KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

TRANSATLANTYK Aleksandra Doby - przed startem ekstremalnej wyprawy

strona główna » aktualności » TRANSATLANTYK Aleksandra Doby - przed startem ekstremalnej wyprawy

W Policach nasz mistrz kajakowy po raz pierwszy zaprezentował kajak oceaniczny, którym zamierza samotnie przepłynąć Ocean Atlantycki...

Prototypowy kajak oceaniczny "OLO" został przywieziony na prezentację w Policach. Foto Jerzy Arsoba, © Arsoba Travel

    1 października w Policach miała miejsca pierwsza i jedyna publiczna prezentacja KAJAKA OCEANICZNEGO, na którym Aleksander Doba wyruszy jeszcze w tym miesiacu na najbardziej ekstremalną ze swoich kajakowych wypraw.
    TRANSATLANTYK 2010-2011 - czyli próba samotnego przepłynięcia Oceanu Atlantyckiego z Afryki Zachodniej do Ameryki Południowej. I to nie wszystko! Olek zdradził nam, że po zakończeniu tego etapu, planuje płynąć dalej tym kajakiem wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej na północ, aż do Ameryki Północnej. A potem może jeszcze wrócić do Europy! Szalony człowiek.... i może :)
    Choć wielu ludziom idea ta wydaje się niemożliwa do zrealizowania, my i szerokie grono jego fanów głęboko wierzymy w powodzenie wyprawy. Dlatego, że jeśli ktoś ma tego dokonać, to właśnie OLO - 64-letni doświadczony i nieustraszony wspaniały człowiek. Lista jego dokonań kajakarskich jest długa i niesamowita. Olek wprawdzie już raz próbował przepłynąć Atlantyk, jednak tamta próba była niewystarczająco przygotowana, był też zależny od innych osób. Tym razem wyrusza w swoim klasycznym stylu: samotnie, bez wsparcia z zewnątrz, sam odpowiadając za przygotowanie, wyposażenie, licząc tylko na swoją żelazną kondycję.
    Na zdjęciach poniżej obejrzymy relację z prezentacji kajaka, w całości zaprojektowanego i wyprodukowanego w stoczni jachtowej pana Andrzeja Armińskiego, głównego Sponsora wyprawy.
    Olek zaufał nam po raz kolejny: Arsoba Travel obejmuje patronatem medialnym jego najnowszą i najbardziej hardkorową wyprawę. Już wkrótce na stronach naszego portalu będzie można śledzić losy wyprawy oraz oglądać trasę, aktualizowaną codziennie na podstawie sygnałów gps wysyłanych automatycznie przez urządzenia zainstalowane na kajaku.
    Uruchomimy także specjalną stronę poświęconą tej wyprawie
http://www.aleksanderdoba.pl

                                                                                  APEL O POMOC
    Jako medialny opiekun wyprawy Olka mamy propozycję, a jednocześnie ogromna prośbę: przygotowania do wyprawy nadal trwają, czasu pozostało coraz mniej - tylko do 18 października!
    Jak to zwykle bywa, im bliżej startu tym ciśnienie większe, a i niestety pewne braki wypłynęły, jak plama paliwowa... Otóż po próbach i testach okazało się, iż telefon satelitarny, który Olo otrzymał na wyprawę ma zbyt słaba baterię, by można było swobodnie zabrać go ze sobą, dokupienie baterii nie jest możliwe, bo takich już nie ma... dodatkowo zasilanie jest nieodpowiednie do sieci, jaką dysponuje żółta łódź nawodna Ola...
    Zatem ogłaszamy wszem i wobec, że można pomóc Olowi w zakupie nowego telefonu, by było bezpiecznie i kontaktowo ! :) Potrzebna jest także specjalna kamera wodoodporna, z mocowaniem na głowie, aby Olo mógł rejestrować swoje zmagania z Oceanem.

W imieniu Olka ogromnie dziękujemy Darczyńcom:
Kazimierz Keller, Gryfino; Zdzisław Pietka; Radło Andrzej, Warszawa; FHU "DRAWA" Zdzisław Ptak; Kubis Magda, Puck; Tomasz Olejniczak, Świnoujście; Władysława Kuziemko, Gryfino; Kuś Marian, Orzesze; Fata Piotr Kaliszek, Warszawa; Dorota Wiesława Niedźwiedzka, Gdańsk (Morzkulcowa Dorotka); Maciej Skarbek, Gdańsk; Grzegorz Bitel, Szczecin; Marta Tarka, Szczecin; Marzenna Szklarska, Szczecin; Czesław Ochot, Katowice; Aleksander Nowakowski, Poznań; FU "KAJNET" Justyna Grankowska, Resko; Alina Urbanowicz - darowizna Jarosław Grzyl, Czarnków; Piotr Mocek, Szczecin; Hancewicz Krzysztof, Piła; Talar Aleksander, Kosakowo; Elżbieta Kiełbasiewicz, Gdynia; Piotr Tylikowski, Czeladź; Jadwiga Maria Skwarczyńska, Zabrze; Marek Pozzi, Bytom; Aleksandra Adryańska-Krząkała i Marek Krząkała; Piotr Sztandera, Katowice; Joanna Urban - Ligo, Szczecin