KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

KILIMANDŻARO, ZANZIBAR i KENIA 19 dni - trzy oblicza Afryki


Terminy:  17 stycznia - 05 lutego 2023

Cena: od 18300 zł/os. – pełna wyprawa 19 dni (zależna od ilości osób w grupie)
         od 13300 zł/os. – trekking na Kilimandżaro 10 dni (zależna od ilości osób w grupie)
Grupa: od 2 do 10 uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawczo - kulturowa z trekkingami, zwiedzaniem, odpoczynkiem i safari

KILIMANDŻARO - najwyższy szczyt Afryki i jedno z największych marzeń wszystkich, którzy lubią zdobywać szczyty, ale nie chcą porywać się na himalajskie ośmiotysięczniki. Podejmiemy próbę zdobycia góry i stanięcia na szczycie na wysokości 5895 m n.p.m. Zajmie nam to sześć - siedem dni, podczas których będziemy stopniowo zmieniać wysokość, by się zaaklimatyzować, spać w namiotach i podziwiać krajobraz ze zbocza najwyższej góry Afryki.
Po trudach wejścia na szczyt odpoczniemy na rajskiej plaży ZANZIBARU. Na tanzańskiej wyspie zwiedzimy też jej stolicę - Stone Town i las tropikalny Jozani Forest. Oprócz bujnej roślinności spotkamy tam czerwone colobusy i koczkodany, najpopularniejsze tu gatunki małp.
W trzeciej części wyprawy przeniesiemy się do KENII. Pojedziemy na trzydniowe safari w parku narodowym Masai Mara. Zapolujemy (ale tylko z aparatami) na słonie, lwy, żyrafy, nosorożce, hipopotamy i wiele innych zwierząt.
Ten progam to doskonała okazja, by poznać różne oblicza Afryki w stosunkowo krótkim czasie.


        P R O G R A M :

    1 dzień, WARSZAWA – przelot
Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Rejestracja na rejs. Przelot z koniecznymi  przesiadkami do Aruszy w Tanzanii.
    2 dzień, przelot – KILIMANDŻARO
Przylot na lotnisko Kilimandżaro. Zameldujemy się w hotelu i odpoczniemy po podróży. Nocleg w hotelu w Aruszy lub w Moshi.
    3 dzień, ARUSZA lub MOSHI – KILIMANDŻARO
Rano przygotujemy się na wędrówkę na szczyt. Pojedziemy do Machame Gate, gdzie zaczyna się szlak Machame. Rozpoczniemy trekking na szczyt w ekipie z lokalnymi przewodnikami, tragarzami i kucharzem. Tego dnia będziemy szli głównie lasem tropikalnym w towarzystwie kolorowych ptaków i, jeśli szczęście dopisze - małp. Tego dnia przejdziemy ok. 10 km i pokonamy 1200 m przewyższenia, co zajmie nam ok 6 godzin. Nocleg w namiotach.
    4 dzień, KILIMANDŻARO
Tego dnia mamy do przejścia kolejne ok. 10 kilometrów, co zajmie nam ok. 7 godzin. Różnica poziomów tego dnia to prawie 900 metrów. Wyjdziemy z lasu i nieosłonięci już drzewami będziemy szli skalistym zboczem pod górę. Dojdziemy do obozu Shira Camp. Nocleg w namiotach w Shira Camp.
    5 dzień, KILIMANDŻARO
Ten dzień przeznaczony będzie na aklimatyzację, bo będziemy już na 3900 m n.p.m. Wejdziemy na wysokość ok. 4630 m, gdzie będziemy podziwiać przepiękne widoki. Zejdziemy do obozu Barranco Camp na wysokości 3960 m n.p.m. Tego dnia pokonamy 12 km, z różnicą poziomów 730 m. Nocleg w namiotach w Barranco Camp.
    6 dzień, KILIMANDŻARO
Kolejny dzień wędrówki do ostatniego obozowiska przed atakiem na szczyt. Dojdziemy do Karanga Valley Camp i po odpoczynku pójdziemy dalej do Barafu Camp. Odpoczniemy tam przed próbą wejścia na szczyt następnego dnia. Tego dnia przejdziemy ok. 13 km z różnicą poziomów 680 m, co zajmie nam ok. 8 godzin.
    7 dzień, KILIMANDŻARO (atak szczytowy)
Wyruszymy około północy. Skierujemy się w stronę Stella Point. Wysokość może dawać się niektórym we znaki, ale warto powalczyć ze sobą, by stanąć na Uhuru Peak wcześnie rano. Po nacieszeniu oczu pięknymi widokami z najwyższego szczytu Afryki zaczniemy schodzić do Barafu Camp, co zajmie ok. 3 godzin. Po odpoczynku i spakowaniu się zaczniemy schodzić na dół do obozu Mweka Camp. Dystans 7 km, przy różnicy poziomów ok. 1220 m, co zajmie nam ok. 7 godzin marszu. Nocleg w namiotach w Mweka Camp. Jeśli będzie to wskazane, wydłużymy proces aklimatyzacji o 1 dobę - zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze, a miejscowi przewodnicy mają ze sobą butle z tlenem oraz inne stosowne środki zapewniające pomoc w razie wystąpienia objawów choroby wysokościowej.
    8 dzień, KILIMANDŻARO – ARUSZA lub MOSHI
Czekają nas jeszcze cztery godziny zejścia na dół. Po zakończeniu trekkingu przejedziemy do hotelu, odpoczniemy i wyśpimy się wygodnie w łóżkach. Nocleg w hotelu w Aruszy lub w Moshi.
    9 dzień, KILIMANDŻARO – przelot – STONE TOWN – NUNGWI
Wcześnie rano przejazd na lotnisko Kilimanjaro. Przelot bezpośredni do Stone Town na Zanzibarze. Z lotniska wynajętym samochodem z kierowcą pojedziemy do Nungwi, najdalej wysuniętej na północ miejscowości wyspy. Po przyjeździe zameldujemy się w hotelu i resztę dnia będziemy mieli na odpoczynek, plażowanie i relaks po trudach zdobywania Kilimandżaro. Plaże w Nungwi uchodzą za najlepsze na całym Zanzibarze. Nocleg w hotelu w Nungwi.
    10 dzień, NUNGWI
Cały dzień uczestnicy mogą poświęcić na wypoczynek na plaży, spacery po mieście, lub udział w wycieczkach i aktywnościach fakultatywnych. Nocleg w hotelu w Nungwi.
    11 dzień, NUNGWI – JOZANI FOREST – STONE TOWN
Rano kierowca zabierze nas na południe Zanzibaru. Pierwszym przystankiem będzie Park Narodowy Jozani Forest. Miejsce to jest słynne dzięki endemicznemu gatunkowi małp - Red Colubus. Są niewielkie, z bujną czupryną i rudym grzbietem. Są tu dobrze przygotowane ścieżki, z których można podziwiać tropikalną roślinność. Nocleg w hotelu w Stone Town.
    12 dzień, STONE TOWN
Stone Town to zabytkowe miasto w całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W lokalnym szpitalu w 1946 roku urodził się Farokh Bulsara, który 30 lat później zawojował światowe sceny jako Freddie Mercury, lider zespołu Queen. Zdjęcie pod domem, w którym mieszkał to obowiązkowa pozycja dla wielu turystów. W Stone Town zwiedzimy Dom Cudów, dawny pałac sułtana Barghasha ibn-Saida. To największy budynek na Zanzibarze i pierwszy, do którego doprowadzono prąd i wodę. Warto odwiedzić też stary fort, rozbudowany w XVII w. przez omańskich okupantów w celu obrony przez Portugalczykami. Odwiedzimy targ Darajani, na którym można kupić absolutnie wszystko i przejdziemy się bardzo wąskimi uliczkami, z których miasto słynie. Nocleg w hotelu w Stone Town.
    13 dzień, STONE TOWN – PRISON ISLAND – STONE TOWN
Popłyniemy na wyspę Changuu, nazywaną Prison Island. Na początku XIX wieku odbywał na niej kwarantannę każdy przybywający ze starego kontynentu do którejkolwiek z brytyjskich kolonii w Afryce, kto miał objawy jakiejkolwiek choroby. Poznamy historię wyspy i odwiedzimy budynki, w których izolowano ludzi. Na wyspie jest też rezerwat żółwi olbrzymich. Przeniesiono je tu z Zanzibaru, by zapewnić im bezpieczeństwo i uchronić przed wyginięciem. Na wyspie żyją też malutkie antylopy dikdik. Nocleg w hotelu w Stone Town.
    14 dzień, STONE TOWN – przelot – NAIROBI
Przejazd na lotnisko. Rejestracja na rejs i przelot do Nairobi - stolicy Kenii z przesiadką w Dar es Salaam. Nocleg w hotelu w Nairobi.
    15 dzień, NAIROBI – MASAI MARA (safari)
Wyjedziemy ze stolicy Kenii i zjedziemy do malowniczej doliny Great Rift Valley. Dojedziemy do obozu namiotowego w pobliżu Parku Narodowego Masai Mara na lunch. Następnie wybierzemy się na pierwszą ekscytującą przygodę w rezerwacie Masai Mara, jednym z najlepszych miejsc na safari w Afryce Wschodniej. Rezerwat obejmuje 1510 km2 niesamowitych otwartych krajobrazów, żyznych lasów i zapętlonych meandrów rzek Mara i Talek. Wystarczy jeden rzut oka, aby dostrzec jego atrakcyjność. Jest kwintesencją afrykańskiej sawanny, z masą niesamowitych zwierząt. Po pełnym wrażeń dniu wrócimy do obozu, zjemy kolację i odpoczniemy pod gwiazdami. Nocleg w namiotach stacjonarnych w obozie.
    16 dzień, MASAI MARA (safari)
Cały dzień zajmie nam poszukiwanie Wielkiej Piątki Afryki. Będziemy wypatrywać słonia, lwa, bawołu, nosorożca i lamparta. Zobaczymy też dużo innych dzikich zwierząt zamieszkujących rezerwat. W pogodne dni Mara oferuje fantastyczne pomarańczowe zachody słońca, które warto sfotografować. Pojedziemy w rejony, w których żyją żyrafy, pawiany, guźce, lisy uszate, szakale, hieny cętkowane, zebry i hipopotamy. Często zdarza się, że lwy wygrzewają się po ciężkim posiłku lub oglądają równiny szykując się na następny. Gepardy i lamparty są trudniejsze do zauważenia, ale dość powszechne. Tego dnia za dodatkową opłatą można zobaczyć okolicę z góry, lecąc balonem. Nocleg w namiotach stacjonarnych w obozie.
    17 dzień, MASAI MARA – NAIROBI
Opuścimy obóz i pojedziemy dalej przez teren rezerwatu Masai Mara. Około 15 wrócimy do Nairobi i do końca dnia będziemy mieli czas na spacery po mieście. Nocleg w hotelu w Nairobi.
    18 dzień, NAIROBI – przelot
Przejazd na lotnisko w Nairobi. Rejestracja na rejs, nadanie bagażu, przelot z konieczną przesiadką do Warszawy.
    19 dzień, przelot – WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2022
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze na trasach Warszawa – Arusza, Nairobi Warszawa, w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym [do limitu: 3000 zł, do rozliczenia*];
- bilety lotnicze na trasie Arusza - Zanzibar, Zanzibar - Nairobi, w klasie ekonomicznej, z bagażem rejestrowanym [do limitu: 1200 zł, do rozliczenia*];
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- koszt uzyskania wiz turystycznych na wjazd do Tanzanii i na Zanzibar oraz do Kenii;
- zakwaterowanie ze śniadaniem, wg programu (w hotelach pokój 2-osobowy twin lub double z prywatną łazienką, w namiotach przenośnych podczas trekkingu na szczyt Kilimandżaro oraz w namiotach stacjonarnych podczas safari w Kenii);
- polski pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania imprezy;
- transport wynajętymi samochodami z lokalnym kierowcą na wszystkich koniecznych trasach;
- transfery lotniskowe;
- kompleksowo zorganizowany trekking na Kilimandżaro w Tanzanii (logistyka i realizacja miejscowego turoperatora, miejscowy przewodnik, kucharz, tragarze, sprzęt biwakowy, noclegowy i kuchenny, konieczne opłaty i pozwolenia, 3 posiłki dziennie – do wyboru mięsne i wege, woda butelkowana);
- kompleksowo zorganizowane safari w Kenii (logistyka i realizacja miejscowego turoperatora, samochód terenowy z kierowcą, miejscowy przewodnik, kucharz, sprzęt biwakowy, noclegowy i kuchenny, konieczne opłaty i pozwolenia, 3 posiłki dziennie – do wyboru mięsne i wege, woda butelkowana);
- wstępy do wszystkich atrakcji wymienionych w programie z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych” i wycieczek fakultatywnych;
- wszystkie wycieczki wg programu z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych”;
- specjalnie przygotowany i wydany w formie drukowanej mapnik;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
- koniecznych szczepień (przed wyjazdem - po konsultacji z lekarzem),
- pozostałego wyżywienia (poza śniadaniami, które są zawarte w świadczeniach oraz 3 posiłkami dziennie w czasie trekkingu na Kilimandżaro i w czasie safari),
- dodatkowych fakultatywnych atrakcji, wstępów, wycieczek
  (nie zawartych powyżej w "Świadczeniach w cenie" lub z dopiskiem „dla chętnych”),
- wydatków własnych, napiwków, pamiątek itp.

Cena za imprezę od osoby
(pełna wyprawa 19 dni), uzależniona jest od ilości osób w grupie:
10 osób = 18300 zł/os, 9 osób = 18600 zł/os, 8 osób = 18900 zł/os, 7 osób = 19400 zł/os, 6 osób = 20000 zł/os, 5 osób = 20800 zł/os, 4 osoby = 22100 zł/os, 3 osoby = 24000 zł/os, 2 osoby = 28400 zł/os.

Cena za imprezę od osoby (trekking na Kilimandżaro 10 dni), uzależniona jest od ilości osób w grupie:
10 osób = 13300 zł/os, 9 osób = 13500 zł/os, 8 osób = 13700 zł/os, 7 osób = 14000 zł/os, 6 osób = 14400 zł/os, 5 osób = 15000 zł/os, 4 osoby = 15900 zł/os, 3 osoby = 17300 zł/os, 2 osoby = 20300 zł/os.

Stałym i powracającym Uczestnikom Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny imprezy.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 100 dolarów USA. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE