KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

JAPONIA + MJANMA (BIRMA) 22 dni – klejnoty Azji


Program archiwalny. Pracownia Podróży Arsoba Travel zakończyła swoją działalność.

    JAPONIA to kraj pełen kontrastów, w którym mieści się największa aglomeracja miejska świata i jednocześnie miejsce, w którym doświadczyć można spokoju ducha i poczuć atmosferę zen..  oraz MJANMA (BIRMA) - multikulturowy i wieloetniczny, bajkowy kraj uśmiechniętych ludzi, w którym czas zatrzymał się wiele lat temu, a cywilizacja dociera dopiero teraz.

    Zapraszamy Was w niezwykłą podróż, podczas której poznacie dwa zupełnie różne światy i kultury... W podróż, z której na pewno wrócicie wypoczęci i odmienieni.
.

           P R O G R A M  ::

    dzień 1, WARSZAWA
Wylot z Warszawy - przelot do Japonii, z przesiadką.
    dzień 2, przelot - (pierwszy dzień JRPass) – OSAKA - KYOTO
Przylot na lotnisko Kansai pod Osaką, wymiana waluty, odbiór Japan Rail Pass, transfer do hotelu w Kyoto, odpoczynek po podróży, spacer po dzielnicy handlowej, pierwsze spotkanie z japońską kuchnią, nocleg w hotelu w Kyoto.
    dzień 3, OSAKA
Zwiedzanie zamku Osaka Castle i ogrodów zamkowych, „Sushi train” – czyli bar sushi z „karuzelą” – kaiten dzushi, odwiedzimy Osaka Aquarium Kaiyukan – jedno z największych oceanariów w Japonii, obiadokolacja w restauracji rodzaju „all you can eat” – czyli ponad 2 godziny uczty w smakach kuchni nie tylko japońskiej, nocleg w hotelu w Kyoto.
    dzień 4, KYOTO
Zwiedzanie Kyoto: świątynie i zabytki w centralnej części: Nishi-Honganji Temple i Higashi-Honganji Temple, świątynie i zabytki we wschodniej części: Fushimi-Inari Shrine, dzielnica Higashiyama-ku od Heian Jingu Shrine do świątyni Kiyomizu-dora, spacer zabytkowymi uliczkami starego Kioto, sklepy z pamiątkami i słodyczami, wieczorny spacer po „dzielnicy Gejsz i Maiku” – Gion, spektakl w Gion Corner (ok. 1 godziny, 6 różnych rodzajów sztuki i kultury japońskiej) – dla chętnych, nocleg w hotelu w Kyoto.
    dzień 5, YAMAZAKI – NARA - KYOTO
Przed południem – wizyta w fabryce whisky Suntori Yamazaki Distillery (kolebce japońskiej whisky)
– wycieczka po fabryce, zakończona degustacją, możliwe zakupy w sklepie firmowym, wycieczka do Nara, z rozległym kompleksem urokliwie i fotogenicznie położonych świątyń buddyjskich oraz ponad tysiącem swobodnie biegających danieli, tam sporo chodzenia, wizyta w  centrum związanym z trzęsieniami ziemi (symulacje), wizyta w jednej z małych, tradycyjnych wieczornych knajpek, gdzie Japończycy wpadają na piwo i przekąski, nocleg w hotelu w Kyoto.
    dzień 6, MIYAJIMA - HIROSHIMA
Przejazd na wybrzeże Wewnętrznego Morza Japońskiego, przepłynięcie na wyspę Miyajima, zwiedzanie  - „pływająca” torii należy do Nihon Sankei (trzy najwspanialsze krajobrazy Japonii), spacer po wyspie: świątynia na palach - Itsukushima Shrine, Five-stoned Pagoda, Daishoin Temple, sklepy z pamiątkami, regionalnymi słodyczami, oswojone sarny na uliczkach, przejazd do Hiroshimy, zwiedzanie Parku Pokoju i muzeum bomby atomowej, spacer przez centrum miasta, czas na zakupy, powrót do Kyoto, nocleg w hotelu w Kyoto.
    dzień 7, OKAYAMA – TOKYO - YOKOHAMA
Wykwaterowanie i pozostawienie bagaży w depozycie w hotelu, spacer po nowoczesnym 13-piętrowym dworcu kolejowym z promenadą na 11 piętrze i panoramą miasta, przejazd do Okayamy, zwiedzanie Korakuen-Ko – jednego z 3 najpiękniejszych i najbardziej znanych ogrodów w stylu japońskim, w tle którego znajduje się fotogeniczny Wroni Zamek, powrót do Kyoto i odbiór bagaży, przejazd do Tokyo, po drodze może uda się zobaczyć z okien pędzącego 300 km/h shinkansenu najwyższą górę Japonii wulkan Fuji, zakwaterowanie, wycieczka do Yokohamy (dla chętnych): China Town, spacer promenadą nad Zatoką Tokijską, nocleg w hostelu w Tokyo.
    dzień 8, (ostatni siódmy dzień JRPass) - TOKYO – NIKKO – TOKYO
Zwiedzanie Tokyo: spacer po dzielnicy biurowców i drapaczy chmur Shinjuku, ratusz aglomeracji tokijskiej Tokyo Metropolitan Government Tower – panoramiczny widok 360 stopni z 44 piętra (wys. 200 m), Shinjuku NS Building z największym na świecie zegarem z wahadłem i podniebnym mostem, wycieczka do Nikko – trzeciego po Kioto i Nara zabytkowego centrum Japonii (Unesco), tam spacer po parku z rozległym kompleksem urokliwie i fotogenicznie położonych chramów shintoistycznych, zwiedzanie najważniejszego kompleksu Toshogu, powrót do Tokyo, wieczorny spacer po Shibuya – dzielnicy modnych zakupów, restauracji, hoteli miłości, pomnik pieska Hachiko,  Kabukicho - dzielnica rozrywki i życia nocnego, nocleg w hostelu w Tokyo.
    dzień 9, TOKYO
Wykwaterowanie i pozostawienie bagaży w depozycie w hostelu, zwiedzanie Tokyo: poranny targ rybny Tsukiji (dla chętnych), tam świeże sushi i sashimi w barze kaiten dzushi, Centralny Bank Japonii – Muzeum Walut, spacer po historycznej dzielnicy Asakusa, Taito CityKaminarimon Gate, świątynie Denboujin i Sensoji, uliczki handlowe, sklepiki z pamiątkami przy ulicy Nakamise, sklep „wszystko za 100 Y” (czas wolny na zakupy pamiątek), spacer bulwarem przy rzece Sumida do Ryogoku – centrum sumo, ogród japoński w stylu kokuro, spacer po dzielnicy elektroniki i mangi oraz anime – Akihabara, transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku.
    dzień 10, BANGKOK - MANDALAY
Przylot do Bangkoku, nocleg w hotelu lub od razu przelot do centrum Mjanmy (Birmy): transfer do hotelu, zakwaterowanie, zwiedzanie Mandalay: barwna Mahamyat Muni Pagoda (Mahamuni Budda), kolacja BBQ, nocleg w hotelu.
    dzień 11, AMARAPURA - MANDALAY
Rowerami lub samochodem zwiedzamy byłą stolicę Mjanmy (Birmy) znajdującą się w okolicach Mandalay, Amarapurę - spokój, historia i codzienne życie, zakłady rzemieślnicze; najdłuższy drewniany (tekowy) most na świecie U-Bain, przez jezioro Taungthaman, powrót do Mandalay, zwiedzanie: Kuthodaw Pagoda, zachód słońca i panoramiczne widoki ze wzgórza Mandalay Hill, nocleg w hotelu.
    dzień 12, PYIN OO LWIN
Wyjazd wcześnie rano koleją – pociąg będzie wspinać się mozolnie na plateau, aby wolno dojechać do postkolonialnego miasteczka Pyin Oo Lwin (Maymyo), lokalny market i smaki miejscowej kuchni oraz… truskawek, karocami pojedziemy do królewskiego ogrodu botanicznego, a po drodze zobaczymy stare kolonialne wille i budynki, spacery po ogrodzie, w którym z bliska obejrzymy również egzotyczne ptaki, przejazd w góry i trekking do wodospadu Anisakan (ponad 100 m wysokości), powrót samochodem do Mandalay, nocleg w hotelu.
    dzień 13, MANDALAY - BAGAN
Całodniowy rejs promem po rzece Irrawaddy do Nyaung U, po drodze obserwacja wodnego życia mieszkańców,  na wysokości mostów Yadanabon i Inwa mijamy byłą stolicę Mjanmy (Birmy): Sagaing po prawej stronie z malowniczymi świątyniami położonymi na wzgórzach, zakwaterowanie w Bagan, nocleg w hotelu.
    dzień 14, BAGAN
Zwiedzanie (rowerami zwykłymi lub elektrycznymi, albo konnym zaprzęgiem) Bagan, bajkowej, ogromnej, fascynującej krainy tysiącletnich świątyń buddyjskich, wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z jednej ze świątyń, nocleg w hotelu.
    dzień 15, MT POPA, BAGAN
Rano obserwacja urzekającego spektaklu z dachu innej świątyni: od nocy, przez przedświt i wschód słońca, po przesuwające się leniwie po niebie balony, wycieczka wynajętym autem do Mt. Popa (po drodze odwiedzimy wiejską manufakturę – słodycze i destylaty z cukru palmowego i kokosów), wejście po 777 stopniach do monastyru Popa Taungkalat, domu 37 duchów na szczycie góry, otoczonej pionowymi urwiskami – niezapomniana panorama 360 stopni na okoliczne równiny oraz wygasły wulkan Mt. Popa, powrót do Bagan, nocleg w hotelu.
    dzień 16, BAGAN – THANDWE - NGAPALI BEACH
Przelot do Thandwe, zakwaterowanie przy plaży Ngapali, odpoczynek, relaks, nocleg w hotelu.
    dzień 17–18, NGAPALI BEACH
Morskie i plażowe przyjemności – plaża Ngapali, wypoczynek, wspaniała ciepła woda i miękki biały piasek, owoce morza, spacery po wybrzeżu i okolicy (rybackie wioski), rejs łodzią, snorkowanie, nocleg w hotelu.
    dzień 19, NGAPALI BEACH - YANGON
C.d. relaksu, popołudniu przelot do Yangonu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w hotelu.
    dzień 20, YANGON
Zwiedzanie Yangonu: największy i najciekawszy kompleks świątynny w Mjanmie (Birmie) – Shwedagon Pagoda, jezioro Kandawgyi, Sule Pagoda, centrum, dzielnica kolonialna, wizyta na targu, występy taneczno-muzyczne birmańskich grup etnicznych, połączone z kolacją „all you can eat” (na łodzi królewskiej na jeziorze Kandawgyi), nocleg w hotelu.
    dzień 21, YANGON – przelot powrotny
Przed południem przejazd na lotnisko, przelot powrotny z przesiadką.
    dzień 22, WARSZAWA
Przylot do Warszawy, koniec wyprawy.

PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2022

  Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- wszystkie bilety lotnicze na trasach: Warszawa – Osaka, Tokyo – Bangkok, Bangkok – Mandalay, Yangon – Bangkok,
  Bangkok – Warszawa) - do limitu 5000 zł* ;
- bilety lotnicze Bagan – Thandwe i Thandwe – Yangon;
- wiza turystyczna do Mjanmy (Birmy) i wizowanie;
- noclegi: 19 (pokoje dwuosobowe double lub twin - 7 w Japonii, 1 w Bangkoku, 11 w Birmie);
- 1 śniadanie w Bangkoku oraz 11 śniadań w Mjanmie (Birmie) (9 w hotelach, 2 jako suchy prowiant w drodze);
- Japan Rail Pass – karnet uprawniający do nieograniczonego podróżowania kolejami Japan Rail po Japonii przez 7 dni;
- bilety wstępu do wszystkich obiektów i atrakcji ujętych w programie;
- kolacja "all you can eat" i show etniczne w Yangonie;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania wyprawy;
- wydany w formie drukowanej mapnik wyprawowy;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika
  (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


* jeśli suma cen biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

    Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem Uczestnicy na miejscu pokrywają koszty:
- transportu nie wymienionego w świadczeniach,
- wyżywienia, itp.
    Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to około 500 dolarów USD:
- ok. 120 $ na transporty w Birmie;
- ok. 35 $ na dodatkowe transporty w Japonii;
- ok. 120 $ na wyżywienie i napoje w Mjanmie (Birmie) (11 dni);
- ok. 110 $ na wyżywienie i napoje w Japonii (7 dni);
- ok. 70 $ na dodatkowe atrakcje w
Mjanmie (Birmie);
- ok. 45 $ na dodatkowe atrakcje w Japonii.   
   Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


    Informacje praktyczne o regionie, noclegach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ