KLUB PODRÓŻNIKÓW

Rejestracja! Dołącz do Klubu!

Terminy:   06 lipca - 27 lipca 2020 = anulowany z powodu ograniczeń pandemii
               lato 2021
- nowe terminy podamy do końca lipca
             

Cena:  od 13900 zł/os.
Grupa: od 2 do 8 Uczestników
Charakter: wyprawa krajoznawcza, ze zwiedzaniem i trekkingami

    Wyprawa obejmie dużą część wschodnich Stanów Zjednoczonych: New York, Massachusetts, Connecticut, New Jersey, Pensylvania, Maryland, Washington D.C., Virginia, Tennessee, Alabama, Mississippi, Louisiana i Floryda. Przejedziemy więc wzdłuż przez cały wschód od granicy z Kanadą aż po archipelag Florida Keys. Zaczniemy z przytupem wizytą przy wodospadach Niagara.

  Zwiedzimy najważniejsze dla amerykańskiej państwowości miasta - Boston, Filadelfię i Waszyngton. Na Nowy Jork spojrzymy z perspektywy korony Statuy Wolności oraz z Mostu Brooklyńskiego. Spędzimy dwa dni na wędrówkach po Nowym Jorku. Nie zabraknie kontaktu z naturą. Odwiedzimy Wielki Szlak Apallachów i Park Narodowy Everglades. Poznamy Nashville - światową stolicę muzyki country i Nowy Orlean - kolebkę amerykańskiego jazzu. W Orlando na Florydzie zwiedzimy bazę NASA, skąd startują amerykańskie misje kosmiczne, a chętni będą mogli spędzić dzień w Disneylandzie. Poznamy wszystko to, z czego słyną Stany Zjednoczone.


    Będziemy poruszać się dobrymi amerykańskimi drogami, wygodnym samochodem o "amerykańskich" rozmiarach, co da nam dużą elastyczność w planowaniu czasu i trasy. Za oknem przez cały czas będą piękne widoki, a momentami poczujemy się jak w hollywoodzkim filmie drogi.


Inne części USA również mają wiele do zaoferowania. Zobacz nasze autorskie, bogate programy:
- USA ZACHÓD 22dni: Parki Narodowe Dzikiego Zachodu
- ALASKA 15 dni: czysta natura w największym stanie USA

          P R O G R A M ::

    1 dzień – WARSZAWA – przelot – NOWY JORK – NEW BRITAIN (LITTLE POLAND)
Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot z konieczną przesiadką do Nowego Jorku. Po przylocie odbierzemy wynajęty samochód i pojedziemy do miejscowości New Britain w stanie Connecticut, gdzie zakwaterujemy się i odpoczniemy po podróży. Znajduje się tu Little Poland, jedna z najbardziej urokliwych polskich dzielnic w Stanach Zjednoczonych. Pójdziemy na spacer, zajrzymy do sklepików, piekarni, kafejek prowadzonych przez imigrantów z Polski i zobaczymy jak żyje się tam naszym rodakom. Nocleg w New Britain lub w okolicy.
    Dzienny dystans samochodem: 190 km

    2 dzień – NEW BRITAIN – BOSTON
Przejedziemy do Bostonu i cały dzień poświęcimy na jego niespieszne zwiedzanie. To jedno z najstarszych i ze względów kulturowych najważniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Przejdziemy piechotą cały szlak historyczny Boston Freedom Trail (niecałe 5 km). Zaczniemy od Boston Common, najstarszego publicznego parku w USA. Przejdziemy obok Kapitolu Stanowego, zwiedzimy liczne zabytkowe kościoły, XVII-towieczny cmentarz Granary, zobaczymy najstarszy budynek handlowy w mieście i dawną siedzibę władz stanowych. Odwiedzimy też miejsce "Masakry Bostońskiej" - protestów ludności przeciwko wysokim podatkom krwawo stłumiony przez wojsko w XVIII wieku. Zwiedzimy Faneuil Hall, miejsce, w którym doszło do pierwszych w Ameryce publicznych zgromadzeń, które wywarły duży wpływ na dalszą historię kraju. Oprócz tego zwiedzimy wiele innych ważnych dla historii miasta i kraju obiektów. Nasz marsz historycznym szlakiem zakończymy na drugim brzegu rzeki Charles na USS Constitution, trójmasztowej fregacie służącej w amerykańskiej armii na przełomie XVIII i XIV wieku. W czasie wędrówki szlakiem Boston Freedom Trail zrobimy przerwy na kawę, obiad, odpoczynek. Nocleg w Bostonie.
    Dzienny dystans samochodem: 190 km

    3 dzień – BOSTON – ALBANY – BUFFALO
Ruszymy w drogę do Buffalo. Po drodze zrobimy sobie przerwę na obiad i zwiedzanie w Albany - stolicy stanu Nowy Jork, i zwiedzimy to miasto. Zobaczymy historyczne budynki ratusza miejskiego, piękny gmach Kapitolu Stanowego, zabytkowe posiadłości, katedry oraz ciekawy architektonicznie budynek Muzeum Stanowego. Wieczorem dojedziemy do Buffalo w stanie Nowy Jork i możemy iść jeszcze na wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Buffalo.
    Dzienny dystans samochodem: 740 km

    4 dzień – BUFFALO – NIAGARA FALLS – BUFFALO
Rano czeka nas półgodzinny przejazd do miejscowości Niagara Falls, gdzie znajdują się słynne wodospady Niagara, położone na granicy USA i Kanady. Rzeka Niagara o długości 55 km, wypływająca z jeziora Erie i płynąca do jeziora Ontario, musi pokonać prawie 100-metrową różnicę poziomów. U ujścia rzeka rozwidla się i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami. Przejdziemy ścieżką turystyczną z widokami na wodospady i wejdziemy na wieżę widokową, by podziwiać ten cud natury z wysokości. Przejedziemy na Wyspę Goat Island, skąd również są świetne widoki na Niagarę. Po południu zjemy obiad i przespacerujemy się po mieście. W Niagara Falls zostaniemy aż do zmroku, kiedy wodospady podświetlane są kolorowymi lampami. Spadająca woda w połączeniu z feerią barw robi niesamowite wrażenie. Nocleg w Buffalo.
    Dzienny dystans samochodem: 85 km

    5 dzień – BUFFALO – SYRACUSE – NOWY JORK
Ruszymy na południe. Naszym celem będzie Nowy Jork w stanie Nowy Jork. Po drodze zatrzymamy się w mieście Syracuse,  kolejnym historycznym mieście na wschodzie USA. Zwiedzimy place Clinton Square, Columbus Circle i Hanover Square, pełne dobrze utrzymanych zabytkowych budynków. Zobaczymy m.in. Niagara Mohawk Building, jedyny w swoim rodzaju gmach zbudowany w stylu Art Deco. Wieczorem dojedziemy do kultowego Nowego Jorku i zakwaterujemy się. Możemy jeszcze iść skosztować uznawanej za najlepszą na świecie nowojorskiej pizzy i innych specjałów kojarzonych z tym miastem. Nocleg w Nowym Jorku.
    Dzienny dystans samochodem: 640 km

   6 dzień – NOWY JORK
Zwiedzanie Nowego Jorku rozpoczniemy od północnego wejścia do Central Parku. Ta ostoja zieleni pośrodku Manhattanu z założenia miała być miejscem wypoczynku dla nowojorczyków. Z biegiem czasu Central Park został także uznany za rodzaj społecznego eksperymentu mającego na celu asymilację nowojorczyków z niższych i wyższych warstw społecznych. Pokonamy całą długość parku odwiedzając po drodze najciekawsze miejsca - m.in. Huddlestone Arch, Belvedere Castle, The Ramble, Strawberry Fields, The Mall i The Pond. Po wyjściu z Central Parku udamy się do Rockefeler Center i do serca Manhattanu - Times Square. Odwiedzimy ogromy dworzec Grand Central, wieżowiec Chrysler Building i słynny Flatiron Building. Odwiedzimy Ground Zero, gdzie stały wieże World Trade Center i Wall Street ze słynną statuą szarżującego byka. W założeniu zwiedzamy Nowy Jork na piechotę, ale jeśli będzie taka potrzeba możemy podjechać metrem. Nocleg w Nowym Jorku.

   7 dzień – NOWY JORK
Dzień zaczniemy od rejsu na wyspę Liberty Island, gdzie stoi słynna Statua Wolności - dar narodu francuskiego dla narodu amerykańskiego, upamiętniający przymierze obu narodów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Po powrocie na Manhattan przejdziemy po Moście Brooklyńskim do dzielnicy Brooklyn. Z tej strony są świetne widoki na wieżowce Manhattanu, warto poświęcić chwilę na zrobienie dobrych zdjęć. Możemy podjechać kilka stacji metrem do polskiej dzielnicy Greenpoint i odwiedzić m.in park im. ks. Popiełuszki, lub wrócić na Manhattan i poświęcić czas na zakupy i kosztowanie lokalnych kulinariów. Nocleg w Nowym Jorku.

    8 dzień – NOWY JORK – FILADELFIA

Rano po śniadaniu wyruszymy w krótką drogę do Filadelfii. Trudno o lepsze miejsce, by poznać historię Stanów Zjednoczonych, bo Filadelfia to kolebka amerykańskiej państwowości. W Independence Hall staniemy w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. To tu w 1787 roku przedstawiciele 12 wówczas stanów zebrali się, by stworzyć Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy tutaj mnóstwo eksponatów związanych z powstaniem i historią USA, w tym słynny Dzwon Wolności nazwany tak przez grupę działaczy próbującą znieść niewolnictwo. Odwiedzimy zabytkowy ratusz miejski i zatrzymamy się na dłużej w Instytucie Franklina, uznawanym za najlepsze interaktywne muzeum w USA, można tu przepaść na długie godziny, więc w zależności od woli grupy zostaniemy do zamknięcia, bądź wyjdziemy wcześniej. W Filadelfii warto zobaczyć też monumentalny budynek Muzeum Sztuki - to tu są schody, po których wbiegał Sylvester Stallone w filmie Rocky. Jeśli wystarczy czasu wybierzemy się też na wycieczkę po nieczynnym więzieniu Eastern State Penitentiary, jednym z najsłynniejszych i najlepiej zaprojektowanych więzień na świecie. Siedział tu m.in. Al Capone przed przeniesieniem do Alcatraz. Nocleg w Filadelfii.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 160 km

    9 dzień – FILADELFIA – WASZYNGTON
Rano krótki przejazd do Waszyngtonu. Zwiedzanie stolicy USA zaczniemy od najważniejszych budynków w kraju. Odwiedzimy Kapitol Stanów Zjednoczonych, robiący ogromne wrażenie gmach, w którym obraduje Kongres. Wejdziemy do środka na wycieczkę z przewodnikiem. Stamtąd zahaczając o Washington Monument przejdziemy do Białego Domu. Zabudowania składające się na siedzibę Prezydenta USA udostępniane są zwiedzającym w niewielkiej części i do tej głównej, najsłynniejszej nie wejdziemy, ale zwiedzimy ile się da, m.in bardzo ciekawe Visitor Center. Odwiedzimy okazały obelisk Washington Monument, jeden z najwyższych tego typu obiektów na świecie Dalej pójdziemy do ogromnego pomnika upamiętniającego żołnierzy poległych w czasie wojny w Wietnamie i inne historyczne miejsca. Możemy również odwiedzić Smithsonian Castle. Nocleg w Waszyngtonie.
    Dystans dzienny samochodem: ok. 250 km

    10 dzień – WASZYNGTON – GREAT APALLACHIAN TRAIL – SHENANDOAH NP. – CHARLOTTESVILLE

Rano opuszczając Waszyngton zatrzymamy się jeszcze przy budynku Pentagonu, a następnie ruszymy na zachód rozpocząć trzydniowe spotkanie z amerykańską przyrodą. Słynną drogą Route 66 dotrzemy do Parku Narodowego Shenandoah. Przebiega tędy Wielki Szlak Apallachów, mekka pieszych podróżników, który ciągnie się przez 3500 kilometrów i 14 Stanów. Przejście całości zajmuje od 4 do 5 miesięcy. My całości nie przejdziemy, ale  pójdziemy na bardziej wymagający pięciogodzinny górski trekking z widokami i wejściem na górę Hawksbill (1234 m). Nocleg w Charlottesville (albo bliżej).
    Dzienny dystans samochodem: ok. 340 km

    11 dzień – CHARLOTTESVILLE – GREAT APALLACHIAN TRAIL – WASHINGTON & JEFFERSON NF. – JOHNSON CITY
Przeniesiemy się do lasu Washington & Jefferson National Forest. Dalej na Wielkim Szlaku Apallachów pójdziemy na krótkie trekkingi do Humpback Rocks, Cedar Cliffs, White Rock Falls. Zobaczymy niecodzienny wodospad Otter Lake Falls. Wejdziemy na górę Aple Orchard, na szczycie której znajduje się radar sił powietrznych USA (można podejść blisko). Po drodze jest też masa punktów widokowych, z których wyjdą piękne zdjęcia przyrody. Nocleg w Johnson City.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 520 km

    12 dzień – JOHNSON CITY – GREAT APALLACHIAN TRAIL – CHEROKEE NATIONAL FOREST – SMOKY MOUNTAINS – KNOXVILLE
Pojedziemy dalej wzdłuż Wielkiego Szlaku Apallachów do Cherokee National Forest. Zobaczymy wodospady Grotto Falls i Rainbow Falls i wybierzemy się na  trekking na górę Charlies Bunion (ok 4h). Nocleg w Knoxville w stanie Tennesee.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 300 km

    13 dzień – KNOXVILLE – NASHVILLE
Rano wyruszymy w dalszą drogę do Nashville w stanie Tennessee. Nashville to światowa stolica muzyki country, jednego z symboli ameryki i ważnego elementu kultury USA. Pochowany jest tu legendarny Johny Cash, najsłynniejszy przedstawiciel gatunku. Chętni mogą odwiedzić Country Music Hall of Fame and Museum lub muzeum Johnyego Casha. Zwiedzimy historyczny drewniany Fort Nashborough nad rzeką Cumberland, pójdziemy pod Kapitol stanu Tennesee i zwiedzimy okalający go park. Przejdziemy pod dokładną replikę ateńskiego Partenonu, w którym mieści się muzeum sztuki. Chętni mogą wejść do środka.  Wieczorem spacer rozświetloną neonami ulicą Broadway i kolacja z muzyką na żywo. Nocleg w Nashville.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 290 km

    14 dzień – NASHVILLE – przejazd – NOWY ORLEAN

Czeka nas długi, całodniowy przejazd przez stany Alabama i Missisipi do Nowego Orleanu w stanie Luizjana. Po drodze zobaczymy kilka ciekawych miejsc. Możemy przejechać przez miejscowość Lynchburg, gdzie za dodatkową opłatą ($15) można zwiedzić destylarnię jednego z najbardziej amerykańskich trunków - whiskey Jack Daniel's. Alabama przywita nas ogromną rakietą Saturn 1B, która  brała udział w misjach kosmicznych. Takich przydrożnych pomników nie spotyka się codziennie. Do Nowego Orleanu wjedziemy piętnastokilometrowym mostem Twin Span. Nocleg w Nowym Orleanie.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 850 km

    15 dzień – NOWY ORLEAN
Zwiedzanie Nowego Orleanu zaczniemy od dzielnicy francuskiej. Przejdziemy słynną ulicą Bourbon Street, z której zboczymy, by zajrzeć do Preservation Hall - sali koncertowej, która powstała w 1961 roku, by ocalić od zapomnienia tradycyjny nowoorleański jazz w jego najczystszej postaci. Preservation Hall nigdy nie była i nie będzie remontowana, stoi w prawie niezmienionym stanie. Wykonywane są tylko prace konieczne dla bezpieczeństwa odwiedzających. Nowy Orlean pełen jest zabytków w stylu europejskim. Jednym z nich jest katedra St. Louis i stojący tuż obok The Cabildo - budynek, w którym mieści się muzeum. Po drugiej stronie parku Jackson Square można podziwiać dom z 1850 roku. Idąc dalej trafimy na French Market, miniemy kilka miejsc podkreślających jazzową tradycję miasta i ruszymy bulwarem wzdłuż rzeki Mississippi. Po dłuższym spacerze dotrzemy do dzielnicy Garden District gdzie będziemy podziwiać najpiękniejsze, okazałe drewniane rezydencje wybudowane w stylu nowoorleańskim. Wrócimy do centrum - czas wolny dla uczestników. Nocleg w Nowym Orleanie.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 430 km

    16 dzień – NOWY ORLEAN – TALLAHASEE
Pożegnamy Nowy Orlean i ruszymy w kierunku Florydy. Dużą część trasy pokonamy wzdłuż wybrzeża Zatoki  Meksykańskiej, przystając w miejscach najlepszych widokowo. Chętni będą mogli dać nura do wody. W Mobile odwiedzimy ciekawą wystawę zabytkowego sprzętu wojskowego US Army na świeżym powietrzu, w tym ogromny okręt USS Alabama, łódź podwodną USS Drum, czołgi, samoloty itp. Nocleg w Tallahasee na Florydzie.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 630 km

    17 dzień – TALLAHASEE – ORLANDO
Około południa dojedziemy do Orlando. Tutaj w zależności od woli grupy możemy zobaczyć różne atrakcje. Chętni mogą spędzić cały dzień w Disneylandzie lub parku rozrywki Universal Studios. Inną opcją jest zwiedzanie miasta i okolic. Pójdziemy do pięknego ogrodu botanicznego Harry P. Leu Gardens i zwiedzimy park okalający jezioro Eola. Wieczorem pojedziemy do Disney Springs, rozświetlonej rozrywkowej dzielnicy w pobliżu Disneylandu, gdzie w disneyowskim klimacie można dobrze zjeść i miło spędzić czas. Nocleg w Orlando.
    Dystans dzienny samochodem: ok. 400 km

    18 dzień – ORLANDO – CAPE CANAVERAL – KENNEDY SPACE CENTER – MIAMI

Rano wyruszymy na kosmiczną przygodę do Ośrodka Lotów Kosmicznych NASA im. Kennedyego na przylądku Canaveral. W miejscu, z którego startują misje kosmiczne USA poznamy historię programu kosmicznego w każdym jego aspekcie. Zobaczymy olbrzymie, wycofane z użycia wahadłowce, rakiety, ale też mniejsze przedmioty, które brały udział w misjach kosmicznych. Specjalny autobus zawiezie nas dokładnie w to miejsce, z którego startowały misje Apollo. Z przylądka Canaveral pojedziemy wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Miami. Wieczorem spacer po Miami - dzielnicach z architekturą Art Deco i Miami Beach. Nocleg w Miami.
    Dystans dzienny samochodem: ok. 430 km

    19 dzień – MIAMI – EVERGLADES NP. – MIAMI

Rano ruszymy do Parku Narodowego Everglades, jednego z najpopularniejszych parków narodowych w USA. Łodzią - ślizgaczem pomkniemy z dużą prędkością na godzinną wycieczkę z przewodnikiem "trawiastą rzeką", podczas której będziemy podziwiać (jeśli sie pokażą) ogromne aligatory w ich naturalnym środowisku. Trochę zmokniemy, ale warto! Pojedziemy do Flamingo Visitor Center, zapytamy gdzie tego dnia można zobaczyć Flamingi i udamy się w miejsce wskazane przez strażników parkowych, by zrobić zdjęcia tych wyjątkowych ptaków. Z pewnością czeka nas więc dłuższy spacer jednym ze szlaków Everglades. Nocleg w Miami.
    Dzienny dystans samochodem: ok. 280 km

    20 dzień – MIAMI – FLORIDA KEYS – MIAMI
Rano znów wyruszymy z Miami, by zwiedzić Florida Keys, archipelag obejmujący około 1700 wysp koralowych i wysepek tworzących łańcuch długości 240 km. Po drodze czeka nas mnóstwo atrakcji. Zobaczymy oryginalną łódź z filmu "The Africa Queen", którą pływali Humhprey Bogart i Katherine Hepburn, zrobimy sobie zdjęcie z gigantycznym homarem, odwiedzimy grób Flippera, najsłynniejszego delfina świata. Zwiedzimy ponad stuletni most kolejowy Bahia Honda. Dojedziemy najdalej jak się da, czyli do miejscowości Key West i staniemy w najdalej wysuniętym na południe punkcie kontynentalnych Stanów. Stąd w linii prostej do Havany - stolicy Kuby jest tylko 170 km. W Key West zwiedzimy cmentarz z nietypowymi epitafiami na nagrobkach i zobaczymy dom Ernesta Hemingwaya. Spacer wzdłuż linii brzegowej zapewni nam piękne widoki na Zatokę Meksykańską. Późnym wieczorem wrócimy do Miami. Nocleg w Miami.
    Dystans dzienny samochodem: 530 km

    21 dzień – MIAMI
Dzień na odpoczynek na plaży w Miami, zakupy, indywidualne zwiedzanie. Nocleg w Miami.

    22 dzień – MIAMI – przelot – WARSZAWA
Przyjazd na lotnisko, rejestracja na rejs i nadanie bagażu głównego. Przelot powrotny do Warszawy, zakończenie wyprawy. Alternatywnie, wybrane połączenie lotnicze może wymagać wylotu z Miami poprzedniego dnia wieczorem.

Łączny dystans samochodem: ok 7300 km

To jest program maksymalny, postaramy się go zrealizować. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie i nie bierze odpowiedzialności za wynikłe w czasie wyprawy utrudnienia, ułatwienia, zmiany programu, trasy, kolejności oferowanych atrakcji, zmiany cen - jeśli owe wynikają nie z jego winy lecz z zaistniałych na miejscu warunków lokalnych, cenowych, pogodowych oraz związanych z kondycją grupy i Uczestników. Chęć wzięcia udziału w atrakcjach dodatkowych i wycieczkach fakultatywnych należy zgłaszać organizatorowi (przed rozpoczęciem imprezy) lub pilotowi (w czasie trwania imprezy), ze stosownym wyprzedzeniem.


Cena za osobę zależna jest od ilości Uczestników w grupie:
13900 zł (8 osób w grupie),      14500 zł (7 osób w grupie),
15400 zł (6 osób w grupie),      16300 zł (5 osób w grupie),
18200 zł (4 osoby w grupie),    20400 zł (3 osoby w grupie),
25900 zł (2 osoby w grupie)

    Ś W I A D C Z E N I A   W   C E N I E :

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja w terenie;
- bilety lotnicze na przelot w obie strony na trasach Warszawa – Nowy Jork i Miami - Warszawa, z koniecznymi przesiadkami, w klasie ekonomicznej, w cenie bagaż rejestr. o wadze do 23 kg
[do limitu: 2700 zł za osobę dorosłą, do rozliczenia*];
- wszystkie noclegi wg programu w standardzie: część w hotelach oraz motelach w pokojach dwuosobowych z jednym dużym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi, z łazienką w pokoju, część w wynajętych apartamentach i domach z kilkoma sypialniami i jedną-dwoma łazienkami;
- wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy (od 1 do 20 dnia włącznie), ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów oraz w miastach (w zależności od ilości Uczestników w grupie wynajęty będzie stosownej wielkości wygodny samochód z klimatyzacją, który prowadzić będzie pilot - kierowca Arsoba Travel, w jednym rzędzie siedzą tylko 2 osoby);
- transfery lotniskowe w USA na trasach lotnisko – hotel – lotnisko;
- transport komunikacją miejską w Nowym Jorku i Waszyngtonie;
- opłaty za wszystkie wstępy do parków narodowych i wszystkich wymienionych w programie atrakcji, miejsc i wycieczek wg programu (za wyjątkiem tych z uwagą: dla chętnych);
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (minimum 30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro),;
- opieka polskiego pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – w czasie całej wyprawy, na terenie USA;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na pamięci flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy), wysyłka w terminie do 2 miesięcy po zakończeniu wyprawy;
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę, o której zostanie wcześniej poinformowany drogą mailową przed zakupem biletu i wyrazi zgodę na ten zakup; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy.

Cena za imprezę nie zawiera:
- dotarcia z miejsca zamieszkania na lotnisko wylotu oraz powrotu z lotniska do miejsca zamieszkania,
- kosztu uzyskania wizy turystycznej do USA (ok. 160 $) lub w przypadku zniesienia wiz kosztu autoryzacji ESTA (14 $),
- wyżywienia,
- dodatkowych atrakcji fakultatywnych (tych z uwagą „dla chętnych”),
- wydatków własnych, pamiątek itp.

Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą, na wydatki na miejscu na wyżywienie, to szacunkowo 550 USD / osobę. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Informacje praktyczne o kraju, regionie, noclegach, trekkingach, listę wyposażenia, uwagi itp. - przekażemy mailem osobom zainteresowanym.

:: OBEJRZYJ PROFILE NASZYCH PILOTÓW :: P O K A Ż

:: ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU W WYPRAWIE :: ZADAJ PYTANIE :: K O N T A K T

OBEJRZYJ LISTĘ WSZYSTKICH NASZYCH WYPRAW I WYCIECZEK :: POKAŻ


OPINIE UCZESTNIKÓW:

Wycieczka do USA po parkach narodowych dzikiego zachodu była naszą pierwszą wyprawą z biurem Arsoba Travel. Zanim zdecydowaliśmy się na wybór Arsoba Travel przeszukaliśmy oferty kilku innych biur podróży ale żadne z nich nie miało w swoim programie tak rozległej oferty łączącej większość parków narodowych południowego zachodu USA z odległym o ponad 900 km parkiem narodowym Yellowstone. Zgodnie z programem wycieczki mieliśmy w ciągu 22 dni przejechać około 6.000 km, zwiedzając kilkanaście parków narodowych, liczne Kaniony, Zaporę Hoovera, krater powstały w wyniku uderzenia meteorytu oraz duże miasta (San Francisco, Los Angeles, Las Vegas i Salt Lake City). Byliśmy ciekawi jak poradzi sobie z tym wszystkim nasz pilot i zarazem kierowca w jednej osobie - Piotr. Okazało się że poradził sobie znakomicie. Nie tylko bezpiecznie i nieomylnle prowadził nasz minibus ulicami wielkich miast ale również z mistrzowską precyzją parkował na zatłoczonych parkingach. Poza tym ze względu na niewielką liczbę uczestników naszej grupy starał się w miarę możliwości spełniać indywidualne życzenia odnośnie wyboru trasy trekkingu jak np w Zion NP kiedy to wraz z żoną odłączyliśmy się od reszty grupy i przewidziany w programie łatwy Watchman Trail zamieniliśmy na trudniejszy technicznie ale za to dużo ciekawszy widokowo Angels Londing. Gdybym mógł cokolwiek zmienić w programie wycieczki starałbym się wygospodarować dodatkowy dzień w Grand Canyon po to by każdy uczestnik wyprawy mógł go zwiedzić na wlasną rękę bez pośpiechu i według wlasnego uznania. Jest to teren tak wielki a zarazem tak piękny krajobrazowo, że kilka godzin spoceru po krawędzi Canyonu to z pewnością zbyt krótko by nacieszyć oczy tą fantastyczną przyrodą. Szlaki są dobrze oznakowane więc wystarczyłoby czasu nawet na zejście na dno Canyonu i powrót przed zachodem słońca. Dodatkową atrakcją byłaby możliwość powitania wschodu słońca na jednym z licznych punktów widokowych. W niczym nie zmienia to jednak faktu, że wyprowa była pełnym sukcesem dostarczając nam wszystkim niesamowitych emocji. Wspaniałe krojobrazy znane z wielu westernów oraz niezapomniane wrażenia pozostoną z pewnoiciq na długo w naszej pamięci. Zostały one jeszcze spotęgowane bliskimi spotkaniami z jeleniami oroz bizonami w parku narodowym Yellowstone. Nagłe załamanie pogody oraz opady śniegu uniemożliwiły nam co prawda odbycie zaplanowanego w programie 10 km trekkingu na szczyt Mt. Washburn (3116 m), ale jednocześnie zamieniły krojobraz w iście bajkową scenerię. Na tle ośnieżonych lasów i szczytów górskich szczególnie okazale prezentowały się w Yellowstone buchające parą gorące źródła i gejzery. Jesteśmy przekononi, że nie była to nasza ostatnia wycieczka z biurem Arsoba Travel.
______________________________________________Janusz, Niemcy

Jeszcze raz dziękujemy Ci za prowadzenie tej wyprawy, Twoje zaangażowanie, przekazywanie wiedzy na temat zwiedzanych obiektów, jak również na inne ciekawe tematy które poruszałeś, za przyjazny charakter i cierpliwość dla nas z uwagi na za długie sesje fotograficzne. Fantastyczny program, którego długość dnia nie zawsze pozwalała na realizację.

______________________________________________Mirka i Jacek, Toruń