KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

KAMCZATKA – kraina wulkanów, łososi i niedźwiedzi


Kamczatka jest wyjątkowa - piękna i zachwycająca, dzika i nieokiełznana, wybuchowa i niebezpieczna, gościnna i tajemnicza. Jerzy Arsoba również uległ jej czarowi od pierwszego spotkania, zakochał się - by wracać i zimą, i latem.
Prezentacja o Kamczatce to podróż do jednego z niewielu miejsc na świecie, których nie zdominował człowiek. Tu ciągle rządzi przyroda...

Kamczatka to półwysep w azjatyckiej części Rosji, nie bez powodu nazywany rosyjskim końcem świata. Na całym obszarze (nieco większym od Polski) zamieszkuje jedynie 400 tys. osób, z czego większość mieszka w Pietropawłowsku Kamczackim. Poza Rosjanami, jest kilka grup autochtonicznych.
Tym, co na Kamczatkę przyciąga najbardziej jest dzika przyroda. Czyste rzeki obfitujące we wszystkie gatunki łososia pacyficznego oraz dzika tundra, w której łatwiej spotkać niedźwiedzia niż człowieka... Wszystko to okraszone wulkanicznymi krajobrazami.
Kamczatka znajduje się w "pacyficznym pierścieniu ognia" - otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych erupcji wulkanicznych oraz trzęsień ziemi. Znajduje się tu około 160 wulkanów, z czego ponad 20 jest aktywnych. Atrakcją półwyspu są fotogeniczne obszary geotermalne, gorące źródła i gejzery.
Na prezentacji Jurek pokaże wszystkie te oblicza Kamczatki, które pokazała mu na przestrzeni ostatnich 14 lat, podczas 10 wizyt.