KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

MAROKO 8 dni - feeria barw i zapachów


Program archiwalny. Pracownia Podróży Arsoba Travel zakończyła swoją działalność.

MAROKO – malowniczy i bezpieczny kraj północno-zachodniej Afryki, oficjalnie – Królestwo Maroka, to kraina niespodzianek i kontrastów. Tutaj tradycja spotyka się z afrykańską witalnością i zachodnim modelem życia, a rytuał parzenia mocnej kawy czy przygotowywania miętowej herbaty współistnieje z fast-foodami zachodu. Maroko ma wszystkie możliwe walory kraju marzeń: piękne wybrzeże Atlantyku, majestatyczne góry Atlas, ciekawe orientalne miasta z lokalnym klimatem i mozaiką ludzkich typów, wioski w których zatrzymał się czas.
Tylko 14 km dzieli Maroko od Europy, a jednak ciągle pozostaje ono dla nas tajemniczym królestwem. Bogata przeszłość, której świadectwem są pozostałości z czasów rzymskich, perły sztuki islamskiej, bezkres piaskowej pustyni, barwne targi – suki – w tym ten najsłynniejszy w Marrakeszu, z legendarnymi dywanami oraz tajemnicze kazby poruszają wyobraźnię i kuszą egzotyką.
Maroko to oszałamiająca mieszanka języków, kultur, religii, starożytnych tradycji i nowoczesnych ambicji powstała ze styku Afryki, Europy i Bliskiego Wschodu.
W Maroku można swobodnie połączyć błogi odpoczynek, spokojne zwiedzanie i afrykańską przygodę. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, doskonałe na niezapomniane, także rodzinne wakacje.

Dla podróżników, którzy mają dłuższe urlopy zachęcamy do zapoznania się z programami:
MAROKO 15 dni - feeria barw i zapachów
MAROKO 21 dni - feeria barw i zapachów

          P R O G R A M ::

    1 dzień, WARSZAWA – przelot – AGADIR
Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu rejestrowanego. Po przylocie do Agadiru zameldujemy się w hotelu i ruszymy zwiedzać miasto. Agadir słynie z pięknej piaszczystej plaży w kształcie półksiężyca, o długości ok. 8 km i szerokości do 300 m. Są to rajskie warunki do długich spacerów i jedno z najpiękniejszych miejsc do oglądania zachodów słońca. Każdego roku jest ku temu około 300 okazji, bo średnio przez tyle dni w roku w Agadirze świeci słońce. Popołudniu odpoczniemy po podróży, a wieczorem podczas kolacji w hotelu po raz pierwszy zetkniemy się z marokańską (typową arabską) kuchnią. Tadżin – tradycyjne danie z wołowiny, kasza kuskus, zupa harira, rogaliki kaab el ghzal, kiszone cytryny i herbata atai to tylko niektóre z egzotycznych specjałów, jakie będą nam towarzyszyć przez kilka dni – kuchnia restauracji naszego hotelu jest niebywale różnorodna i cieszy się mianem jednej z najlepszych na wybrzeżu Agadiru. Kolacja i nocleg w hotelu **** w Agadirze (wszystkie noclegi w jednym miejscu).
    2 dzień, AGADIR – POLIZZI MEDINA – JARDIN DE OLHAO – AGADIR
Śniadanie w hotelu. Ok. 4 km na południe od śródmieścia Agadiru, przy drodze do Inezgane, znajduje się współczesna medyna zwana Polizzi Medina lub La Médina d’Agadir. Powstała według planów włoskiego architekta Coca Polizziego po trzęsieniu ziemi w 1960 roku. Projektant zadbał, by wyglądała jak tradycyjna medyna, łącznie z czerwonym murem z bloków suszonej gliny. Za nim powstał labirynt uliczek. Przespacerujemy się nimi mijając warsztaty rękodzielnicze, domy mieszkalne, suki z ozdobami i biżuterią, a także kawiarnię w stylu mauretańskim. Możemy obejrzeć również wystawę poświęconą rzemieślniczym tradycjom Maroka. Wejdziemy do kompleksu ogrodów Jardim de Olhão, gdzie w cieniu wśród pięknej przyrody możemy pospacerować, lub zrelaksować się w przytulnej kawiarence. Odwiedzimy Ogród Zoologiczny Vallée des Oiseaux z mnóstwem kolorowych ptaków. Przejedziemy przez willową dzielnicę City Suisse. Przed zachodem słońca wjedziemy na wzgórze,  gdzie znajdują się ruiny historycznej pamiątki miasta – XVI-wiecznej kazby, z której roztacza się wspaniały widok na Agadir i okolice. O tej porze jest najlepsze światło do zdjęć okolicy. Na pierwszym planie rozpościera się agadirski port - największy ośrodek połowu sardynek i kałamarnic w całym Maroku. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 25 km
    3 dzień, AGADIR – RAJSKA DOLINA – IMMOUZER – INEZGANE
Po śniadaniu w hotelu wybierzemy się do Rajskiej Doliny oddalonej o 50 km na północ od Agadiru. Można tam podziwiać niezwykłe krajobrazy lasów palmowych i malowniczych przełęczy. Dużą atrakcją jest wodospad Immouzer. Możemy też zajrzeć do miasteczka Immouzer i przypatrzeć się lokalnemu targowi. W Rajskiej Dolinie spędzimy przyjemnie czas na łonie natury w ciszy i z dala od zgiełku miasta. Przejedziemy dalej do Inezgane, tradycyjnego marokańskiego miasteczka, niemal całkowicie wolnego od turystów. Niepozorna berberyjska osada wyrosła na tętniące życiem skupisko domów, meczetów i suków. Inezgane słynie zwłaszcza ze srebrnej biżuterii - naszyjników, bransoletek i broszek. Można tu kupić także wyroby ceramiczne z charakterystycznym dla regionu deseniem geometrycznym, szafran, kurkumę, tekstylia, wyroby z drewna i skóry. Możemy spróbować sprzedawanych na ulicy soczystych owoców, wyciskanych z nich soków, gęstych koktajli i tradycyjnych słodyczy. Znakomite knajpki w porcie serwują rewelacyjne owoce morza. Wieczór uprzyjemni nam dochodząca zewsząd muzyka – oryginalna mieszanka afrykańskich i arabskich rytmów. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 150 km
    4 dzień,  AGADIR – MARRAKESZ – AGADIR

Zejdziemy na śniadanie najwcześniej jak to będzie możliwe i po śniadaniu pojedziemy samochodem do Marrakeszu mijając rolniczą dolinę Sus i Atlas Wysoki, najwyższy grzbiet górski północnej Afryki. W mieście zwanym Perłą Południa zwiedzimy XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz), grobowce Saadytów pochodzące z XVI wieku oraz pałac El-Bahia. Pójdziemy na spacer labiryntem uliczek, pełnych klimatycznych sklepów. Zobaczymy największą atrakcję turystyczną miasta - plac Dżamaa Al-Fna, wpisany na listę UNESCO. Można tam spotkać zaklinaczy węży, treserów małp, akrobatów i ulicznych handlarzy. Pójdziemy do przepięknego ogrodu Majorelle, pełnego żywych kolorów i różnych gatunków roślin, w którego apartamentach pomieszkiwał znany projektant Yves Saint Laurent. W Marrakeszu zjemy tradycyjny marokański obiad z przysmakami lokalnej kuchni. Wrócimy do Agadiru, by wieczorem zrelaksować się na plaży lub w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 500 km
   5 dzień, AGADIR – TARUDANT – AGADIR
Po śniadaniu pojedziemy na wycieczkę do miasta Tarudant. To dawna stolica Maroka u podnóży gór Atlasu. Najciekawszą częścią miasta jest Medyna otoczona pięciokilometrowym murem z siedmioma bramami wejściowymi. Zwiedzimy suk berberyjski i suk arabski. To świetne miejsca do kupienia wysokiej jakości pamiątek. Ulicą Avenue Prince Heritier Sidi Mohammed dojdziemy do Bramy Sadyckiej, za którą zaczyna się teren kazby. Pójdziemy na dłuższy spacer uliczkami Tarudantu. Znajdziemy restaurację z dobrą lokalną kuchnią. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 170 km
    6 dzień,  AGADIR – park narodowy SOUSS-MASSA – wielbłądy

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy samochodem do położonego ok 60 km od Agadiru Parku Narodowego Souss-Massa. Park nazywany jest Ptasim Rajem, ze względu na dużą ilość ptaków, także bardzo rzadkich gatunków. Przejdziemy ścieżką dydaktyczną wiodącą przez najciekawsze miejsca parku. To miejsce niezwykle różnorodne przyrodniczo, zobaczymy m.in. stepy, lasy arganowe, plaże, wydmy i klify. Na obiad wrócimy do Agadiru. Tego dnia popołudniu możemy również wybrać się na około dwugodzinną egzotyczną wycieczkę na grzbietach wielbłądów (dla chętnych). Trasa wiedzie przez małe berberyjskie wioski, gaje eukaliptusowe i dolinę rzeki Sus. Po południu/wieczorem czas wolny i relaks na plaży lub w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.
        Dzienny dystans samochodem: ok. 80 km
    7 dzień, AGADIR – SPA
Po śniadaniu w hotelu pójdziemy na duży targ El Had w Agadirze. Można tam kupić m.in. wyroby skórzane, dywany i kilimy, tradycyjną marokańską biżuterię, ceramikę, przyprawy i olejek arganowy zwany marokańskim złotem. Popularnością cieszy się też naturalny peeling Ghassul. Będziemy mieć czas wolny na zakupy. Po zakupach i obiedzie pójdziemy zrelaksować się w marokańskim centrum SPA. Oddamy się w ręce masażystów, którzy wymasują nas z użyciem relaksujących olejków arganowych. Wizyta w hammamie – łaźni tureckiej. Wieczorem ostatnia okazja do spacerów i wypoczynku na plaży. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.
    8 dzień, AGADIR – przelot – WARSZAWA

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy na lotnisko. Rejestracja na rejs i przelot do Warszawy.

Suma przejazdów samochodem: ok. 950 km

Program autorski. COPYRIGHT: Arsoba Travel 2022
To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

        Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  :

- logistyka wycieczki, przygotowanie i realizacja;
- bilet lotniczy Warszawa – Agadir – Warszawa, w klasie ekonomicznej, z przesiadką, z bagażem rejestrowanym o wadze do 20 kg [do limitu: 2000 zł, do rozliczenia * ];
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- zakwaterowanie na 7 nocy w hotelu w Agadirze o standardzie 4**** (pokój 2-osobowy twin lub double z prywatną łazienką);
- wyżywienie HB w restauracji hotelowej (śniadania i kolacje, przekąski oraz wybrane napoje bezalkoholowe i alkoholowe);
- polski pilot (jednocześnie kierowca) Arsoba Travel przez cały czas trwania imprezy;
- transport na miejscu w Maroko wynajętym samochodem (od 2 do 8 dnia imprezy); w zależności od ilości Uczestników w grupie wynajęty będzie stosownej wielkości samochód z klimatyzacją, który prowadzić będzie pilot - kierowca Arsoba Travel;
- paliwo, ubezpieczenie wynajętego auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- opłaty za wszystkie wycieczki wymienione w programie;
- wstępy do wszystkich obiektów i atrakcji wymienionych w programie z wyjątkiem tych z dopiskiem „dla chętnych” i wycieczek fakultatywnych;
- specjalnie przygotowany i wydany w formie drukowanej mapnik;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wycieczce na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wycieczki), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wycieczki;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


W cenę za imprezę nie wliczono:
- pozostałego wyżywienia (poza wyżywieniem hotelowym HB, czyli śniadaniami, kolacjami i napojami które są zawarte w świadczeniach) ,
- dodatkowych fakultatywnych atrakcji, wstępów, wycieczek
  (nie zawartych powyżej w "Świadczeniach w cenie" lub z dopiskiem „dla chętnych”),
- wydatków własnych, napiwków, pamiątek itp.

Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to minimum 50 euro. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na droższe wyżywienie, dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

Przeczytaj opinie Uczestników wypraw i wycieczek Arsoba Travel :: przejdź do listy OPINIE

Skontaktuj się z nami, zadaj pytania, zgłoś chęć udziału :: przejdź do formularza KONTAKT

Zobacz listę wszystkich naszych wypraw i wycieczek :: przejdź do listy WYPRAWY i WYCIECZKI

Obejrzyj profile naszych pilotów i współpracowników :: przejdź do listy PROFILE