KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy: 12 września - 03 października 2019
              22 czerwca - 13 lipca 2020
              21 września - 12
października 2020
             

Cena:  od 15800 zł/os.
Grupa: od 2 do 8 Uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawcza

    Wyprawa obejmie dużą część zachodnich Stanów Zjednoczonych: Kalifornia, Nevada, Arizona, Utah, Idaho, Wyoming, Montana.

Czeka nas ogromna dawka wrażeń, obrazów, krajobrazów i „dzikiego zachodu”. W trakcie tej wyprawy odwiedzimy przede wszystkim wiele niezwykłych parków narodowych USA – Bryce, Zion, Grand Canyon, Arches, Yellowstone, oraz Zion National Park, zrobimy kilka trekkingów w głębi kanionów szczelinowych, wjedziemy na historyczny przebieg słynnej drogi Route 66. Staniemy na szczycie krateru metorytowego, poczujemy się maultcy wśród ogromnych sekwoi i formacji skalnych w Monument Valley. Oprócz tego zobaczymy najbardziej znane miasta zachodu - San Francisco, Los Angeles i Las Vegas.

Będziemy poruszać się dobrymi amerykańskimi drogami. Za oknem przez cały czas będą piękne widoki, a momentami poczujemy się jak w hollywoodzkim filmie drogi. Samo Hollywood również odwiedzimy!

Zawitamy do miejsc znanych i mniej znanych - takich, które łączy jeden wspólny element: niezwykłe piękno.


          P R O G R A M  ::

     1 dzień – WARSZAWA – przelot – SAN FRANCISCO
Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Spotkanie z pilotem wyprawy. Rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot z koniecznymi przesiadkami. Przylot do San Francisco w Kalifornii. Przejedziemy do hotelu, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy po podróży. Nocleg w hotelu w San Francisco.
     2 dzień - SAN FRANCISCO
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie San Francisco. Miasto naszpikowane jest atrakcjami, postaramy się zobaczyć jak najwięcej. Przejdziemy się piechotą po słynnym moście Golden Gate, który zawsze robi ogromne wrażenie. Jeśli nie będzie mgły nad zatoką to będziemy mieli dobry widok na słynne więzienie Alcatraz. Pójdziemy do bardzo europejskiej dzielnicy North Beach i przespacerujemy się najbardziej krętą ulicą świata - Lombard Street. Przejedziemy się zabytkowym tramwajem po słynnych stromych ulicach, które znamy z filmów. Odwiedzimy najstarsze w Ameryce China Town oraz Alamo Square - jeden z najsłynniejszych krajobrazów San Francisco gdzie drapacze chmur wystają w oddali ponad dachy pięknych wiktoriańskich domów.
Wieczorem dla chętnych 2,5 godzinna wycieczka do więzienia Alcatraz ($55/os.) Nocleg w San Francisco.

     3 dzień - SAN FRANCISCO - YOSEMITE NP.

Rano wymeldujemy się z hotelu i ruszymy odkrywać kolejne uroki Kalifornii. Pojedziemy do Parku Narodowego Yosemite, jednego z najważniejszych w USA. W Dolinie Yosemite pójdziemy na dłuższy trekking, podczas którego zobaczymy wodospady Yosemite Falls, Vernal Falls i Nevada Falls. Będziemy szli doliną w otoczeniu pięknych gór i wyjątkowej przyrody. W drodze powrotnej odwiedzimy kilka punktów widokowych. Nocleg w jednym z ośrodków na terenie parku lub w okolicy.
Dzienny dystans samochodem: ok. 300 km

    4 dzień – YOSEMITE NP. - SEQUOIA NP. - LOS ANGELES
Ruszymy do kolejnego słynnego i wyjątkowego miejsca. W Parku Narodowym Sekwoi, gdzie rosną te ogromne drzewa rozpoczniemy od spaceru do General Sherman Tree, największego na świecie okazu Mamutowca Olbrzymiego. Wysokie na 84 metry drzewo z ośmiometrową średnicą pnia to największa atrakcja parku. Pójdziemy szlakiem Big Trees Trail, gdzie poczujemy się malutcy w otoczeniu potężnych sekwoi. Przez park będziemy jechać malowniczą, krętą drogą Generals Highway. Zrobimy kilka przystanków w najciekawszych widokowo miejscach. Późnym wieczorem dojedziemy do Los Angeles, gdzie przenocujemy.
Dystans dzienny samochodem: ok 650 km.

    5 dzień – LOS ANGELES
Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Los Angeles. Czeka nas spacer po słynnym deptaku Ocean Front Walk na plaży Venice Beach. Później przez Santa Monica Boulevard przejedziemy do słynnej dzielnicy Beverly Hills i pójdziemy na spacer wśród wypasionych rezydencji gwiazd kina. Stąd blisko już do Krainy Snów. W Hollywood odwiedzimy aleję gwiazd i zrobimy sobie zdjęcia na tle słynnego białego napisu na Hollywood Hills. Możemy pojechać do Griffith Observatory na spacer po parku wokół obserwatorium z panoramą Los Angeles. Pod wieczór ruszymy na wycieczkę drogą Pacific Coast Highway uznawaną za najbardziej malowniczą na cały kontynencie. Przejedziemy odcinek z Santa Monica przez Malibu do Point Mugu. Będziemy często zatrzymywać się, by uchwycić niepowtarzalne widoki, których na trasie nie brakuje. Finałem będzie piknik o zachodzie słońca przy point Mugu Rock. Wrócimy na nocleg do Los Angeles.
Dzienny dystans samochodem: ok 220 km
    6 dzień – LOS ANGELES - DEATH VALLEY - LAS VEGAS
Rano po śniadaniu opuścimy Los Angeles i skierujemy się na północ. Pierwszym naszym celem tego dnia będzie Park Narodowy Doliny Śmierci. Po drodze zaopatrzymy się w wodę, bo Dolina Śmierci jest jednym z najgorętszych miejsc na świecie. Latem temperatura dochodzi do 45°C. Koniecznie zabieramy nakrycia głowy. W Dolinie odwiedzimy Stovepipe Wells, małą westernową wioskę pośrodku niczego. Zrobimy zdjęcia i pojedziemy dalej do wydm piaskowych Mesquite Flat Sand Dunes, Devils Corn Field i Badwater Basin słynącego z "wędrujących kamieni", samoistnie przemieszczających się kawałków skały. Jak one to robią? Nauka do dziś nie wie. Z Doliny Śmierci wjedziemy prosto do stanu Nevada, a naszą podróż tego dnia zakończymy w Las Vegas, gdzie przenocujemy.
Dzienny dystans samochodem: ok 700 km
    7 dzień – LAS VEGAS
Cały dzień spędzimy w światowej stolicy hazardu. Pójdziemy na spacer główną ulicą Las Vegas Strip, przy której mieszczą się najpiękniejsze hotele, kasyna i lokale rozrywkowe. Zajrzymy do słynnych hoteli Venetian (w środku wodnymi kanałami pływają gondole!) i Ceasar's Palace. Przejdziemy pasażem handlowym Fremont Street Experience, nad którym zawisł ogromny kolorowy ekran LCD. Zobaczymy też słynne "Wedding Chapels", prywatne kaplice, w których ślubów udziela np. Elvis Presley ;) Wieczorem pójdziemy zobaczyć spektakularny pokaz fontann przy hotelu Bellagio.
Chętni będą mogli spróbować szczęścia w jednym z wszechobecnych kasyn. Nocleg w Las Vegas.

    8 dzień – LAS VEGAS - HOOVER DAM - GRAND CANYON - FLAGSTAFF
Rano opuścimy Las Vegas. Po niecałej godzinie jazdy dotrzemy do Zapory Hoovera, na granicy stanów Nevada i Arizona. Długa na 380 i wysoka na 225 metrów tama na rzece Kolorado robi olbrzymie wrażenie. Później pojedziemy na południową krawędź Wielkiego Kanionu. Zatrzymamy się przy kilku punktach widokowych, by móc jak najlepiej poznać to wyjątkowe i monumentalne miejsce. Gdzie nie spojrzeć, piękne widoki. Przy południowej krawędzi kanionu jest mnóstwo ścieżek i punktów widokowych, przejdziemy i zobaczymy ile się da. Przenocujemy we Flagstaff.
Dzienny dystans samochodem: ok. 620 km
     9 dzień – FLAGSTAFF - METEOR CRATER - WINSLOW - ROUTE 66 - PETRIFIED FOREST NP. - CHINLE
Po śniadaniu pojedziemy na środek pustyni zobaczyć krater powstały w wyniku uderzeniu meteorytu 50 tys. lat temu. Wielka dziura w ziemi ma półtora kilometra szerokości. Czeka nas tam wycieczka z przewodnikiem po krawędzi krateru i projekcja filmu o jego powstaniu. Później zawitamy do miasteczka Winslow, przez które przebiega jeden z nielicznych zachowanych odcinków słynnej Route 66. Na skrzyżowaniu z wielkim logotypem drogi zrobimy zdjęcia i przejdziemy się po mieście, które wygląda jak na amerykańskich filmach. Zobaczymy m.in. najmniejszy kościół świata i zabytkowy hotel La Posada zbudowany w stylu Adobe. Będzie czas na zakupy w dobrze wyposażonych sklepach z pamiątkami. Z Winslow pojedziemy do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu. Nazwa parku pochodzi od licznych egzemplarzy skamieniałego drewna jakie występują na jego obszarze, a teren jest niezwykle malowniczy i fotogeniczny. Zrobimy tam kilka barwnych spacerów, m.in.: Painted Desert, Blue Mesa i Crystal Forest. Po pełnym wrażeń dniu pojedziemy na nocleg do Chinle.
Dzienny dystans samochodem: ok. 400 km
    10 dzień – CHINLE - MONUMET VALLEY - NAVAJO MONUMENT - PAGE
Niedaleko od Chinle znajduje się Canyon de Chelly, bardzo fotogeniczny i widowiskowy. Jego zwiedzanie rozpoczniemy od miejsca, w którym stoi wysoka na 250 m skała Spider Rock, znana z westernów. Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych przy kanionie. Później pojedziemy na północ do Monument Valley na granicy Arizony i Utah. Objedziemy samochodem całą dolinę, która jest najpopularniejszym plenerem fotograficznym świata. Staniemy przy wszystkich punktach widokowych, bo warto poświęcić temu miejscu więcej czasu. Jeśli zdążymy, o zachodzie słońca zjawimy się w Navajo National Monument – miejscu, w którym znajdują się jedne z najlepiej zachowanych ruin Anasazi (co w języku Indian Navajo znaczy „starożytni”). Przenocujemy w Page.
Dzienny dystans samochodem: ok. 430 km
    11 dzień – PAGE - ANTELOPE CANYON - KANAB
Przedpołudniem czeka nas wycieczka do kanionu szczelinowego Antelope Canyon, który powstawał przez miliony lat wskutek wymywania piaskowca przez powodzie błyskawiczne. Wejdziemy na wzgórze, z którego będziemy podziwiać Horseshoe Bend - spektakularny przełom rzeki Kolorado w kształcie podkowy. Wrócimy do miasta, by zobaczyć zaporę wodną między jeziorem Powell, a rzeką Kolorado. W drodze do Kanab możemy odwiedzić opuszczony plan filmowy Johnson Canyon Movie Set. Nakręcono tu wiele westernów, a zabudowania choć już mocno zniszczone nadal robią wrażenie. Po południu przyjedziemy do Kanab, będzie czas na zakupy w supermarkecie, zrobienie prania itp. Nocleg w Kanab.
Dzienny dystans samochodem: 160 km

    12 dzień - KANAB - BUCKSHIN GULCH
Jeśli prognoza pogody pozwoli na bezpieczne zwiedzanie i dostaniemy od straży parkowej „zielone światło”, to odwiedzimy najdłuższy kanion szczelinowy w USA – Buckskin Gulch. Będzie chwilami ciasno i mokro, ale przygoda gwarantowana. Gdyby zwiedzanie kanionu okazało się niemożliwe, pojedziemy zobaczyć wydmy Coral Pink Sand Dunes i jaskinie Moqui Caverns. Nocleg w motelu w Kanab.
Dzienny dystans samochodem: 140 km
    13 dzień KANAB – CHECKERBOARD MESA – NARROWS – KANAB
Udamy się do Zion National Park. Obejrzymy unikalną formację skalną Checkerboard Mesa, o powierzchni poprzecinanej na kształt szachownicy. W pierwszej połowie dnia czeka nas trekking kanionem Narrows, który wyżłobiła płynąca przez Zion National Park rzeka Virgin River. Pójdziemy też na atrakcyjny widokowo trekking ścieżką Emerald Pools Trail. Możemy pojechać do miejscowości Springdale na obiad i odpoczynek po zwiedzaniu. Na nocleg wrócimy do Kanab.
Dystans dzienny samochodem: 140 km

    14 dzień - KANAB – BRYCE CANYON – TORREY
Przejedziemy do Bryce Canyon National Park i zrobimy objazd punktów widokowych oraz trekking widowiskową pętlą Navajo Loop pomiędzy skalnymi iglicami. Na punkcie widokowym Inspiration Point zawsze wychodzą niesamowite zdjęcia. W Parku Narodowym Bryce Canyon żyje wiele dzikich gatunków zwierząt. Można tu spotkać m.in. orła, świstaka, susła, sowę i wszechobecne wiewiórki.  Pojedziemy dalej drogą nr 12, klasyfikowaną jako druga widokowa trasa w USA. Jeden z odcinków biegnie środkiem górskiej grani. Czekają nas piękne widoki. Wieczorem dojedziemy do Torrey, gdzie przenocujemy.
Dystans dzienny samochodem: ok. 300 km
    15 dzień - TORREY – CAPITOL REEF NP. - GOBLIN VALLEY - GREEN RIVER
Przejedziemy przez park narodowy Capitol Reef. Nazwa parku związana jest z białymi kopułami skalnymi, które pierwszym osadnikom kojarzyły się z budynkiem Kapitolu w Waszyngtonie. Pójdziemy na trekking do wielkiego mostu skalnego Hickman Bridge i zatrzymamy się przy najważniejszych punktach widokowych. Odwiedzimy Mars Research Station, symulacyjną marsjańską bazę badawczą prowadzoną przez Towarzystwo Marsjańskie (jeśli będzie otwarta), oraz niezwykłą Dolinę Goblinów – Goblin Valley State Park, która swoją nazwę zawdzięcza setkom form skalnych przypominających gobliny i stwory im podobne.
Przenocujemy w Green River.
Dzienny dystans samochodem: ok 210 km
    16 dzień - CANYONLANDS NATIONAL PARK
Udamy się z wizytą do parku narodowego Canyonlands o bogatej rzeźbie terenu. Zobaczymy tam m.in. Upheaval Dome – pozostałość po uderzeniu meteorytu 170 milionów lat temu. Odwiedzimy Dead Horse Point State Park, gdzie z licznych punktów widokowych będziemy obserwować piękno rzeki Kolorado płynącej kanionem 600 metrów poniżej płaskowyżu stanowiącego obszar parku. Nocleg w Green River.
Dystans dzienny samochodem: 260 km 
    17 dzień - ARCHES NATIONAL PARK
Dzień poświęcimy na zwiedzanie Arches National Park, wyjątkowego parku słynącego z widowiskowych łuków skalnych powstałych w wyniku pionowych naprężeń o obrębie skorupy ziemskiej. Czeka nas dwugodzinny trekking (w dwie strony) do potężnego łuku Delicate Arch, spacer po Devil's Garden i kilka mniejszych spacerów do ciekawych formacji skalnych. Na nocleg wrócimy do Green River.
Dystans dzienny samochodem: 220 km
    18 dzień – GREEN RIVER - WEST YELLOWSTONE
Czeka nas dłuższy, całodniowy przejazd do West Yellowstone w stanie Montana w pobliżu parku narodowego Yellowstone. Przenocujemy w motelu lub w domkach na terenie campground w West Yellowstone.
Dzienny dystans samochodem: ok 800 km
    19 dzień – YELLOWSTONE NP.
Yellowstone - najstarszy, najważniejszy i drugi co do wielkości park narodowy USA zasługuje, a wręcz wymaga poświęcenia mu dwóch dni. Zobaczymy źródła termalne i gejzery oraz tarasy gorących źródeł Mammoth Springs. Zwiedzimy też kompleks termalny Norris Geyser Basin z buchającymi parą fumarolami i wrzącymi źródłami. Zatrzymamy się przy wodospadzie Gibbon Falls oraz bazaltowej, powulkanicznej formacji Sheepeaters Cliff. Nocleg w West Yellowstone.
Dystans dzienny samochodem: 160 km

    20 dzień – YELLOWSTONE NP. - GRAND TETON NP. - JACKSON
Pojedziemy do południowej części Yellowstone. Staniemy pod barwnym Grand Prismatic Spring, największym gorącym źródłem w USA, urzekającym tęczowymi barwami. Pojedziemy do gejzera
Old Faithful. Wybucha on średnio co godzinę, ale warto poczekać, bo erupcja jest spektakularna.
Gejzer wyrzuca do 32 tysięcy litrów wrzącej wody na wysokość do 55 metrów. Tuż obok jest ogromny sklep z pamiątkami z Yellowstone. Ciągle pod wrażeniem erupcji gejzera pojedziemy dalej do kompleksu termalnego West Thumb Geyser Basin. W Grant Village u granic parku odpoczniemy nad brzegiem jeziora Yellowstone, bardzo ładnego o tej porze roku. Przejedziemy przez park narodowy Grand Teton do Jackson, pięknej letniskowej miejscowości, gdzie przenocujemy.
Dzienny dystans samochodem: 215 km

    21 dzień – JACKSON - SALT LAKE CITY
Rano pójdziemy na spacer po Jackson, na wskroś amerykańskim kurorcie, pełnym westernowych budynków i atrakcji turystycznych. Będzie to ostatnia okazja do kupienia pamiątek. Po wczesnym obiedzie ruszymy w pięciogodzinną trasę do Salt Lake City, światowej stolicy Mormonów. Wieczorem chętni mogą iść na spacer po mieście lub możemy zrobić szybki wypad nad Wielkie Jezioro Słone. Nocleg w hotelu w Salt Lake City.
Dzienny dystans samochodem: 450km
    22 dzień - SALT LAKE CITY - przelot - WARSZAWA
Przelot z Salt Lake City do Warszawy z koniecznymi przesiadkami. Zakończenie wyprawy.
   


To jest plan maksymalny – być może pogoda, albo warunki drogowe wymuszą pewne zmiany, natomiast jeżeli nie będzie nieoczekiwanych problemów to chcielibyśmy go zrealizować.

Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E  ::


- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – San Francisco i Salt Lake City – Warszawa, z koniecznymi przesiadkami, w klasie ekonomicznej (do limitu ceny biletów 4400 złotych * );
- wszystkie noclegi (21) wg programu: w hotelach i motelach (w standardzie pokojów typu twin z dwoma pojedynczymi łóżkami lub typu double z jednym dużym łóżkiem podwójnym, pokoje z łazienkami i prysznicem);
- wynajem samochodów na wszystkie zaplanowane trasy (od 3 do 21 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (samochód typu middle van 7-miejscowy z klimatyzacją i kierowcą Arsoba Travel, w jednym samochodzie podróżuje do 5 Uczestników plus kierowca/pilot);
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ, KR, NNW i BP;
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy (jeden na samochód);
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci typu flash – pendrive, dla każdego Uczestnika (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy);

- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

Cena za osobę zależy od ilości Uczestników w grupie:
8 Uczestników: 15800 zł/os.    
7 Uczestników: 16900 zł/os.
6 Uczestników: 17300 zł/os.    
5 Uczestników: 18400 zł/os.
4 Uczestników: 19500 zł/os.
3 Uczestników: 22200 zł/os.    
2 Uczestników: 26500 zł/os.

W cenę za imprezę nie wliczono:
- kosztu uzyskania wizy do USA (160 dolarów),
- wyżywienia,
- dodatkowych atrakcji fakultatywnych (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą, na wydatki na miejscu na wyżywienie, to szacunkowo 600 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

    Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:
   Jeszcze raz dziękujemy Ci za prowadzenie tej wyprawy, Twoje zaangażowanie, przekazywanie wiedzy na temat zwiedzanych obiektów, jak również na inne ciekawe tematy które poruszałeś, za przyjazny charakter i cierpliwość dla nas z uwagi na za długie sesje fotograficzne. Fantastyczny program, którego długość dnia nie zawsze pozwalała na realizację.
______________________________________________Mirka i Jacek, Toruń