KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Rosja - KAMCZATKA 15 dni - kraina wulkanów, łososi i niedźwiedzi - WYCIECZKA


Termin:  12 - 26 lipca 2022 (są już 4 osoby)
dokładny termin i realizacja zależne będą od otwarcia granic Rosji dla turystów


Cena:  od 11200 zł/os.
Grupa: od 3 do 10 uczestników
Charakter: wycieczka krajoznawczo - kulturowa, z lekkimi aktywnościami

    KAMCZATKA to półwysep w azjatyckiej części Rosji, nie bez powodu nazywany rosyjskim końcem świata. Na całym obszarze (nieco większym od Polski) zamieszkuje jedynie 400 tys. osób, z czego większość mieszka w Pietropawłowsku Kamczackim. Poza Rosjanami, jest kilka grup autochtonicznych.
   
    Tym, co na Kamczatkę przyciąga najbardziej jest dzika przyroda. Czyste rzeki obfitujące we wszystkie gatunki łososia pacyficznego oraz dzika tundra, w której łatwiej spotkać niedźwiedzia niż człowieka... Wszystko to okraszone wulkanicznymi krajobrazami.
   
    Kamczatka znajduje się w "pacyficznym pierścieniu ognia" - otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych erupcji wulkanicznych oraz trzęsień ziemi. Znajduje się tu około 160 wulkanów, z czego ponad 20 jest aktywnych, co sprawia, iż półwysep jest aktywny sejsmicznie. Dzięki temu kolejną atrakcją półwyspu są liczne gorące źródła i gejzery.
   
    Wyprawa na Kamczatkę, to podróż do jednego z niewielu miejsc na świecie, których nie zdominował człowiek. Tu ciągle rządzi przyroda...

Dla tych, którzy chcą poznać piękno Kamczatki w wygodnych warunkach bez długich trekkingów i męczących podejść, przygotowaliśmy WYCIECZKĘ KRAJOZNAWCZĄ. Jej program pozwala cieszyć się urodą Kamczatki oraz zapoznać się z atrakcjami północy kraju. Podczas tej wyprawy zwiedzimy przepięknie położone wioski Kliuczi i Esso oraz odwiedzimy kilka bardzo interesujących muzeów. Wulkany i góry zobaczymy podczas mało wyczerpujących wycieczek i spacerów.


Aktywnych podróżników, którzy chcą poznać uroki Kamczatki podczas długich trekkingów wśród dzikiej przyrody zachęcamy do zapoznania się z programem TREKKINGU.

Cena wycieczki za osobę uzależniona jest od finalnej liczby Uczestników:
11200 zł/os (grupa 10 Uczestników + pilot)
11400 zł/os (grupa 9 Uczestników + pilot)
11700 zł/os (grupa 8 Uczestników + pilot)
12000 zł/os (grupa 7 Uczestników + pilot)
12500 zł/os (grupa 6 Uczestników + pilot)
13100 zł/os (grupa 5 Uczestników + pilot)
14000 zł/os (grupa 4 Uczestników + pilot)
15400 zł/os (grupa 3 Uczestników + pilot)

                          P R O G R A M ::

    1 dzień – WARSZAWA – przelot
Zbiórka na wyprawę w Warszawie na lotnisku im. Chopina. Rejestracja na rejs, nadanie bagażu głównego. Przelot nad prawie całą Rosją, z przesiadką w Moskwie (konieczna może być zmiana lotniska, czyli transfer pomiędzy lotniskami).
    2 dzień – PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI
Przylot na Kamczatkę, na lotnisko Elizowo. Przejazd autobusem do stolicy - Pietropawłowska Kamczackiego. Zakwaterowanie. Spacer po historycznym centrum stolicy, wejście na Wzgórze Miłości, wizyta na rybnym rynku - pierwsze zakupy i degustacja "kamczackiego złota" czyli ikry, wędzonej czerwonej ryby z gatunku łososi pacyficznych i królewskich krabów kamczackich, wątróbki rybnej. Wieczór integracyjny. Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
    3 dzień, – PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI (fakultatywnie np: Dolina Gejzerów i kaldera Uzon, śmigłowcem)
Wejście na wschód słońca na wzgórze z piękną panoramą stolicy i zatoki Awiaczyńskiej, z wulkanami w tle (jeśli pogoda pozwoli i nie będzie padać). Wycieczka po okolicy Pietropawłowska – na brzeg Oceanu Spokojnego (plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem), wzgórze z panoramą widokową, po drodze stary cmentarz. Zwiedzanie Muzeum Krajoznawczego. Możliwa kąpiel parowa w ruskiej bani – czyli saunie w stylu rosyjskim (dla chętnych, konieczna wcześniejsza rezerwacja). Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
Chętni mogą w tym dniu zrealizować wycieczkę fakultatywną np. helikopterem do Doliny Gejzerów.
    4 dzień, – REJS PO ZATOCE I WYBRZEŻU OCEANU SPOKOJNEGO
Morska wycieczka na kutrze lub jachcie motorowym – wybrzeże Oceanu Spokojnego. W programie: Zatoka Awiaczyńska, skała „Trzej bracia”, Zatoka Ruska, zatoki (małe fiordy) wybrzeża Kamczatki, połów morskiej ryby (każdy może łowić), degustacja ikry morskiego jeża, krabów, degustacja rybnej zupy „uchy” ze świeżych łososi pacyficznych, obserwacja ptaków (stanowisko gniazdowe na wyspie „Stariczkow”). Wycieczka trwa 9 godzin, w jej cenę wchodzą posiłki, usługi kucharza. Wieczorem czas wolny. Chętni mogą skorzystać ponownie z ruskiej bani. Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
    5 dzień, – MASYW WACZKAŻEC
Całodniowa wycieczka w rejon górskiego masywu Waczkażec. W przeszłości był to osobny, duży wulkan, jednak w rezultacie bardzo silnej erupcji uległ podziałowi na trzy osobne góry. Jest to urokliwy, fotogeniczny teren, dobry dla spacerów, obserwacji alpejskich kwiatów, ptaków i górskich krajobrazów. Przejazd w region masywu zajmie nam ok. 2 h, następnie ok. 3 h spacerów i lunch. Przed powrotem do miasta, przejedziemy jeszcze w rejon jezior Zeleniowskich, gdzie będziemy się mogli wykąpać w gorących źródłach. Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
    6 dzień,  - PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI – KLIUCZI
Przejazd autobusem na północ Kamczackiego Kraju (ok. 10 godzin). Jest to główna i w zasadzie jedyna droga na Kamczatce, w większości szutrowa – utwardzona, poprowadzona doliną rzeki Kamczatki. Po drodze będziemy mijać nieliczne wioski, a w niewielkim miasteczku Miłkowo (gdzie na ścianie bloku mieszkalnego znajduje się wielka podobizna Jurija Gagarina) zatrzymamy się na półgodzinny postój aby w miejscowym barze zjeść obiad. Wieczorem spacer nad rzekę Kamczatkę. Nocleg w hotelu w Kliuczach.
    7 dzień, - KLIUCZI
Spacer po wiosce Kliuczi, leżącej między wulkanami Kliuczewska Sopka (najwyższy wulkan Eurazji) i Szewiełucz (najdalej położony na północ aktywny wulkan). Wycieczka łodzią po rzece Kamczatce, jej rozlewiskach i jeziorze, połączona z połowem ryb. W cenie obiad z ryb pieczonych na ognisku i rybna zupa "ucha", świeża ikra. Nocleg w hotelu w Kliuczach.
    8 dzień, - KLIUCZI – ESSO
Przejazd częściowo autobusem, częściowo autostopem z Kliuczi do Esso, siedziby Bystrzyńskiego Parku Narodowego. Dolina w której położone jest Esso, nazywana jest „Szwajcarią Kamczatki”. Zwiedzanie wioski, muzeum etnograficznego oraz skansenu narodów autochtonicznych Kamczatki. Kąpiel w odkrytym basenie z leczniczą wodą z termalnych źródeł. Nocleg w hotelu w Esso.
    9 dzień, - ESSO
Dzień przeznaczony na relaks i wycieczki po okolicy. Odwiedzimy Muzeum Niedźwiedzia. Możemy wejść na wzgórze z którego jest piękna panorama okolicy (strome podejście i zejście). Chętni mogą wybrać wycieczki fakultatywne, np. spław na pontonie rzeką Bystrą lub przejażdżkę na koniu. Wieczorem kąpiel w odkrytym basenie c.d. Nocleg w hotelu w Esso.
    10 dzień, - ESSO - PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI
Powrót autobusem do stolicy (ok. 10 godzin). Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
    11 dzień, – NAŁYCZEWSKI PARK NARODOWY, WIELBŁĄD
Pozostawienie nadmiarowego bagażu w depozycie, zakupy spożywcze. Przejazd doliną Suchej Rzeczki do bazy przy przełęczy pod wulkanem Awiaczyńskim. Zabawy z susełkami – „jewraszkami”. Wejście na pobliską górę „Wielbłąd”, panorama widokowa [stopień trudności: łatwy; długość po trasie w obie strony: 6 km, suma wzniosów: 300 m]. Wizyta w ciekawej stanicy parku narodowego. Nocleg w domku turystycznym w bazie (pokoje 4-osobowe z dwoma łóżkami piętrowymi i śpiworami, w cenie noclegu są toalety i umywalniki, lecz brak prysznica; za dodatkową opłatą można skorzystać ze stołówki, posiłków oraz sauny – ruskiej bani).
    12 dzień, – WULKAN AWIACZYŃSKI
Całodniowa wycieczka - trekking górski - do krateru wulkanu Awiaczyńskiego 2741 m npm [stopień trudności: średni, pod koniec trudny: do góry około 6 godzin, w dół około 4 godziny, długość po trasie w obie strony: 16 km, suma wzniosów: 1850 m]. Szlak jest dobry, wygodny, udeptany, chodzi tam dużo turystów. Ostatni odcinek szlaku (600 m w pionie) jest jednak uciążliwy - to stożek wulkanu, zatem piarżyście, osypiście. Osoby dla których będzie to zbyt męczące, nie muszą wchodzić na sam szczyt do krateru, mogą zatrzymać się w połowie, gdzie są ławki na odpoczynek i tam zaczekać na resztę grupy. Można też w ogóle nie wchodzić tego dnia na wulkan, tylko spędzić dzień na relaksie i samodzielnych spacerach. Po powrocie na bazę odpoczynek. Nocleg w domku turystycznym w bazie (uwagi jw.).
    13 dzień, – PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI (fakultatywnie: Dolina Gejzerów i kaldera Uzon, śmigłowcem)
Powrót do stolicy. Zwiedzanie Muzeum Wulkanów. Dzień rezerwowy, przeznaczony na wycieczki fakultatywne, dla chętnych. Rodzaje takich wycieczek z opisem i ceną, pilot przedstawi Uczestnikom do wyboru odpowiednio wcześniej, aby móc je zarezerwować. Możliwa np. całodzienna wycieczka śmigłowcem do Doliny Gejzerów i kaldery Uzon, z przelotem nad aktywnym wulkanem lub inna - nad jezioro Kurylskie z obserwacją niedźwiedzi. Do wyboru także inne wycieczki i aktywności. Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
    14 dzień, – WULKAN MUTNOWSKI
Całodniowa wycieczka do krateru wulkanu Mutnowskiego, który razem z wulkanem Goriełym i Wiljuczyńskim, tworzą malowniczą i niezwykłą południową grupę wulkanów. Przejazd przez przełęcz przy wulkanie Wiljuczyńskim, następnie lekki trekking do wnętrza krateru wulkanu Mutnowskiego, po dojściu do krateru obserwacje lodowca z serakami, wodospadu, pól gejzerów i siarkowych fumaroli, niesamowite wielobarwne formacje, „dzika planeta – inny świat”. Przejazd w rejon wodospadu przy kanionie Opasnym, lunch, spacer i powrót do stolicy. Nocleg w hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim.
    15 dzień, – PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI – przelot – WARSZAWA
Czas wolny, ostatnie zakupy pamiątek, ikry, itp. Przejazd na lotnisko Elizowo. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot do Polski, z przesiadką w Moskwie (konieczna może być zmiana lotniska, czyli transfer pomiędzy lotniskami).

To jest program maksymalny.
W miarę możliwości pogodowych oraz kondycji Uczestników, postaramy się go zrealizować.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników.
Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.

PROGRAM AUTORSKI: JERZY ARSOBA
COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2018

Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E ::

- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- polski pilot Arsoba Travel, przez cały czas trwania wyprawy, jednocześnie przewodnik w czasie górskiego trekkingu na wulkan Awiaczyński;
- bilety lotnicze na trasie Warszawa – Pietropawłowsk Kamczacki – Warszawa - do limitu 4000 zł, do rozliczenia*;
- ewentualny konieczny transfer między lotniskami w Moskwie;
- wizowanie, wiza turystyczna 1-krotna do Rosji, w tym wszystkie koszty powiązane jak np. obowiązkowy voucher i ubezpieczenie, opłaty centrum wizowego;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (min. 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
- wszystkie noclegi wg programu, w standardach:
   > w mieście: w pokojach 2-osobowych z łazienką lub w wynajętych mieszkaniach 2-3-osobowych z łazienką;
   > na terenie bazy pod wulkanem Awiaczyńskim wg programu: w pokojach 4-osobowych z dwoma łóżkami piętrowymi i śpiworami, w cenie noclegu są toalety i umywalniki, lecz brak prysznica; za dodatkową opłatą można skorzystać ze stołówki oraz sauny – ruskiej bani;  
- wszystkie wycieczki i transporty wg programu, za wyjątkiem tych określonych z dopiskiem „dla chętnych”;
- wszystkie bilety wstępu wg programu: na teren parków narodowych, do atrakcji i muzeów wg programu, za wyjątkiem wskazanych z dopiskiem „dla chętnych”;
- wydany w formie drukowanej mapnik wyprawowy;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane przez pilota w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy.

Uczestnicy na miejscu pokrywają koszty:
- własnego wyżywienia,
- pozostałych wstępów i wycieczek fakultatywnych – tych z dopiskiem „dla chętnych”,
- pamiątek, wydatków własnych.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać ze sobą na wyżywienie to szacunkowo 170 USD.
Zwracamy uwagę, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, planowane wycieczki fakultatywne, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


    Galeria zdjęć "ROSJA nieznana - Syberia i daleki wschód Rosji" - OTWÓRZ w nowym oknie.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ

OPINIE UCZESTNIKÓW:
    Chcemy powiedzieć, jak bardzo warto jest uczestniczyć w wyprawach organizowanych przez Jurka. Niezapomniana przygoda, mozliwość poznania barw Kamczatki - czerwonego łososia, wspaniałej ikry w łowionych przez nas rybach, jak również poczuć przysłowiową „siekierę” siarkowych intensywnie żółtych fumaroli, od których aż się w głowie kręci. A od Kamczatki właśnie głowa wiruje - od wrażeń doznanych i ludzi poznanych. Wyprawa toczy się swoim torem – współdecydujemy co i jak chcemy zrobić. A wszystko z pomocą Jurka, który jest świetnym przewodnikiem, podróżnikiem i organizatorem w jednym, na którego naprawdę można liczyć.
    Wulkany zdające się budzić na nasze zaproszenie. To niesamowite wrażenie, które ogarnia człowieka - z jednej strony podziw przed buchającą  pyłami i dymami górą, a z drugiej baczenie przed spotkaniem drapieżnika... Wszelki poniesiony trud zwraca się z ogromną nawiązką. W nagrodę dla odważnych, ukazują się zapierające dech w piersiach widoki, piękne kwiaty i wszelka roślinność, którą można podziwiać do woli po ciężkim marszu przez wulkaniczne piargi. Jednym słowem cudowna feeria barw i wrażeń.
    Jeśli lubicie przemierzać nieoznaczone szlaki, aby dojść do celu, jeśli lubicie dreszczyk emocji związanych z niepewnością spotkania niedźwiedzia, to polecamy! Zawsze jesteście uzbrojeni w nieocenione wsparcie Przewodnika.
    I nawet, gdy w kamczackiej głuszy macie problem zdrowotny lub załamie się pogoda, to można przebyć drogę do stolicy Kraju Kamczackiego przeuroczą „wachtowką”, która zapewni Wam, drodzy Czytelnicy, niezapomnianych wrażeń. Przedzieranie się przez gęsty las w przemiłym towarzystwie „tubylców” oraz komarów dostarczy Wam doznań, których jesteśmy pewni, że nie zapomnicie na bardzo długo. Nawet jeśli droga przez nieznane „wyboje” i wycinanie utrudniających przejazd drzew i konarów miała by zająć 10 godzin.
    Znajomi po powrocie pytali nas – „Było ciężko?” Tak, momentami trzeba było się wysilić. Ale uwierzcie nam - to nie jest problem. Bo przecież jadąc na „koniec świata” trzeba liczyć się z pewnymi, fizycznymi problemami, takimi chociażby jak kondycja. Niemniej chcemy jeszcze raz podkreslić, że Jurek – przewodnik dopasowuje program do indywidualnych potrzeb pragnących przeżyć przygodę podróżników.
    Ponadto udaną wycieczkę tworzą współtowarzysze. Niezapomnianą częścią wyjazdu są osoby z chęcią, zaagażowaniem oraz poświęceniem. Ci, którzy stanowią nieocenioną wartość każdej wyprawy bądź chociażby najmniejszego wypadu. A na Kamczatkę jadą ludzie mający w sobie pasję podróżowania, chcący doznać wrażeń, o których wcześniej wspomnieliśmy.
    Nie znamy skali, w której moglibyśmy zawrzeć nasze przeżycia. Przekonajcie się sami i jedźcie, nawet w ciemno, z Arsoba Travel. Naprawdę WARTO !
______________________________________________Leszek i Marian, Wrocław/Zakopane :)

    Osobom zakochanym w odludnych miejscach, wielbicielom gór i wulkanów, amatorom wyszukanych smaków, krętych dróg czasem pod górkę, dziwactw przyrody i nie zawsze wysokich temperatur uprzejmię donoszę... Kamczatka jest najwspanialszym miejscem na ziemi.
A więc po kolei:
- odludne miejsca to wędrówka po parkach gdzie niedźwiedzia stopa staje częściej niż ludzka, a ostatni homo sapiens przechadzał się nie wcześniej niż kilka dni temu;
- góry i wulkany znajdziecie odwróciwszy się w dowolną stronę, a czasem nawet leżąc na ziemi i patrząc w górę;
- wyszukane smaki - najchętniej bym nie wspominała, bo na samą myśl o ikrze, czerwonej rybie czy king krabie mam ochotę kupić bilet i znów je pożerać każdym kawałkiem mojego ciała. Naturalny smak zapach, wygląd to wręcz perfekcyjne dzieło natury. Nigdzie, przenigdzie nie uda się wam samemu zrobić ikry i jeszcze jej zjeść. Dla chętnych możliwość przedłużenia rozkoszy nawet do granic Polski;
- kręte drogi pod górkę - cóż ciężko na wulkan wchodzić prostą drogą w dół... ale warto;
- dziwactwa przyrody - widzieliście kiedyś buchającą z ziemi parę, jezioro o temperaturze 80 stopni, bąbelki błotne skaczące tak z metr nad ziemię, niedźwiedzia 200 metrów od was, czy gotującą się rzekę?
- nie zawsze wysokie temperatury - no cóż raczej było ciepło, ale w góry zabierzcie proszę dodatkową bluzę, czapkę i rękawiczki.
    Nadal niezdecydowani... polecam przejrzenie zdjęć... bo Kamczatka to naprawdę najwspanialsze miejsce na ziemi (a uwierzcie, niejedno w życiu widziałam).
    A to wszystko okraszone towarzystwem niezapomnianego pocieszyciela, który masował obalałe mięśnie "plecakowe", Jurka Arsoby.
    Ale o tym wszystkim możecie się przekonać tylko decydując się na wyjazd na Kamczatkę.
______________________________________________Ewa, Warszawa

    Cały czas przed oczami stoją te niesamowite krajobrazy, których nie da się po prostu opisać słowami. Wulkaniczne wzniesienia, śnieg przeplatany wysepkami usypanymi z wulkanicznego piasku, osuwające się na naszej drodze kamienie.. strumienie płynące wolno i wypływające spod śnieżników... niespotykane chmury płynące po błękitnym niebie ponad szczytami wulkanów i wzniesień. Wspaniała, dzika natura, najczystsze powietrze, jakim kiedykolwiek oddychałam i przejrzystość powietrza nieskażonego niczym.
    Cieszę się, że tam byłam i wspomnienia pozostaną na zawsze. O przyrodzie, o przygodzie, o ludziach, który tam żyją, o jedzeniu, o wysiłku, wyzwaniach, żartach, wsparciu. Bardzo dobra organizacja, wyprawa trudniejsza niż zapowiadano, ale potem daje to wiele satysfakcji i radości :) !
    Organizator sprawdzony - można jechać. Przeciągnie, wymęczy, ale śmiechu i fascynacji tym, co przeżyliśmy starcza potem na dłuuugo.
______________________________________________Agata i Robert, Warszawa