KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Fotowyprawy to wycieczki, których celem jest dotarcie do wyjątkowych plenerów fotograficznych, zachwycenie się pięknem i niezwykłością świata, przyrody, ludzi, zwierząt i zjawisk...

    Fotowyprawy to wycieczki, a częściej - wyprawy, bowiem dotarcie w niektóre z miejsc wymaga czasem nieco więcej wysiłku niż umiejętność przemieszczenia się z hotelowego pokoju do miejsca w autobusie - których celem jest dotarcie do wyjątkowych plenerów fotograficznych.
    Organizowane są dla osób, którym szczególnie zależy na fotografii. Idealnie jest, gdy organizowane są przez fotografików lub przynajmniej we współpracy z fotografikami znającymi odwiedzane plenery. Tylko wówczas trafia się bowiem w odpowiednie miejsca o odpowiedniej porze dnia mając wystarczająco dużo czasu, żeby w pełni skorzystać z jego walorów. Oznacza to czasem poświęcenie wygody celem dotarcia gdzieś przed wschodem Słońca, albo zarwanie nocy gdy opuszcza się plener jakiś czas po zachodzie Słońca - czy fotografuje krajobraz oświetlony przez niezwykłe, srebrzyste światło Księżyca.
    Gdy piloci są jednocześnie fotografikami - tak jak w przypadku wypraw organizowanych przez Jerzego Arsobę - fotoekspedycje mogą nabierać formy warsztatów fotograficznych, gdzie nie tylko trafiamy w wyjątkowe plenery, ale również możemy liczyć na otrzymanie pewnej dawki wiedzy teoretycznej czy ciekawe dyskusje na temat formy i znaczenia fotografii.
    Kierunki i miejsca, które znamy i typujemy na FOTO wyprawy to: Australia, Nowa Zelandia, USA, Indochiny, Japonia, Kamczatka, Wyspy Owcze, Norwegia, Oman, Gruzja, Grenlandia, Islandia, Maroko, Sri Lanka...