KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy:  23 lipca - 6 sierpnia, loty z WAW, GDA, KAT, BER
               15 - 29 sierpnia,
loty z WAW, GDA, KAT, BER (są 2 zgłoszenia)
               5 - 19 września,
loty z WAW, GDA, KAT, BER
               15 - 30 września = potwierdzony (jest 6 zgłoszeń, grupa zamknięta)
               12 - 27 września, (grupa B) loty z WAW, GDA, KAT, BER

Cena: od 9900 zł/os. (cena schodkowa - uzależniona od ilości osób w grupie i standardu noclegu) 
nowe niższe ceny!
Grupa: od 2 do 6
uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawczo - kulturowa, ze zwiedzaniem i spacerami

    ISLANDIA to kraj wyjątkowej, dzikiej przyrody. Jest tu ponad 10 000 wodospadów, które wydają się wylewać z każdego górskiego zbocza. Spektakularne fiordy dramatycznie wcinają się w ląd. Liczne wulkany (około 130!) i pola lawy tworzą księżycowy krajobraz. Gejzery, fumarole i sadzawki wrzącego błota poruszają wyobraźnię a kaniony, wąwozy i jaskinie przypominają fantastyczną scenerię filmową. Lodowce i laguny lodowcowe, jeziora wrzącej wody, sterczące z morza skały i rozbijające się o nie z ogromną mocą fale co krok przypominają o potędze sił natury. Nic dziwnego, że o Islandii mówi się, że to kraina ognia i lodu.
    Położona w północnej części Oceanu Atlantyckiego Islandia jest mostem między kontynentami. Wyspa znajduje się na Grzbiecie Śródatlantyckim i przebiega przez nią granica między płytami kontynentalnymi: północnoamerykańską i eurazjatycką. W jednym z parków narodowych można zobaczyć szczeliny i rozpadliny świadczące o przesuwaniu się kontynentów. Dzięki położeniu w pobliżu koła podbiegunowego na Islandii można obserwować zorzę polarną w zimie i cieszyć się białymi nocami latem.
    Podczas podróży po Islandii widoki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednego dnia można zobaczyć wszystko od potężnych białych szczytów niknących w chmurach, przez czarne plaże z szalejącymi falami, po łąki fioletowych łubinów i łany soczyście zielonej trawy, na której pasą się islandzkie owce i konie. Zresztą na owce można się napatrzeć do woli, bo jest ich cztery razy więcej niż ludzi. Oprócz zwierząt udomowionych będzie okazja napotkać te dzikie i niezwykłe, jak lisy polarne i foki oraz całe kolonie ptaków, w tym urocze i fotogeniczne maskonury. Islandia jest też doskonałym miejscem, żeby wybrać się na rejs z obserwacją wielorybów.
    Kultura islandzka została ukształtowana przez izolację i ekstremalne siły natury. Warunki te stworzyły wytrzymałych ludzi, którzy zachowują bliskie więzi rodzinne, silne poczucie tradycji i ścisłą więź z przyrodą. W pełnych uroku miastach i małych osadach rybackich będziemy mogli przyjrzeć się lokalnemu rzemiosłu, zapoznać się z islandzką historią i legendami oraz spróbować miejscowej kuchni.
Islandia to doskonały kierunek dla wszystkich, którzy oczekują niecodziennych widoków, miłośników przyrody i pasjonatów fotografii. Jej surowość, rozmach i różnorodność wywrze na was niezapomniane wrażenia.
Dla podróżników, którzy mają krótsze urlopy zachęcamy do zapoznania się z programami:
ISLANDIA 7 dni - krótko i przepięknie
ISLANDIA 11 dni - kraina wodospadów i wulkanówCena za wyprawę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
6 osób = 12100 zł/os, 5 osób = 13300 zł/os, 4 osoby = 13300 zł/os, 3 osoby = 14400 zł/os, 2 osoby = 16500 zł/os.

Uwaga: podane ceny za imprezę zawierają wszystkie noclegi ze śniadaniami, w prywatnym standardzie (pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką, w hotelach i hostelach).
Można obniżyć cenę za wyprawę, decydując się na tańszy, mieszany wariant zakwaterowania, czyli część noclegów w pokojach prywatnych z prywatną łazienką ze śniadaniem, część noclegów w pokojach prywatnych z łazienką współdzieloną poza pokojem, bez śniadania i część noclegów w hostelach w pokojach kilkuosobowych
z łazienką współdzieloną poza pokojem, bez śniadania.
Wtedy cena za osobę będzie niższa o około 1600 zł/os.
Najtańszy wariant noclegów zakłada dodatkowo część noclegów we własnym namiocie na kempingu
, bez śniadań w cenie,
z dostępem do wspólnych łazienek i kuchni. Wtedy cena za osobę będzie niższa o około 2200 zł/os.

               P R O G R A M ::

    Dzień 1. lotnisko w POLSCE – przelot – KEFLAVIK - REYKJAVIK
W zależności od określonych dat wyprawy, wyloty możliwe z lotnisk: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Berlin.
Zbiórka na określonym lotnisku w Polsce lub w Berlinie, spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot bezpośredni, bez przesiadki. Przylot na międzynarodowe lotnisko Keflavík. Przejedziemy do Reykjaviku, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy po podróży. W zależności od godziny przylotu będziemy mogli udać się jeszcze na spacer po stolicy. Nocleg w Reykjaviku.
        Trasa: 50 kilometrów
    Dzień 2. REYKJAVIK
Tego dnia poznamy uroki najdalej wysuniętej na północ stolicy Europy. Przespacerujemy się reprezentacyjnymi ulicami Laugavegur, Skolavordustigur, Hafrastraeti i po starym porcie. Zobaczymy słynną rzeźbę Słoneczny Podróżnik (Sólfar) autorstwa Jóna Gunnara Árnasona oraz zabytkowy dom Höfði, w którym w 1986 roku spotkali się Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow, kończąc tym samym epokę „zimnej wojny”. Będziemy mieli okazję odwiedzić wybrane z wielu muzeów (jak Muzeum Morskie, Muzeum Fotografii, Islandzkie Muzeum Fallologiczne, Muzeum Sag, czy Miejskie Muzeum Sztuki). Zobaczymy kościół Hallgrímskirkja, katedrę Dómkirkjan i nowoczesny przeszklony kompleks koncertowo-kongresowy Harpa, mieszczący Operę oraz 4 sale koncertowe. Na spacer bulwarem możemy wybrać się w okolicy latarni morskiej. Dla odzyskania sił można będzie zjeść hot-doga ze słynnej budki Bæjarins Beztu Pylsur, gdzie jadł Bill Clinton i James Hetfield (wokalista zespołu Metallica). Potem będzie możliwość odpoczęcia na geotermalnej plaży w Nauthólsvίk (temperatura wody morskiej ma 15-19 stopni, a w jacuzzi 30-39 stopni) albo na basenie Laugardalslaug. Chętni mogą pojechać do Błękitnej Laguny, by zrelaksować się w leczniczej kąpieli w przepięknym otoczeniu - to geotermalne Spa o światowej renomie. Nocleg w Reykjavíku.
        Opcja: Blue Lagoon (Błękitna Laguna)
        Trasa: 50 kilometrów
    Dzień 3. Półwysep Snæfellsnes: REYKJAVIK - OLAFSVIK
Rano udamy się do fiordów Hvalfjörður. Przejedziemy przez 6 kilometrowy tunel Hvalfjardargong, który osiąga głębokość 65 metrów pod fiordem. Odwiedzimy Deildartunguhver – największe gorące źródło w Europie, z którego w ciągu sekundy wypływa około 180 l wody o temperaturze około 100 °C; wodą tą ogrzewane są pobliskie szklarnie w których hodowane są pomidory – można je nabyć na miejscu. Obejrzymy niezwykłe wodospady Hraunfossar i Barnafoss. Przejedziemy do Borgarnes, małego miasteczka na północnym wybrzeżu fiordu Borgarfjörður.
Z Borgarnes przejdziemy na półwysep Snæfellsnes. Po drodze czeka nas trekking na wulkan Eldborg (5 km w obie strony). Trasa prowadzi przez pole lawowe porośnięte brzozami karłowatymi, by na koniec wspiąć się na koronę krateru. Widok wnętrza krateru który wtedy ujrzymy, będzie wart każdego kroku. Dalej będziemy kontynuować odkrywanie naturalnych cudów Snæfellsnes. Przejedziemy na zachód wzdłuż południowego brzegu półwyspu i odwiedzimy ekscytujący wąwóz Raudfeldsgja z ukrytym wodospadem. Arnarstapi to mała wioska rybacka z przepięknym wybrzeżem i klifami morskimi, które latem roją się od ptactwa. Przejdziemy 3-kilometrowym szlakiem turystycznym wzdłuż wybrzeża między Arnarstapi i Hellnar, obserwując gniazdujące ptaki i pola lawowe. Potem będziemy kontynuować podróż wokół wulkanu Snæfellsnes i zatrzymamy się na skalistych plażach Djipuralandandur i Dritvik. Na koniec dnia możemy jeszcze wejść na niewysoki wulkan Saxholl, który był czynny 3-4 tysiące lat temu. Nocleg w malowniczym miasteczku Ólafsvík.
        Trasa: 360 kilometrów 
    Dzień 4. Zatoka Breiðafjörður i klify Látrabjarg: OLAFSVIK - BREIDAVIK
Po śniadaniu pójdziemy obejrzeć z bliska wodospad w Olafsvik, a następnie pojedziemy zobaczyć jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Islandii: górę Kirkjufell i wodospad Kirkjufellfoss. Stamtąd udamy się do malowniczego miasteczka rybackiego Stykkishólmuri. Zwiedzimy je i wejdziemy na klif z małą latarnią morską, skąd rozciąga się 360 stopni piękna panorama miasteczka i zatoki. Popłyniemy promem Baldur po przepięknej zatoce Breiðafjörður do portu Brjánslækur na południowym wybrzeżu zachodnich fiordów. W drodze do Brjánslækur, prom zatrzyma się na Flatey Island. Z Brjánslækur pojedziemy zobaczyć najdłuższą plażę Fiordów Zachodnich, piękną, żółtoczerwoną Rauðasandur. Następnie po stromych, krętych, szutrowych drogach pojedziemy do Látrabjarg. Znajduje się tu największy w Europie ptasi klif, długi na 14 km i wysoki do 440 m. Latem na klifie znajduje się mnóstwo gniazd maskonurów, głuptaków białych i alk zwyczajnych. Jest to (nie licząc Azorów) najbardziej wysunięta na zachód część Europy. Pojedziemy od razu na klif, ponieważ wieczór to najlepsza pora, by fotografować maskonury, które po długim dniu na morzu wracają na klif. Zatrzymamy się w maleńkiej osadzie, w której jest tylko kościół, cmentarzyk i mały kompleks noclegowy. Nocleg w Breidavik.
        Trasa: 150 kilometrów
    Dzień 5. Fiordy Zachodnie: BREIDAVIK - ISAFJORDUR
Rano będziemy mieć drugą możliwość obserwacji maskonurów na klifie Latrabjarg. Przez niezwykle malownicze Fiordy Zachodnie udamy się na północ do miasta Ísafjörður. Po drodze miniemy urocze miejscowości rybackie, jak Bíldudalur, gdzie znajduje się Islandzkie Muzeum Potwora Morskiego. Będziemy kontynuować podróż przez Dynjandisheiði i zatrzymamy się przy wielkim kompleksie wodospadów, z których największy – Dynjandi ma 100 m wysokości, 30 m szerokości na górze i 60 m na dole. Potem pojedziemy spektakularną trasą wzdłuż brzegów fiordu Arnarfjörður i przez przełęcz Hrafnseyrarheiði o wysokości 530 m n.p.m., do wioski rybackiej Þingeyri. Z Þingeyri przejedziemy przez niezwykły tunel ze skrzyżowaniem do Ísafjörður, największego miasta w Westfjords. Poznamy miasto Ísafjörður ze starym portem i jego otoczenie.
Nocleg w Ísafjörður lub Sudavik.
        Trasa: 200 kilometrów
    Dzień 6. Północno Zachodnia Islandia: ISAFJORDUR - SUDAVIK - HVAMMSTANGI
We wsi Sudavik znajduje się Centrum Lisów Polarnych, gdzie można się dowiedzieć wiele o tym jedynym rodzimym gatunku ssaków na Islandii i zapoznać się z lisimi wychowankami ośrodka. Przejedziemy, wzdłuż brzegów licznych, przeważnie niezamieszkanych fiordów Ísafjarðardjúp, do Hólmavík. Na te piękne wybrzeża przypływają foki i przylatuje mnóstwo ptaków. W Hólmavík znajduje się Muzeum Czarnoksięstwa i Magii – w dawnych czasach miejscowość znana była z polowań na czarownice. Potem możemy wstąpić na kawę do historycznego domku Little Bear - krytego torfem, pełnego antyków, w którym wciąż mieszka islandzka rodzina. Przejedziemy nad fiord Hrútafjörður. Na koniec dnia zrelaksujemy się w naturalnych gorących źródłach nad brzegiem fiordu. Nocleg w okolicach Hvammstangi.
        Trasa: 390 kilometrów
    Dzień 7. Islandia Północna: HVAMMSTANGI - AKUREYRI
Rano pojedziemy zwiedzić bardzo interesujące muzeum ludowe Byggdasafn, a następnie zatrzymamy się w mieście Hvammstangi. Warte odwiedzenia jest tu Islandzkie Centrum Fok. To centrum badawcze i wystawowe zajmujące się badaniem życia fok znajdujących się w Islandii i jej okolicach. Potem, w dalszej drodze, zobaczymy historyczny kościół Víðimýrikirkja – jeden z pierwszych chronionych zabytków Islandii. Udamy się też na spacer do mało popularnego, ale pięknego i dużego wodospadu Rykjafoss, przy którym znajdują się naturalne gorące źródła.
Przejedziemy do Akureyri - stolicy północy, i zwiedzimy to piękne miasto nad brzegiem fiordu Eyjafjörður. Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów Akureyri jest jego ciepły klimat. Chociaż miasto położone jest mniej niż 100 km na południe od Koła Podbiegunowego, to cieszy się jednymi z najlepszych warunków pogodowych w kraju. Nocleg w okolicy Akureyri.
        Trasa: 260 kilometrów
    Dzień 8. AKUREYRI – JEZIORO MYVATN
Rano przespacerujemy się urokliwymi ulicami Akureyri. Spędzimy trochę czasu w centrum miasta i odwiedzimy ogród botaniczny. Potem skierujemy się nad jezioro Mývatn i po drodze zatrzymamy się, aby z dwóch brzegów zobaczyć wodospad Goðafoss (Wodospad Bogów).
Resztę dnia spędzimy na zwiedzaniu naturalnych cudów Jeziora Mývatn i jego okolic. Obszar Mývatn jest znany na całym świecie ze względu na obfitość ptactwa, zwłaszcza dużą liczbę gatunków kaczek. Zobaczymy atrakcje regionu, takie jak pseudokratery Skútustaðagígar (tak podobne do kraterów księżycowych, że amerykańscy kosmonauci a wśród nich Niel Armstrong ćwiczyli tu poruszanie się) i interesujące formacje skalne nad brzegiem jeziora: Kalfastrond i Höfdi. Udamy się na trekking przez formacje lawy w Dimmuborgir i na wulkan Krafla. Odwiedzimy też piękną jaskinię Grjótagjá wypełnioną gorącą wodą oraz interesującą odkrywkę wulkaniczną. Chętni będą mogli odpocząć w Spa Mývatn Nature Baths i wykąpać się w błękitnej wodzie o temperaturze 36 – 39°C. Nocleg w Reykjahlid lub Skutustadir nad jeziorem Myvatn.
        Trasa: 110 kilometrów
        Opcja: Mývatn Nature Baths
    Dzień 9. JEZIORO MYVATN - HUSAVIK
Od rana będziemy kontynuować odkrywanie okolic jeziora Myvatn. Na początek zobaczymy błękitno białe jezioro z wodą o temperaturze 100 °C. Zwiedzimy Hverir – duże pole geotermalne z fumarolami siarkowymi, gejzerami parowymi, jeziorkami błotnymi i mini wulkanitami błotnymi. Potem zobaczymy z bliska i obejdziemy dookoła krater wulkanu Viti – wypełniony błękitną wodą. Następny punkt programu to obszar najaktywniejszego wulkanu na wyspie: Leirhnjukur. Tu pójdziemy na trekking, by z bliska zobaczyć obszar geotermalny oraz wielkie pola czarnej, zastygłej lawy. Pożegnamy się z rejonem Myvatn odwiedzając elektrownię geotermalną w Krafla, gdzie do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się ciśnienie pary z ziemi. Pojedziemy do miasta Húsavík, znanego z obserwacji wielorybów. Húsavík był pierwszym miastem na Islandii, które oferowało obserwowanie wielorybów ze statków wycieczkowych. W wodach wokół Islandii można zaobserwować płetwale karłowate, humbaki, delfiny, delfinowce białonose, morświny a także orki, a nawet kaszaloty spermacetowe (największe współcześnie żyjące zwierzęta mięsożerne) i płetwale błękitne (największe żyjące obecnie zwierzęta, i możliwe, że największe jakie żyły kiedykolwiek na świecie). Chętni będą mogli się udać w około 3 - 4 godzinny rejs. Nocleg w Husavik, lub w okolicy.
        Trasa: 150 kilometrów
        Opcja: Rejs z obserwacją wielorybów
    Dzień 10: HUSAVIK – EGILSSTADIR
Rano zwiedzimy Muzeum Wielorybnicze w Húsavík, które jest bardzo ciekawym miejscem, nagrodzonym przez ONZ za promowanie proekologicznej turystyki. Zobaczymy port i kościół  Húsavíkurkirkja. Przejedziemy piękną widokowo trasą do malowniczego, ogromnego kanionu Ásbyrgi, w kształcie podkowy. Działa tu Visitor Centre prezentujący ciekawe informacje o rejonie. Wjedziemy do kanionu i przespacerujemy się w okolicach jego końca. Potem ruszymy w ekscytującą drogę przez wyżyny interioru Islandii. Odwiedzimy majestatyczny wodospad Dettifoss – najpotężniejszy wodospad w Europie, i sąsiedni, bardzo piękny Selfoss. W drodze do Egilsstaðir zobaczymy jeszcze zbocze, na którym jest sześć wodospadów, z których jeden – Fetifoss, obejrzymy z bliska. Zobaczymy też Lagarfljót (Lögurinn) - najdłuższe jezioro Islandii. Nocleg w Egilsstaðir.
        Trasa: 250 kilometrów
    Dzień 11. Fiordy Wschodnie: EGILSSTADIR - HӦFN
Przejedziemy przez malownicze, spokojne Fiordy Wschodnie z urokliwymi wioskami rybackimi i pięknymi widokami. Na lunch zatrzymamy się w ładnej rybackiej wiosce Djúpivogur, z małym portem i historycznym budynkiem z XVIII wieku. Przejedziemy na południe obok Lónsöræfi i przez przełęcz Almannaskarð. Dojedziemy do Höfn – ładnej osady położonej w pobliżu ujścia lodowca Vatnajökull - największego lodowca w Europie pod względem objętości i drugiego pod względem powierzchni. Lodowiec ma najdłuższą tzw. linię wzroku na świecie – przy dobrej pogodzie jest widziany z Wysp Owczych, z odległości 550 km. Spacer po Höfn. Nocleg w Höfn
.
        Trasa: 270 kilometrów
    Dzień 12. Laguna lodowca Jökulsárlón i Park Narodowy Skaftafell: HӦFN - KIRKJUBAEJARKLAUSTUR
Przed nami zwiedzanie Parku Narodowego Vatnajökull, który powstał w 2008 roku z połączenia parków Jökulsárlón i Skaftafell. Dzień zaczniemy od podziwiania laguny lodowca Jökulsárlón - jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Islandii. Ogromne góry lodowe, prawdziwe rzeźby natury, płyną na błękitnych wodach lodowcowych laguny u stóp lodowca Breiðamerkurjökull. Chętni mogą popłynąć amfibią lub łodzią pontonową Zodiak w krótki rejs po lagunie. Zobaczymy też plażę Jökulsárlón. Podjedziemy pod lodowiec Svinaftelsjokul i podejdziemy ścieżką, by przyjrzeć mu się bliżej.
Potem przejedziemy do Parku Narodowego Skaftafell. Pod czapą lodową Vatnajökull, wysoko nad Skaftafell znajduje się Grímsvötn, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów Islandii, którego duża erupcja miała miejsce w 2011 roku. Zajrzymy do Skaftafell Visitor Centre i pójdziemy na spacer w pobliże lodowca Skaftafelljökull. Udamy się też na krótki trekking do Svartifoss, jednego z najbardziej malowniczych wodospadów w Islandii, znanego z otaczających go bazaltowych kolumn. Tego dnia chętni będą mieli możliwość wzięcia udziału w ekscytującej wycieczce - pod przewodnictwem profesjonalnych przewodników i przy użyciu specjalnego sprzętu (raki i topory śnieżne) udadzą się na trekking po lodowcu.
Ze Skaftafell przejedziemy przez sandry Skeiðarársandur do miejscowości Kirkjubæjarklaustur. Nocleg w Kirkjubæjarklaustur.
        Trasa: 210 kilometrów
        Opcja: Wycieczka statkiem po lagunie lodowca Jökulsárlón. Wycieczka na lodowiec w Skaftafel.
    Dzień 13. Południe wyspy: KIRKJUBAEJARKLAUSTUR - SELFOSS
Pełen atrakcji dzień na południu wyspy. Po wyruszeniu z Kirkjubæjarklaustur zobaczymy Kirkjugólfið (the Church Floor) – formację skał bazaltowych przypominającą plaster miodu. Potem odwiedzimy wąski i kręty kanion Fjaðrárgljúfur – piękny i fotogeniczny.
Pojedziemy do miasta Vík í Mýrdal i w jego przepiękne okolice. Do najciekawszych i najpiękniejszych miejsc należą: słynna czarna plaża Reynisfjara z morderczymi falami, majestatyczne klify, granitowe kolumny Garðar przypominające olbrzymie organy i stojące w wodzie skały Reynisdrangar, oraz jaskinia Hálsanefshellir. Następnie udamy się na Dyrhólaey – niewielki półwysep znany dawniej przez angielskich żeglarzy jako Cape Portland. Znajduje się tu rezerwat ptaków, latarnia morska i naturalny łuk skalny Tóin. Zobaczymy plażę Kirkjufjara i ogromne fale rozbijające się o wystające z morza skały. Następnie ruszymy w pobliże wulkanu i lodowca Eyjafjallajökull, znanego z erupcji w 2010 roku, która sparaliżowała ruch lotniczy w całej Europie. W pobliżu miejscowości Skógar znajduje się wodospad Skógafoss, który ma 62 m wysokości i 25 m szerokości i należy do największych w kraju. Można wspiąć się na jego szczyt po schodkach. Potem trafimy do kanionu Nauthúsagil, na którego brzegach rosną stare jarzębiny. Zobaczymy też mierzący 60 metrów wodospad Seljalandsfoss (można wejść za wodospad i obejść strumień wody dookoła!) i sąsiadujący z nim wodospad Gljúfurárfoss. Zajrzymy do Hella - wioski rybackiej, która słynie z hodowli koni islandzkich i czerwcowej corocznej wystawy koni - Landsmót. Nocleg w Selfoss lub okolicy.
        Trasa: 250 kilometrów
    Dzień 14. WIELKI ZŁOTY KRĄG
Rano przejedziemy nad szeroki wodospad Urriðafoss, a stamtąd do krateru wulkanicznego Kerið, który powstał około 3000 lat temu. Obejdziemy krater dookoła i zejdziemy nad taflę jego jeziora. Stąd ruszymy dalej w głąb kraju do wodospadu Faxi. Stąd udamy się do Gullfoss - jednego z największych i najpiękniejszych wodospadów w Islandii. Następnie pojedziemy do obszaru Geysir, znanego z gorących źródeł. Tu zobaczymy słynny Wielki Geysir – najstarszy islandzki gejzer odkryty w 1294 roku, oraz Strokkur - aktywny gejzer, który wybucha co kilka minut na wysokość do 35 metrów. Zajrzymy do Visitor Centre, a potem pojedziemy do Parku Narodowego Þingvellir, wyjątkowego miejsca z geologicznego punktu widzenia. Badania wykazały, że Þingvellir jest naturalnym cudem w skali międzynarodowej. Uchylenia i szczeliny w okolicy są dowodem na przesunięcie skorupy planet. Tu spotykają się kontynenty eurazjatycki i północnoamerykański. Na naszej planecie jest niewiele miejsc, gdzie kontynentalny dryf jest tak wyraźnie widoczny. Þingvellir jest również ważnym historycznym miejscem w Islandii – tu w 930 roku odbyło się pierwsze zgromadzenie islandzkiego parlamentu, a w 1944 ogłoszono niezależność od Danii. Þingvellir został wpisany na listę UNESCO w 2004 roku. Przejdziemy się po nim, by bliżej poznać to interesujące miejsce i jego atrakcje.
Nocleg w Selfoss lub okolicy.
        Trasa: 220 kilometrów
    Dzień 15. SELFOSS – GRINDAVIK – KEFLAVIK – przelot – lotnisko w POLSCE
Dzień do zagospodarowania wg życzeń Uczestników. Możemy na przykład eksplorować klify Krisuvikurberg. To malownicze klify południowego wybrzeża, o szerokości około 15 km i wysokości około 40 metrów. Gniazduje tam latem około 60 tysięcy ptasich rodzin. Niedaleko znajduje się pole geotermalne Krýsuvík i malowniczo położone jezioro Kleifarvatn. Zajrzymy do Grindaviku – typowego portowego miasteczka (ok. 3 tys. mieszkańców), zajmującego się rybołówstwem. Jest tam m.in. Muzeum Ryby Solonej. Możemy obejrzeć gorące źródła i pole geotermalne Gunnuhver. Pomiędzy Grindavikiem a Błękitną Laguną znajduje się 10-ciokilometrowy krater wulkaniczny Eldvörp – dobry na pieszą wędrówkę. Możemy podjechać bliżej Reykjaviku i zrelaksować się w parku Heiðmörk. Chętni mogą pojechać do Błękitnej Laguny, by zrelaksować się w leczniczej kąpieli w przepięknym otoczeniu - to geotermalne Spa o światowej renomie.
Wieczorem przejazd na lotnisko Keflavik, rejestracja na rejs. Przelot bezpośredni na jedno z polskich lotnisk lub do Berlina.
Jeśli wylot będzie następnego dnia rano, to przenocujemy w Reykjaviku lub Keflaviku.
        Opcja: Blue Lagoon (Błękitna Laguna)
        Trasa: 140 kilometrów

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

PROGRAM AUTORSKI: IRENA NAUMOWICZ, JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2020

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja;
- bilet lotniczy na trasie Polska – Reykjavik – Polska, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg i bagaż kabinowy o wadze do 8 kg [do limitu: 1600 zł za osobę dorosłą, do rozliczenia*];
- wszystkie noclegi, ze śniadaniami: 14 (hotele, hostele, pensjonaty - w standardzie pokojów dwuosobowych, z łazienką);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas wyprawy na Islandii (jednocześnie kierowca samochodu max 9-miejscowego);
- transport wynajętym samochodem 5-9-miejscowym, paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- rejs promem przez zatokę Breiðafjörður w dniu 4;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wycieczki);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Cena za wyprawę od osoby, uzależniona jest od ilości osób w grupie:
6 osób = 12100 zł/os, 5 osób = 13300 zł/os, 4 osoby = 13300 zł/os, 3 osoby = 14400 zł/os, 2 osoby = 16500 zł/os.

Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy.

W cenę za imprezę nie wliczono:
- wyżywienia (poza śniadaniami, które zawarte są w cenie za wyprawę),
- ewent. dopłaty do przelotu samolotami linii Icelandair (jeśli wylot z Berlina, bagaż do 23 kg): 900 zł,
- opłat za wstęp do obiektów i atrakcji, wycieczek fakultatywnych i opcjonalnych,
- wydatków własnych, pamiątek itp.
    Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to między 250 a 530 dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, wstępy do obiektów, muzeów, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.


:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ