą w dół. W Aku Akahanga znajduje się też grób pierwszego króla Wyspy Wielkanocnej Hotu Matu’a. Po drodze zatrzymamy się w wielu miejscach na południowym wybrzeży Wyspy, w których stoją posągi Moai. Wejdziemy na szczyt krateru wulkanicznego Rano Raraku. W obrębie krateru i jego sąsiedztwie znajdują się posągi moai oraz pozostałości kamieniołomu, w którym je wykuwano.Po południu wybierzemy na się na trekking do wulkanu Poike, możemy pójść też dalej do Easter Island Eye, nazwane tak, bo z lotu ptaka rzeczywiście przypomina oko. Znajdziemy tu kolejne posągi Moai - wkopane w ziemię. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzienny dystans samochodem: 65 km 

   5 dzień, 27 czerwca cz: WYSPA WIELKANOCNA
Po śniadaniu będziemy kontynuować zwiedzanie wyspy i przejedziemy przez jej środkową część. Podjedziemy do pozostałości po Fundo Vitaea - wioski owczarzy i spróbujemy zobaczyć ile się da. Pojedziemy dalej doAnakena Beach, uznawanej za najpiękniejszą plażę Wyspy. Stoją tu Moai z kamiennymi "czapkami" na głowach. Odwiedzimy kompleks archeologiczny Te Pito Kura z kamiennym kręgiem o właściwościach magnetycznych, nazywanym popularnie "Pępkiem Świata". Wrócimy na zachód do Ahu Akivi, gdzie czekają na nas kolejne posągi Moai. Nieopodal rozpoczyna się szlak na górę Mt Terevaka - najwyższy szczyt Wyspy (510 m n.p.m. ok 90 minut marszu na górę). Stąd jest najlepszy widok na całą Wyspę. Przy dobrej pogodzie widać wszystkie jej krańce. Wrócimy do hotelu aby się odświeżyć. Wieczorem w Hanga Roa będziemy uczestniczyć w 4-godzinnym show Easter Island Rapa Nui Experience, podczas którego poznamy kulturę (taniec, sztuki walki) dawnych mieszkańców wyspy i zjemy pyszną kolację. Nocleg w Hanga Roa.
Dzienny dystans samochodem: 45 km 

   6 dzień, 28 czerwca pt: WYSPA WIELKANOCNA przelot SANTIAGO
Rano pojedziemy na północną część wyspy do jednej lub dwóch jaskiń (zależy od możliwości czasowych, musimy tego dnia zdążyć na samolot) - Cueva De Las Dos Ventanas, czyli Jaskini Dwóch Okien oraz Ana Kakenga. Z obu są świetne widoki na Ocean. Przydadzą się latarki (czołówki, by mieć wolne ręce). Około południa przejedziemy na lotnisko w Hanga Roa i polecimy do Santiago de Chile. Dołączymy do wyprawy zaćmieniowej. Nocleg w Santiago de Chile.
Dzienny dystans samochodem: 15 km 

Program autorski: Arsoba Travel.

Łączny dystans samochodem na Wyspie Wielkanocnej: ok 150 km

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji A – 19 dni):
- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami, w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 5100 PLN* ];
- przeloty wewnętrzne na trasach:
  1. Calama - Puerto Montt [do limitu ceny biletów 400 PLN* ],
  2. Puerto Montt - Punta Arenas [do limitu ceny biletów 500 PLN* ],
  3. Punta Arenas - Santiago de Chile [do limitu ceny biletów 300 PLN* ],
wszystkie przeloty wewnętrzne w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg;
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami, czasem łazienki współdzielone);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 18 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do 5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- wieczorna prelekcja tematyczna dotycząca natury zaćmienia Słońca, porady praktyczne w zakresie obserwacji i fotografowania zaćmienia, pomoc w przygotowaniu sprzętu do rejestracji zaćmienia;
- użyczenie okolicznościowych okularów zaćmieniowych do bezpiecznej obserwacji Słońca;
- okolicznościowa koszulka T-shirt z motywem zaćmieniowym;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.
   
W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 350 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji B – 8 dni):
- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami,
w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 5700 PLN* ];
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami, czasem łazienki współdzielone);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 7 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do 5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem);
- przejazd z Coquimbo na lotnisko w Santiago de Chile w dniu 7 (wynajętym samochodem lub autobusem lub taksówką);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- wieczorna prelekcja tematyczna dotycząca natury zaćmienia Słońca, porady praktyczne w zakresie obserwacji i fotografowania zaćmienia, pomoc w przygotowaniu sprzętu do rejestracji zaćmienia;
- użyczenie okolicznościowych okularów zaćmieniowych do bezpiecznej obserwacji Słońca;
- okolicznościowa koszulka T-shirt z motywem zaćmieniowym;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.
   
W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 120 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji C – 23 dni):
- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami,
w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 5500 PLN* ];
- przelot na trasie Santiago de Chile – Hanga Roa – Santiago de Chile, w klasie ekonomicznej [do limitu ceny biletu 1900 PLN* ];
- przeloty wewnętrzne na trasach:
  1. Calama - Puerto Montt [do limitu ceny biletów 400 PLN* ],
  2. Puerto Montt - Punta Arenas [do limitu ceny biletów 500 PLN* ],
  3. Punta Arenas - Santiago de Chile [do limitu ceny biletów 300 PLN* ],
wszystkie przeloty wewnętrzne w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg;
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami, czasem łazienki współdzielone);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 21 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do 5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- wieczorna prelekcja tematyczna dotycząca natury zaćmienia Słońca, porady praktyczne w zakresie obserwacji i fotografowania zaćmienia, pomoc w przygotowaniu sprzętu do rejestracji zaćmienia;
- użyczenie okolicznościowych okularów zaćmieniowych do bezpiecznej obserwacji Słońca;
- okolicznościowa koszulka T-shirt z motywem zaćmieniowym;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.
   
W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 450 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

      Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji D – 12 dni):
- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami,
w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 5700 PLN* ];
- przelot na trasie Santiago de Chile – Hanga Roa – Santiago de Chile, w klasie ekonomicznej [do limitu ceny biletu 1900 PLN* ];
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami, czasem łazienki współdzielone);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 11 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do 5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem);
- przejazd z Coquimbo na lotnisko w Santiago de Chile w dniu 11 (wynajętym samochodem lub autobusem lub taksówką);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- wieczorna prelekcja tematyczna dotycząca natury zaćmienia Słońca, porady praktyczne w zakresie obserwacji i fotografowania zaćmienia, pomoc w przygotowaniu sprzętu do rejestracji zaćmienia;
- użyczenie okolicznościowych okularów zaćmieniowych do bezpiecznej obserwacji Słońca;
- okolicznościowa koszulka T-shirt z motywem zaćmieniowym;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.
   
W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 230 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E    (dla opcji E – 16 dni):

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami,
w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym o wadze maks. 23kg [do limitu ceny biletów 6000 PLN* ];
- przelot na trasie Santiago de Chile – Hanga Roa – Santiago de Chile, w klasie ekonomicznej [do limitu ceny biletu 1900 PLN* ];
- przelot krajowy na trasie Calama– Santiago de Chile[do limitu ceny biletu300 PLN* ];
- wszystkie noclegi ze śniadaniami wg programu: w hotelach, i apartamentach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami, czasem łazienki współdzielone);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 14 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (samochody 5 lub 7-miejscowe z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje od 3 do 5 Uczestników z własnym kierowcą/pilotem);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- wieczorna prelekcja tematyczna dotycząca natury zaćmienia Słońca, porady praktyczne w zakresie obserwacji i fotografowania zaćmienia, pomoc w przygotowaniu sprzętu do rejestracji zaćmienia;
- użyczenie okolicznościowych okularów zaćmieniowych do bezpiecznej obserwacji Słońca;
- okolicznościowa koszulka T-shirt z motywem zaćmieniowym;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), przesłane w terminie max. do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.
   
W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (śniadania są wliczone w cenę),
- dodatkowych atrakcji (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą na wyżywienie to 300 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: KONTAKT

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ