KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w kolejnej, czwartej już edycji, KAJAK JAMBOREE - VIDEO & PHOTO SHOW - festiwalu filmów oraz konkursu fotografii o tematyce kajakowej, który odbył się 28 listopada 2009 roku w Żyrafie w Gdyni.

    W dniu 28.11.2009 w Klubie Filmowym Żyrafa odbyła się czwarta edycja Festiwalu Kajak Jamboree - Video & Photo Show. Jest to międzynarodowy przegląd filmów oraz konkurs fotografii o tematyce kajakowej, którego cel stanowi popularyzacja kajakarstwa oraz jego amatorskiego filmowania i fotografowania we wszelkich przejawach. Podczas festiwalu obejrzeliśmy około 6 godzin filmów autorów z Polski i Europy.
    W konkursie bierze udział także 200 zdjęć, w tym zgłoszone przez nas fotografie naszego Klubowicza Aleksandra Doby, najbardziej chyba wszechstronnego i doświadczonego kajakarza polskiego.
    Wyjątkowym wydarzeniem był pokaz fotografii Olka Doby ze zwycięskiej wyprawy "Kajakiem dookoła Bajkału w pojedynkę, lato 2009". Pokaz odbył się przy pełnej widowni a Prelegent zebrał rzęsiste i szczere owacje.

Klub Podróżników Arsoba Travel nie omieszkał i przy tej okazji zaznaczyć swojej obecności, co widać na zdjęciach na dole strony.

Wyniki 2009:
- wg Jury:
a) reportaż - Wiesław Michalak Karelia 2009
b) klip - Boris Jahnis LL Vegas
c) zdjęcie górskie - Michał Drwota
d) zdjęcie nizinne - Cyprian Charytoniuk
- nagroda publiczności:
a) film - Wiesław Michalak Karelia 2009
b) zdjęcie - exequo Sławek Sołtys i Radek Orłowski

    TUTAJ w galerii (otwórz w nowym oknie), obejrzeć można 43 zdjęcia Aleksandra Doby, wysłane na festiwalowy konkurs. Zdjęcia upamiętniają tegoroczną zwycieską wyprawę naszego Klubowicza "Kajakiem dookoła Bajkału w pojedynkę", pod patronatem Klubu Podróżników Arsoba Travel.

    A oto galeria zdjęć - wspomnień z tegorocznego Festiwalu oraz nagrodzone fotografie: