KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

CHINY - gigant kontrastów


Chiny to ogromny i fascynujący kraj, znany na świecie z przepięknych krajobrazów i wspaniałej kultury. Zamieszkuje tu wiele narodowości tworząc mozaikę obyczajów oraz chińską kuchnię, która znana i doceniana jest na całym świecie. W Chinach powstaje także wiele wspaniałych lokalnych produktów, wprowadzane są wysokie technologie, oraz bujnie rozwija się przemysł.
Historia cywilizacji Chin liczy sobie ponad 5000 lat. Na przestrzeni tego czasu wykształcił się charakterystyczny styl życia, obyczaje, kuchnia oraz folklor, wyróżniające Chiny na tle innych krajów.

W życiu Chińczyków uwidocznia się charakter krajów wschodnich. Tutejsze mieszkania, potrawy, ubiór, sposoby spędzania wolnego czasu, oraz święta i obyczaje odzwierciedlają ducha i moralność Narodu Chińskiego. Wybór zdjęć w tej prezentacji pomoże przybliżyć głębię chińskiego społeczeństwa, zapoznać się z realną sytuacją Chin, doświadczyć chrakterystycznego dla Chińczyków życia, oraz poznać wspaniałą kulturę.
Chiny zamieszkuje 56 narodowości. Każda z nich posiada własną historię, kulturę i obyczaje, tworząc różnorodny, kolorowy i atrakcyjny obraz tutejszej cywilizacji.
Chiny posiadają bardzo bogate zasoby turystyczne. Można tutaj znaleźć wspaniałe i piękne krajobrazy, wspaniałą architekturę, liczne zabytki historyczne i kulturalne. 29 chińskich krajobrazów wpisanych zostało na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.
Dno najgłębszego jeziora Chin Aiding (Tulufan) znajduje sie na głębokości 155 metrów poniżej poziomu morza, natomiast najwyższy z himalajskich szczytów i jednocześnie najwyższy na planecie "Zhumulangma" (Mount Everest) - wznosi się na wysokość 8848 metrów. Różnica wysokości tych dwóch punktów wynosi więc 9003 metry.
Prezentacja zawiera zdjęcia z ośmiu podróży autora po Państwie Środka.