KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

OMAN 15 dni - kraj piękny, gościnny i nieodkryty, 4x4


Terminy:  20 października - 03 listopada 2018
               04 - 18 lutego 2019 = potwierdzony (są trzy zgłoszenia)
               21 października - 04 listopada 2019

               oraz terminy do indywidualnego uzgodnienia
                
          
Cena: od 9400 zł/os.
Grupa: od 3 uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawczo - kulturowa
                 samochodem terenowym 4x4, z trekkingiem

    Odkryj z nami cuda OMANU - to wyjątkowy, piękny i przyjazny kraj na wschodnim cyplu Półwyspu Arabskiego. Na terytorium zbliżonym powierzchnią do Polski żyje tylko ok. 3 mln pokojowych i gościnnych, czystych i eleganckich Omańczyków. Ten tak mało znany region, pod wodzą sułtana Qaboosa bin Saida przez ostatnie 30 lat z zacofania i izolacji zmienił się ogromnie - teraz w każdej wiosce jest nowa szkoła a w większych miasteczkach szpitale - i wszędzie dobrze wyedukowana kadra pracowników. Oman ma więcej świetnych dróg szybkiego ruchu niż Polska! Jest tu bardzo bezpiecznie, a policja prawie nie ma co robić - gdyż Omańczycy głęboko i rzetelnie odnoszą się do reguł swojej wiary, jednocześnie okazując na co dzień postawę wyjątkowo przyjazną i otwartą na inne kultury oraz cudzoziemców.
    W ciągu niecałych dwóch tygodni pokażemy Ci, jak bardzo różnorodny krajobrazowo to kraj, przyjazny, smaczny (kuchnia arabsko-hindusko-pakistańska) i pachnący (kadzidłem z drzew liczących prawie 2000 lat)
. Zajrzymy w głąb Wielkiego Kanionu w urzekających przestrzenią górach, odpoczniemy na pięknych, bezludnych plażach i przenocujemy pod kosmicznie rozgwieżdżonym niebem, podejrzymy podwodne życie przy czystych rafach koralowych w ciepłym morzu, wjedziemy w jedną z najstarszych pustyń świata.
    Podróżować będziemy wynajętym samochodem terenowym 4x4, co da nam elastyczność i mobilność, pozwoli także zjechać z doskonałych dróg w boczne szlaki off-road.
Gwarancja dobrej, ciepłej pogody i słońca!

Od ilości osób w grupie zależeć będzie cena za osobę:
13500 zł/os (2 uczestników)
10900 zł/os (3 uczestników)
9900 zł/os (
4 uczestników)
9400 zł/os (od 5 uczestników)

          P R O G R A M ::


    1 dzień – WARSZAWA
Wylot z Warszawy lub dowolnego innego lotniska na świecie.
    2 dzień – MASKAT
Przylot do Maskatu, odbiór wynajętego samochodu, przejazd na plażę miejską Al Azaiba nad Zatoką Omańską, odpoczynek. Zwiedzanie największego meczetu Omanu sułtana Qaboosa bin Saida (z gigantycznymi żyrandolem i dywanem). Budynek Opery Narodowej. Zakwaterowanie w hotelu. Wymiana pieniędzy, zakupy w supermarkecie. Pierwsze spotkanie z miejscową kuchnią (arabsko – hinduską). Zwiedzanie stolicy, spacer po centrum. Pałac Sułtana Qabosa. Wizyta na targu – Mutrah Souq. Nocleg w hotelu w Maskacie.
    3 dzień – MASKAT, WADI DAYQAH
Wyjątkowe i ciekawe muzeum nafty i gazu. Lekki trekking po wzgórzach i wadi, od Riyam do Mutrah. Spacer promenadą, park Riyam. Wycieczka do Wadi Dayqah – Al Mazari, nowa tama i Wadi As Suwayh. Fotogeniczne krajobrazy, miłe jeziorka do kąpieli i odpoczynku. Nocleg w hotelu w Maskacie.
    4 dzień – MASKAT i wybrzeże – rejs
Rejs łodzią po Zatoce Omańskiej na wyspę Daymaniyat, ze snorkowaniem, a dla chętnych z nurkowaniem. Dla osób lubiących oglądać podwodne życie przy rafach koralowych, przybrzeżne wody Omanu należą do najatrakcyjniejszych miejsc świata. Relaks na plaży, kąpiele w morzu z ciepłą, fantastyczną wodą. Wizyta na targu – Mutrah Souq, zakupy w supermarkecie. Nocleg w hotelu w Maskacie.
    5 dzień – AS SIFAH - WAHIBA SANDS
Plaże As Sifah – malownicza kręta trasa, relaks, odpoczynek na plaży i kąpiele w ciepłym morzu. Przejazd na północną krawędź pustyni Ramlat Al Wihibah (Wahiba Sands) – do niewielkiej wioski położonej na skraju pustyni, spotkanie z mieszkańcami. Spacer po wydmach jednej z najstarszych pustyń świata. Nocleg na pustyni lub na obrzeżach wioski na skraju pustyni w namiotach.
    6 dzień – WADI SHAB - SUR
Trekking kanionem Wadi Ash Shab, na końcu kąpiel w płytkich jeziorkach z krystalicznie czystą wodą. Zajrzymy do kanionu Wadi Tiwi, jeśli wystarczy czasu. Przejazd do Sur, zakwaterowanie. Zwiedzanie Sur, m.in. muzeum łodzi. Nocleg w hotelu w Sur.
    7 dzień – WSCHODNIE WYBRZEŻE
Przejazd wschodnim wybrzeżem Omanu, po drodze bezludne plaże, spacer na Lwie wzgórze. Nocleg na dzikiej plaży w namiotach.
    8 dzień – WSCHODNIE WYBRZEŻE
Obserwacje krabików na plaży, odpoczynek. Przejazd wybrzeżem, kąpiel na plaży z rybackimi łódkami. Bardzo malownicza droga, przez kaniony i Góry Księżycowe. Nocleg na dzikiej plaży w namiotach.
    9 dzień – MIRBAT, TAVI ATAYR, WADI DARBAT, KHAWR RURI
Niezwykły wodospad – skalne organy. W Mirbat, sennej rybackiej mieścinie z zamkiem, zobaczymy ruiny grobowca islamskiego uczonego Mohammeda Bin Ali, wokół stary cmentarz. Jeden z największych lejów krasowych świata Tavi Atayr (szeroki na 150 m, głęboki na ponad 200) – można zejść w głąb do połowy i nasłuchiwać treli setek ptaków. Trawertynowa ścian - kurtyna 150 m wysokości. Odwiedzimy kanion Wadi Darbat. Ruiny starożytnego miasta Khawr Ruri i laguna (Unesco). Przyjazd do Salalah, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Salalah.
    10 dzień – SALALAH
Wizyta w dzielnicy z zakładami krawieckimi (dish-dashe, czapki) oraz sklepami z kadzidłem, perfumami i pamiątkami. Uliczki pełne straganów z bananami, kokosami i daktylami z miejscowych plantacji. Kąpiel w ciepłym morzu. Gejzer jaskiniowy na wybrzeżu. Serpentyny Wadi Aful, zjazd na plażę i kąpiel. Klif o wysokości 915 m npm. Nocleg w hotelu w Salalah.
    11 dzień – SALALAH – BAHLA
Wizyta na lokalnym targu spożywczym. Muzeum Kraju Kadzidła. Przelot do Maskatu. Przejazd przez góry na południe do Bahla. Nocleg w hotelu w Bahla.
    12 dzień – AL HAJAR AL GHARBI, JABAL SHAMS lub WADI AN NAKHUR
Pasmo górskie Zachodni Hajar, Al Hajar Al Gharbi. Zajrzymy w głąb Wielkiego Kanionu i dojedziemy do wioski Al Khitaym. Do wyboru dwa trekingi, o różnych stopniach trudności: dłuższy trekking (ok. 9-10 godzin) na najwyższy szczyt Omanu - Dżabal asz-Szams (Jabal Shams) o wysokości 3004 m n.p.m., po drodze spektakularne widoki w głąb głębokich kanionów: Wadi Nakhur, Wadi as Sahtan, Wadi Bani Awf i na wysokie góry: Jabal Khawr i Jabal Misht. Ewentualnie krótszy trekking (3-4 godziny) brzegiem kanionu Wadi an Nakhur. Nocleg w hotelu w Bahla.
    13 dzień – WADI GHUL - BAHLA – NIZWA
Zwiedzanie fortu i targu w Nizwa. Fort w Bahla (Unesco). Odwiedzimy omańską rodzinę w małej wiosce. Odwiedzimy opuszczone stare kamienne miasto przy Wadi Ghul, u wylotu wąwozu Wadi an Nakhur. Nocleg w hotelu w Bahla.
    14 dzień – WADI BANI AWF - MASKAT
Kanion Wadi Bani Awf, położony w północnej części pasma górskiego Al Hajar Al Gharbi – spektakularne górskie, wąwozowe widoki, kręte drogi, malownicze wioski i oazy (należy z Bahla wyjechać wcześnie rano). Przejazd do Maskatu. Supermarket i targ – możliwe zakupy. Przelot powrotny.
    15 dzień – MASKAT - WARSZAWA
Przylot do Warszawy
.

PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2018

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy i przygotowanie w terenie;
- bilet lotniczy Warszawa – Maskat – Warszawa [do limitu: 2600 zł, do rozliczenia];
- bilet lotniczy na trasie Salalah – Maskat;
- wiza turystyczna 30-dniowa do Omanu;
- ubezpieczenie KL, KR, NNW i BP;
- pilot, jednocześnie kierowca Arsoba Travel przez cały czas trwania wyprawy;
- transport wynajętym samochodem terenowym 4x4, na terenie Omanu;
- paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
- opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie obiektów;
- rejs łodzią ze snorkowaniem, sprzęt, przekąska i napoje (ale nurkowanie i sprzęt nurkowy – za dopłatą);
- 9 noclegów w hotelach (apartamenty z osobnymi sypialniami dwuosobowymi, łazienkami, kuchnią i salonem, lub pojedyncze pokoje dwuosobowe z łazienką). Możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie, w kuchni w apartamencie;
- 3 noclegi biwakowe w namiotach;
- sprzęt biwakowy-piknikowy (naczynia, sztućce, kubki, wrzątek) dla całej grupy;
- możliwość zapewnienia namiotów na noclegi biwakowe;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.
    Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 3% ceny wyprawy.

    Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty: wyżywienia, napojów, wydatki własne, itp.
Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to szacunkowo 300 USD.

    Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:
       Pierwsza myśl kiedy rewiduję swoją wiedzę na temat Omanu sprzed wyjazdu? Hm..to chyba jedyne państwo, które zaczyna się na literę 'O'...Po 14 dniach mój sposób postrzegania tego kraju diametralnie się zmienił. Dzięki elastycznemu i intensywnemu planowi mieliśmy możliwość zapoznania się z lokalną kulturą, przesiąknięcia zwyczajami i nawykami mieszkańców tego pustynnego terenu, zwiedzenia mniej i bardziej znanych atrakcji, jak również wypocząć w iście omańskim stylu-na dziewiczych plażach lazurowego Oceanu Indyjskiego delektując się smakiem shishy i gęstych koktajlów o zachodzie słońca. Pan Jurek z niesamowitym polotem opracował program pod nasze potrzeby, nie pomijając naszych najdziwniejszych nawet próśb i uwag. Pisany przeze mnie na bieżąco dziennik ma ponad 100 zapisanych stron, co niewątpliwie może być dowodem na mnogość atrakcji i przygód podczas wyprawy. Posiłek w rodzinie omańskiej, noce na pustyni, całodzienny treking po górach - to tylko część niespodzianek jakimi zostaliśmy uraczeni. Niestety wyjazdy z Arsoba Travel mają jedną zasadniczą i niepodważalną wadę. Używany przez Jurka i spółkę czasospowalniacz nie działa najlepiej i nawet najdłuższa podróż mija szybko jak randka z piękną dziewczyną.

___________________________________________Piotrek, Stargard Szczeciński

Pomysł wyjazdu do Omanu pojawił się nagle. Od samego początku jednak to "nienamacalne coś" ciągnęło mnie żeby tam pojechać. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że ani przez chwilę nie żałowałem tej decyzji. Kraj, o którym nie myśli się planując wakacje, lub rozmawiając ze znajomymi o wymarzonych miejscach na wyjazd, okazał się jednym z najciekawszych miejsc jakie w życiu udało mi się zobaczyć. Przede wszystkim wrażenie robi ogrom wytworów natury. Góry, kaniony, ocean towarzyszą dosłownie przez cały czas podróży po Omanie i wciąż przypominają, jak mali jesteśmy w porównaniu z ogromem naszego świata. Przez cały ten czas miałem wrażenie obcowania sam na sam z naturą - dziką, surową i nietkniętą przez człowieka. Nie ma tłumów turystów, ba powiedziałbym nawet, że w ogóle nie ma turystów, dzięki czemu nie ma też "turystycznej tandety", która skutecznie psuje wrażenia w wielu innych częściach świata. Oman jest jednym z takich miejsc, które jeszcze bronią się przed zalewem ludzi z aparatami i zdaje się nie przejmować światem, który ciągle biegnie do przodu. Tutaj miałem możliwość przyjrzenia się z bliska jak wygląda miejsce, w którym czas się zatrzymał, wszystko emanuje spokojem i oszałamiającym pięknem.

___________________________________________Bartek, Warszawa