KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy:  30 września - 06 października
               07 - 13
października
               02 - 08 grudnia
               09 - 15
grudnia
                nowe terminy w 2021 podamy do końca lipca


Cena: od 4300 zł/os. 
Grupa: od 5 uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawcza, ze zwiedzaniem

Norwegia – ojczyzna wikingów, fiordów i zórz polarnych.
Państwo nowoczesne, bogate i dobrze zorganizowane. Zapraszamy na siedmiodniową wycieczkę krajoznawczą wkraju przez wielu uznawanym za najpiękniejszy w Europie. W Oslo zwiedzimy wyjątkowe parki i historyczne ulice. W mieście Tromso – 350 kilometrów za kołem podbiegunowym - doświadczymy prawdziwej skandynawskiej śnieżnej zimy.
Możemy zażyć kąpieli w wodach Cieśniny Tromsoysundet, wjedziemy kolejką linową na szczyt góry i zwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Spodziewamy się oglądać barwne i tajemnicze spektakle natury - piękną zorzę polarną –zima to najlepszy czas na obserwacje tego fenomenu. Tromso znajduje się na wyspie, więc nie grożą nam dzikie zwierzęta. Czeka nas tydzień aktywnej, pełnej wrażeń skandynawskiej przygody. Narty za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą lub wypożyczyć na miejscu.

Uwagi:
Program w Tromso zakłada zwiedzanie i aktywności przez cały dzień ze światłem słonecznym oraz wieczorami. Część osób może wziąć udział w dodatkowych imprezach – wycieczkach fakultatywnych. Skoordynujemy w taki sposób program zwiedzania, aby te osoby jak najmniej straciły z podstawowego programu zwiedzania.
W Oslo pierwszego dnia poruszać się będziemy na piechotę, a drugiego dnia pieszo oraz komunikacją miejską. Pod koniec obu dni będzie indywidualny czas wolny. W Oslo każdego dnia możemy wziąć suchy prowiant na cały dzień. Po Tromso i okolicy poruszać się będziemy autobusową komunikacją miejską oraz pieszo, aby mieć swobodę i elastyczność.

P R O G R A M ::

    1 dzień - 
WARSZAWA (lub inne lotnisko) – OSLO
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem wyprawy Arsoba Travel. Rejestracja na rejs i nadanie bagaży głównych, przelot. Przylot do Oslo, odbiór bagaży, transfer do hotelu. Pójdziemy na spacer po Oslo kierując się najpierw do Ratusza Miejskiego, gdzie zwiedzimy salę, w której wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla. Następnie przejdziemy do gmachu Opery ze świetnym punktem widokowym na dachu. Stamtąd obok zamku i Noblowskiego Centrum Pokoju, a następnie wzdłuż nabrzeża gdzie rybacy sprzedają z kutrów świeże krewetki pójdziemy do znanego bulwaru Aker Brygge słynącego z nowoczesnej zabudowy. Nocleg w hotelu w Oslo.

    2 dzień - OSLO
Rano po śniadaniu przespacerujemy się ulicą Karl Johans Gate pełną eleganckich sklepów i restauracji. Po drodze osoby chętne będą mogły wstąpić do Galerii Narodowej aby zobaczyć obraz „Krzyk” Muncha. Pozostali będą mieli wówczas ok. godziny czasu wolnego. Całą grupą przejdziemy pod Pałac Królewski przed którym o 13:30 odbywa się zmiana warty. Później zabytkową dzielnicą Oslo przejdziemy do Parku Vigelanda słynącego z 212 rzeźb przedstawiających niezwykle sugestywnie różne stany ludzkiej natury. Pod wieczór możemy pojechać kolejką doskoczni narciarskiej Holmenkollen. Podświetlona w nocy wygląda bardzo efektownie i można na nią wejść, z góry widać rozległą panoramę stolicy. Możemy też nadal zwiedzać centrum, lub rozdzielić się w tych dwóch kierunkach. Nocleg w hotelu w Oslo.

    3 dzień - OSLO – TROMSO
Pojedziemy na lotnisko i wsiądziemy w samolot do Tromso. Po 2 godzinach lotu wylądujemy w Tromso i przejedziemy do hotelu, zakwaterujemy się i pójdziemy na spacer po okolicy. Nocleg w hotelu w Tromso.

    4 dzień - TROMSO
Po śniadaniu pójdziemy na spacer na brzeg Cieśniny Tromsoysundet, skąd rozpościera się panorama wyjątkowego mostu Tromsobrua. Dalej pójdziemy portowymi bulwarami pełnymi drewnianych składów pomalowanych na tradycyjny ciemnoczerwony kolor. Obejrzymy z zewnątrz zabytkową, jedyną drewnianą katedrę w Norwegii oraz bardzo ciekawy architektonicznie budynek centrum arktycznej flory i fauny Polaria (wstęp dla chętnych), obok którego mieści się Norweski Instytut Arktyczny.  Odwiedzimy Plac Targowy Stortorget z zabytkowymi budynkami i pomnikiem rybaka oraz położony nieopodal niewielki skansen, gdzie stoi najstarszy w Tromso dom.  Pojedziemy miejskim autobusem na wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem okolic Tromso.  W kontynentalnej części miasta wysiądziemy przy marinie w dzielnicy Tromsdalen, gdzie będziemy mogli podziwiać wyspę Tromsoya i Tromso z przeciwnego brzegu cieśniny. Po powrocie do hotelu i odpoczynku będziemy wypatrywać zorzy polarnej. Nocleg w hotelu w Tromso.
Wycieczka fakultatywna (dla chętnych): Kulig zaprzęgiem reniferów wraz z obiadem, z możliwością karmienia reniferów.

    5 dzień - TROMSO
Po śniadaniu pójdziemy na dłuższy spacer po kontynentalnej części miasta. Cieśninę przejdziemy pieszo mostem Tromsobrua o długości 1036 m i wysokości 80 m w najwyższym punkcie. Most był w chwili otwarcia (1958 r.) najdłuższy w Europie i jest na liście dziedzictwa kulturowego Norwegii.  Po drugiej stronie cieśniny zatrzymamy się przy Arktycznej Katedrze, która swą nazwę zawdzięcza architekturze przypominającej górę lodową. Chętni będą mogli wejść do środka. Z katedry pójdziemy dalej do stóp góry Storsteinen i wsiądziemy w kolejkę linową, która w cztery minuty zabierze nas na wysokość 421m n.p.m. Z góry podziwiać będziemy przepiękną panoramę Tromso i okolicy. Spacerem wrócimy na wyspę. Objedziemy Tromso dookoła niemal cały czas z widokiem na wodę i fiordy. Przejdziemy się mostem, z którego gdzie nie spojrzeć będziemy mieli piękne widoki.Wieczoremimpreza integracyjna przy ognisku. Nocleg w hotelu w Tromso.
Wycieczka fakultatywna (dla chętnych): Trekking w butach śniegowych - do wyboru 2 lub 5 godzin.

    6 dzień - TROMSO
Po śniadaniu zobaczymy pozostałe ciekawe budynki w Tromso. Przejedziemy mostem Sandnessund na sąsiednią wyspę Kvaloya, gdzie znów przywitają nas fiordy, a ponadto będziemy mogli zobaczyć Tromso od strony zachodniej na drugim brzegu. W drodze powrotnej wysiądziemy z autobusu i pójdziemy na spacer wokół jeziora Prestvannet. O tej porze jest ono zazwyczaj zamarznięte i można po nim bezpiecznie chodzić. Następnie pojedziemy autobusem do dzielnicy Kroken, gdzie przywitają nas górskie potoki i stoki narciarskie. Po południu odwiedzimy Macks Bryggeri -  najdalej na północ położony browar na świecie. Jest tam dobrze wyposażony sklep firmowy, oraz najstarszy w Tromso (od 1928) pub Ølhallen, w którym można spróbować prawie 70 różnych rodzajów warzonego na miejscu piwa i poznać historię miejsca. Można skorzystać z godzinnej wycieczki po browarze z przewodnikiem (dla chętnych). Wieczorem, jeśli dopisze pogoda ostatnia okazja do obserwacji zorzy polarnej. Nocleg w hotelu w Tromso.
Wycieczki fakultatywne (dla chętnych):
- O 9 rano wyrusza około siedmiogodzinna wycieczka skuterami śnieżnymi po okolicach Tromso.
- O 19:00 wyrusza fakultatywna wycieczka minibusem do miejsca, z którego najlepiej widać zorzę polarną. Trwa od 5 do 7 godzin, w zależności od obecności i czasu trwania zorzy.

    7 dzień - TROMSO – OSLO – WARSZAWA (lub inne lotnisko)
Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy na lotnisko. Polecimy do Berlina z konieczną przesiadką w Oslo.

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności
za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

Cena za osobę zależna jest od ilości Uczestników w grupie:
4300 zł (od 30 osób w grupie, wzwyż)
4350 zł (od 25 do 29 osób w grupie)
4500 zł (od 20 do 24 osób w grupie)
4700 zł (od 15 do 19 osób w grupie)
4900 zł (od 10 do 14 osób w grupie)
5000 zł (9 osób w grupie),  5150 zł (8 osób w grupie),  5350 zł (7 osób w grupie),
5550 zł (6 osób w grupie),  5800 zł (5 osób w grupie),

Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacjaw terenie,
- przelot główny w obie strony na trasach:  Warszawa – Oslo – Tromso – Oslo – Warszawa,do limitu 1700 zł, do rozliczenia*;
- 2 noclegi w Oslo i 4 noclegi w Tromso, wszystkie noclegi ze śniadaniami (hotele, pokoje 2-osobowe z dwoma osobnymi łóżkami, z łazienką, z pościelą i ręcznikami);
- wszystkie transfery lotniskowe (w Oslo i w Tromso);
- przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w Oslo i Tromso w czasie pobytu;
- opłaty za wstępy do atrakcji wymienionych w programie (za wyjątkiem określonych
w programie jako „dla chętnych”);
- pilot Arsoba Travel przez cały czas trwania imprezy;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę.

Cena nie obejmuje:
- wyżywienia (poza śniadaniami które są w cenie), gdyż będą to różne koszty, poza tym ze względu na bardzo wysokie ceny w Norwegii, rekomendujemy zabranie własnego prowiantu z Polski,
- dodatkowych wycieczek i wstępów nie ujętych w programie albo z uwagą „dla chętnych”
(lista poniżej);
- dodatkowych transportów, wydatków własnych, pamiątek, itp.

Ceny dodatkowych wstępów (dla chętnych):
- Galeria Narodowa w Oslo: 100 NOK (nieczynna do odwołania z uwagi na zmianę lokalizacji),
- Katedra Arktyczna w Tromso: 50 NOK,
- centrum arktycznej flory i fauny Polaria w Tromso: 145 NOK.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
1. Kulig zaprzęgiem reniferów wraz z obiadem, z możliwością karmienia reniferów.
Koszt: NOK 1695/os. (4-5 godzin)
W cenie: transfer, anglojęzyczny przewodnik, kulig, gorący posiłek
Co trzeba zabrać: ciepłe buty, czapkę zimową, rękawice, szalik
Wycieczka rozpoczyna się o 9:45

2. Treking w butach śniegowych
Koszt: NOK 795/os. (2 godziny)
          NOK 1195/os.(5 godzin)
W cenie: transfer, anglojęzyczny przewodnik, buty śniegowe, kijki, słodki poczęstunek i ciepłe napoje
Co trzeba zabrać: ciepła odzież, ciepłe buty, rękawice, szalik
Wycieczka rozpoczyna się o 9:45

3. Wycieczka skuterami śnieżnymi
Koszt: NOK 1795/os. (7 godzin)
W cenie: transfer, anglojęzyczny przewodnik, kombinezon, rękawice, kask, ciepły obiad i napoje
Wycieczka rozpoczyna się o godz. 8:30

4. Wycieczka na obserwację zorzy polarnej
Koszt: NOK 1450/os. (5-7 godzin)
W cenie: transfer, anglojęzyczny przewodnik, serwis fotograficzny, wypożyczenie statywu, ciepła odzież, wskazówki dot. robienia zdjęć zorzy, gorące napoje i przekąski
Co trzeba zabrać: ciepłe buty, czapkę zimową, szalik, rękawice
Wyczieczka rozpoczyna się o godz. 19:00